Anceroh Anceroh komentáře u knih

Na hraně Na hraně Michael Bane

Knihu jsem četla už po druhé - po několika letech. Obdivuji autora, že to dokázal, ještě když vezmu v potaz, jak žil. Já bych to asi nedala :-(.

24.10.2016 4 z 5

Co nesmíte vědět! Co nesmíte vědět! Michael Morris

První co mě napadlo při čtení této knihy byl film Případ Pelikán. A hned vzápětí, jak dlouho nám pan autor přežije?! Myslím, že jsem něco takového vnitřně tušila. Určitě jsem se dozvěděla dost zajímavých věcí. Jak autor v závěru knihy píše, máme si udělat vlastní názor a ne všemu co nám předhazují věřit, ale to nezjistíme jinak, než přečtením knihy.

22.08.2016 5 z 5

Na křídlech racků Na křídlech racků Jan Rudzinskyj

Překvapilo mě, že je tu kniha už založena a i s komentáři.
Nikdy jsem nebyla fanda do létání, ale po přečtení této knihy bych se ráda proletěla. Obdivuji autora, že si dokáže jít za svými sny a že se umí dívat z nadhledu a zároveň být pevně na zemi! Děkuji za VHLEDY.

10.07.2016 5 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

První půlka knihy trochu drhla, ale po návratu Jonathana se už pěkně rozjela a nešlo se od ní odtrhnout. Takže milí čtenáři, když vydržíte první půlku, kniha se vám v druhé části odmění!

17.06.2016 4 z 5

Dotkni se zvířecí duše Dotkni se zvířecí duše Gabby Harris

Krásná kniha. Pořád se máme co učit a když nám s tím můžou pomoci zvířata, tak hurá do toho.

11.04.2016 5 z 5

Kniha o lidech a zvířatech Kniha o lidech a zvířatech Axel Munthe

Po Kniha o životě a smrti asi trochu zklamání :-(. Prostě jsem čekala něco jiného.

14.02.2016 3 z 5

Kniha o životě a smrti Kniha o životě a smrti Axel Munthe

Velmi čtivé a přesto k zamyšlení. Lidé dřív mnohem víc umírali na všelijaké nemoci, o to víc bychom si měli vážit svých životů a nepromarnit je. A souhlasím s Peleusem. Mazejte číst!

21.01.2016 5 z 5

Obrazy z nevědomí Obrazy z nevědomí Kamila Ženatá

Kdo zvažuje zkusit arteterapii, doporučuji přečíst tuto knihu, které je náhledem do arteterapie.

13.12.2015 5 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Krásné navázání na první knihu. Velice čtivé, poučné a místy i s překvapivým odhalením. Určitě doporučuji k přečtení všem, nejen milovníkům koček.

26.10.2015 5 z 5

Tvarytmy Tvarytmy Pavlína Brzáková

Autor toho má hodně v sobě, co by chtěl předat, ale přišlo mě to neuspořádané, zmatečné. Na knížku jsem se dost těšila, ale je pro mě spíš zklamáním.

11.10.2015 3 z 5

Když běhá žena Když běhá žena Alexandra Heminsley

Začátkem jsem se musela trochu prokousat, ale pak už to mělo spád.
Ženy běhejme, určitě to zvládne každá a rozhodně to stojí za to!

25.06.2015 4 z 5

Pět starých známých Pět starých známých Mitch Albom

Moc hezký. Takhle by to možná jednou mohlo být :-). Ne vždy jsou věci, tak jak se nám jeví. Každá mince má rub i líc. Jenže, když vidíme jen jednu stranu, neznáme celou pravdu.

20.05.2015 5 z 5

Malá zlodějka Malá zlodějka Jana Jezberová

Malá knížka, ale stojí za přečtení a zamyšlení.

30.03.2015 5 z 5

ChiRunning ChiRunning Danny Dreyer

Tato kniha je pro mě spíš jako učebnice. Nedá se přečíst najednou. Chce si ji zažít, zkoušet, učit se. Jen bych ji možná poskládala trochu jinak. Občas mi přišlo, že ji čtu od konce na začátek. Ale i tak za ní autorům děkuji.

24.03.2015 5 z 5

Buddha vchází do baru Buddha vchází do baru Lodro Rinzler

Mě se to moc líbilo. Autor využívá spousty příkladů z běžného života pro lepší pochopení dané myšlenky. Tuhle knihu bychom měli číst pořád dokola a praktikovat, číst a praktikovat, pořád dokola....

26.02.2015 5 z 5

Mráz přichází z Hradu Mráz přichází z Hradu Michal Viewegh

Za mě dobrý. Přiznám se, že se o politiku moc nezajímám, ale na knížku jsem byla zvědavá. Líbilo se mi, jak se v ní odehrává víc příběhů, který se různě prolínají. A krátké kapitoly byly plus.

21.02.2015 4 z 5

Ti, kteří utíkají pěšky Ti, kteří utíkají pěšky Milan Daněk

Asi trochu zklamání :(. Knize musím vytknout, jak se autor několikrát otírá o knihu Zrozeni k běhu. Osobně dávám přednost, když napíši svůj názor své zážitky a pak ať si každý udělá názor sám, než na někoho ukazovat a psát, že to co napsal není pravda. Ale abych jen nekritizovala, byli tam i pěkné pasáže, hold, každý si musí najít to své :). Run Free

07.02.2015 3 z 5

Snění navrací duši - Léčba šamanským sněním Snění navrací duši - Léčba šamanským sněním Robert Moss

Léčivá kniha. Doporučuji.

04.01.2015 4 z 5

Rytíř v rezavém brnění – Aneb o muži, který našel sebe sama Rytíř v rezavém brnění – Aneb o muži, který našel sebe sama Robert Fisher

Hezká pohádka ;-). Doporučuji.

03.11.2014 4 z 5

Mít smrtelnou nemoc, být uvězněn ve vlastním těle a přesto žít až do posledního vydechnutí, to by asi nedokázalo moc lidí. A ještě k tomu o všem otevřeně mluvit a vtipkovat... smekám.
Kéž by každý z nás v životě potkal alespoň jednou "svého Morrieho".

22.09.2014 4 z 5