Amnesiac Amnesiac komentáře u knih

Zářivá světla velkoměsta Zářivá světla velkoměsta Jay McInerney

Keď už sme pri generačných výpovediach, tak táto kniha sa mi zdá ešte o niečo lepšia ako Less Than Zero od B.E.Ellisa. Je to samozrejme trochu klišovitá téma ( také súčasnejšie pojatie márnotratného syna), ale chytré použitie nezvyčajného vyprávača (kniha je písaná v druhej osobe) a priamočiary príbeh robia túto knihu veľmi kvalitnou a atraktívnou. Jedno z najväčších prekvapení v poslednom čase.

Sobota Sobota Ian McEwan

Najlepšia McEwanova kniha.

Portrét starého umělce Portrét starého umělce Joseph Heller

Pfuuu. Táto kniha na mne nezanechala žiadnu stopu. Sorry

06.08.2011 2 z 5

Závěť Gedeona Macka Závěť Gedeona Macka James Robertson

Kniha o farárovi ktorý neverí v Boha proste nemôže sklamať :)

06.08.2011 5 z 5

Ludmilina lámaná angličtina Ludmilina lámaná angličtina DBC Pierre (p)

Skôr dva a pol, alebo slabá trojka. Po VGL určite sklamanie, uvidíme ako si povedie jeho tretí román ,,Lights Out In Wonderland"

06.08.2011 3 z 5

Vernon Bůh Little Vernon Bůh Little DBC Pierre (p)

Knihe sa dostalo veľkého oceňovania a cien (možno až veľa), a zaslúžene. Žorža :)

Talentovaný pan Ripley Talentovaný pan Ripley Patricia Highsmith

V Žánri detektívok mám čo doháňať, táto je však veľmi dobrá, a na kategóriu ,,detektívka" trochu plnotučná kniha. Samozrejme obsahovo.

Poslední odbočka na Brooklyn Poslední odbočka na Brooklyn Hubert Selby

Husté poviedky, ktoré kde koho odradia. Námet drsného života, drog a skrachovaných existencií rozhodne nie je pre každého, z literárneho hľadiska sa však poviedkam nedá nič vytknúť

06.08.2011 4 z 5

Muž z vysokého zámku Muž z vysokého zámku Philip K. Dick

Chlapík z antikvariátu mal pravdu. Od P.K som toho ešte veľa nečítal, asi 4-5 kníh, ale táto je naozaj dobrá.

Noční můry s čápem marabu Noční můry s čápem marabu Irvine Welsh

Oproti ostatným trochu slabšia, ale stále je to kvalitka

06.08.2011 3 z 5