Kamenná madona

Děj napínavého historického románu se odvíjí od nálezu sošky kamenné benátské madony a odehrává se v několika časových rovinách. Třiatřicetiletý Angličan Simon Raikes restauruje v Benátkách vzácnou gotickou madonu, která ho přitahuje svou tajuplností. S odstraňováním nánosu věků z její tváře a šatu postupně odhaluje i její příběh, jenž ho zavádí až do 15. a 18. století. Historie lásky a zločinu provází Simona i v současnosti, kdy prožívá milostné opojení ženou z rodu Fornarini, úzce spjatého s madonou, a stává se svědkem podezřelé smrti jejího manžela. Působivý propletenec neřesti, cudnosti, zrady a umělecké vášně je složen z plnokrevných výpovědí několika století....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49977/kamenna-madona-yeT-49977.jpg 410
Literatura světová, Historické romány
Vydáno, BB art

Stone Virgin, 1985

Kniha Kamenná madona

petr_
30.01.2020

Příběh z Benátek o obnově madony. Příběh je mnohovrstený a trochu mi připomínal svojí skladbou různých osudů v různých dobách knihu "Atlas mraků", kdy se jednotlivé příběhy prolínají a spojují v konečnou pointu.

Amnesiac
07.08.2011

Veľmi pútavý sčasti historický román z kunsthistorickou zápletkou (ako inak) napísaný trochu inak ako podobne ladené romány.

anglická literatura historické romány

Barry Unsworth