Amnesiac Amnesiac komentáře u knih

Ubik Ubik Philip K. Dick

Po prečítaní musím povedať že Ubik je trochu precenená kniha. Netvrdím že je zlá, len je okolo nej velmi veľký hype. Osobne sa mi viac páčil Muž z Vysokého Zámku, aj keď to bol iný šport.

04.09.2012 3 z 5

Turecký med Turecký med Jan Wolkers

Taká smutná kniha, ako sa vyjadrila kamaratka, a mala pravdu

26.08.2012 3 z 5

Faktótum Faktótum Charles Bukowski

Bukiho možno čitat zaradom, nakolko pisal stále tu istu knihu a stale rovnako dobre

26.08.2012 4 z 5

Carpathia Carpathia Maroš Krajňák

Carpathia je veľmi zaujímavá literatúra, experimentujúca s formou, naráciu a mystickým prostredím. Každopádne som zvedavý na dalšie autorove knihy

26.08.2012 4 z 5

Walden aneb Život v lesích Walden aneb Život v lesích Henry David Thoreau

Čítal som to kvoli započtovej eseji z dejin Am. Literatúry. A tak ako ma kniha bavila do polovice, druhá polovica bolo jedno velke repete polovice prvej, aspon tak mi to pripadalo. Po lopate, ta kniha nie je zlá, iba zbytočne dlhá

26.08.2012 3 z 5

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

Tak toto bola jazda. Už dlho som sa tak nebavil. Táto kniha má všetko čo od kvalitnej literatúry možte čakať.

26.08.2012 5 z 5

Pravidla přitažlivosti Pravidla přitažlivosti Bret Easton Ellis

No, Ellis to proste vie, nemyslím to však ako kompliment v pravom slova zmysle. Od svojho debutu sa velmi nevzdialil a opäť nám líči život amerických zlatých deťúrencov. Vtip je vtom, že kniha je napriek pomerne veľkej stereotypnosti (kniha je vlastne taká neprestajná žúrka ) zaujímavá a dobre sa číta.

25.08.2012 4 z 5

Všichni krásní koně Všichni krásní koně Cormac McCarthy

Kniha nie je zlá, osobne som však čakal niečo viac-oproti Ceste a Tahle Zeme .... som pocítil sklamanie. Pokial chcete dobru literaturu zo žánru ,,na ceste" tak siahnite po iných.

05.02.2012 3 z 5

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Skvelé epické dielo a Steinbeckov magnum opus-o tom niet pochýb. Samotný príbeh je však trochu prehnaný. Oklahomskí farmári to rozhodne nemali ľahké, miestami však Steinbeck skutočne preháňa. Ale z literárneho hľadiska je kniha ukážková.

Veľký dom Veľký dom Nicole Krauss

Nicole Krauss je pre mňa veľmi príjemným prekvapením, aj keď podobne ladené knihy s poprehádzanou konštrukciou plotu veľmi nemusím. Tento sa však odvíja úplne prirodzene, v patričnom tempe. Tak prečo nie ?

Váhy Váhy Don DeLillo

Zatiaľ som zhruba v polovici a knihu púšťam z rúk len keď idem na záchod. Miestami sa strácate a De Lillo nezvolil štýl, ktorým by sa čitateľovi ,,líškal" , a kniha je napriek tomu pútavá. Viac po prečítamí, zatiaľ to je bomba.

Teplouš Teplouš William Seward Burroughs

Od tejto knihy som čakal podstatne viac, čo však neznamená že je ,,zlá". Možno že dej, ktorý je slabší, nie je až taký podstatný a niečo nám medzi riadkami uniká. Uvidím pri druhom prečítaní.

30.09.2011 3 z 5

Bitúnok č. 5 Bitúnok č. 5 Kurt Vonnegut Jr.

Úplna bomba, trhám si vlasy že som si to prečítal až teraz, ako 24 ročný ,,starý hríb" akoby povedal sám Vonnegut. Samotne spracovanie knihy, krátke odstavce, flashbacky mi pripomenuli knihu Menej než nula, čo je tiež skvelá kniha, pričom nemá s bitúnkom nič spoločného. Kniha je smutná a vtipná zároveň. Vonnegut sa tu ukázal ako majster stručnosti a prirovnaní (Billy vyzeral ako ufúľaný plameniak, poprípade polámaný šarkan).Vonnegut sa chytro vyhol detailnému znázorneniu vojny, pretože takýchto kníh už bolo a viac sa sústredil na zbytky ktoré vojna zanechala.

05.09.2011 5 z 5

Rodinná kronika Wapshotových Rodinná kronika Wapshotových John Cheever

Je to taká klasická americká rodinná sága, písaná takým tým tradičným štýlom, naozaj nič súčasné. Ťažko povedať prečo sa mi táto kniha tak páčila. Najskôr kvôli faktu že mi sadol Cheeverov vecný, poviedkový štýl a rozpad fasády americkej rodiny a amerického sna.

30.08.2011 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Takto nejak vyzerá perfektná dramatická kniha, King využil všetky zbrane dobrého spisovateľa počnúc charakterizáciou cez psychológiu až k suspenzii. Skvelá, ,,vychcane" napísaná kniha.

20.08.2011

Umírat v nitru Umírat v nitru Robert Silverberg

Určite jedna z najlepších kníh aké sa mi v poslednej dobe dostali do rúk a na oči. David, aj keď nie je typickým ,,dobrým" protagonistom, si získal moje sympatie. S jeho údelom si Silverberg poradil veľmi dobrou charakterizáciou a svižným vyprávačským štýlom. Kniha je takisto studnicou alúzií, menovať všetky ani nemá cenu, je ich proste veľa. Každopádne, berte všetkými desiatimi.

15.08.2011 5 z 5

A taková to byla láska... A taková to byla láska... Anna Gavalda

O téme knihy sa baviť nebudeme, nakoľko všetci o tom vieme svoje. Každopádne za cenu časopisu veľmi dobrá kúpa aj napriek tej téme, ktorá však nebola pojatá klišovito. Mrzí ma však že som za tých pár kaček pred pár rokmi nestihol kúpiť Houlebecqa :)

09.08.2011 3 z 5

Brodiova zpráva Brodiova zpráva Jorge Luis Borges

Kniha je síce šikovne napísana, šla však akosi mimo mňa. Pokiaľ nemáte radi autorov ako Marquez a iných juhoamerických spisovateľov, či knihy odohrávajúce sa v týchto zemepisných šírkach, ani táto kniha Vám nevyhodí mozog z hlavy

08.08.2011 2 z 5

Ženy Ženy Charles Bukowski

Slušné čítaníčko, ku knihe sa pravidelne vraciam a vravím si: ,,Takto sa píše." Bukowski je jeden z mála autorov, ktorý v podstate píšu vždy o tom istom, a vždy im to prejde.

07.08.2011 4 z 5

Kamenná madona Kamenná madona Barry Unsworth

Veľmi pútavý sčasti historický román z kunsthistorickou zápletkou (ako inak) napísaný trochu inak ako podobne ladené romány.

07.08.2011 5 z 5