Brodiova zpráva

Brodiova zpráva
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15802/bmid_brodiova-zprava-7XY-15802.jpg 4 52 52

Soubor jedenácti povídek současného argentinského spisovatele sleduje rivalitu mezi příslušníky argentinských středních a nižších vrstev a zpodobuje i osudy lidí nejchudších, gaučů a obyvatel periférie Buenos Aires. Doslov „Východ z labyrintů“ napsal Josef Forbelský.

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Odeon
Originální název:

El informe de Brodie , 1970


více info...

Přidat komentář

elexmil
11.03.2024 2 z 5

Objevila jsem a četla jsem že stejného důvodu jako Ohňovou zemi (F.Coloane) - ta se mi líbila. Borges není můj šálek kávy, nedočetla jsem, ty dvě * za první povídky.

Mosofa
13.11.2023 5 z 5

Mám ráda jeho myšlenky i knihy, tuhle mám ovšem nejraději. Dává nám prostřednictvím krátkých příběhů nahlédnout do argentinské společnosti, o níž vůbec nic nevím, tedy teď už ano. Doporučuji.


Marmarek
30.05.2022 4 z 5

(SPOILER) Borges, jak má být. Já ho mám moc rád. Navzdory doslovu si ale nemyslím, že "návrat k realističtějším námětům mu tak prospěl. Kdyby nebylo titulní povídky, dám možná jen tři hvězdičky )a to mám tematiku jižní Ameriky rád). Ale rozhodně to za přečtení stojí.

sharik
09.03.2022 4 z 5

Jedenáct krátkých povídek, na první pohled zachycujících každodennost, a to pro jistotu strohým stylem. Kromě titulní Brodiovy zprávy se zdají být na první pohled zcela realistické, přesto mnoho z nich obsahuje různá nečekaná bizarní pomrknutí, často kombinovaná s ukázkou lidské krutosti. A to silnější jejich účinek je. Texty, které se zdají být skoro až nudné svou obyčejností, dovádí Borges v překvapivé a často mrazive pointy, které čtenáře donutí se zastavit a zoetne po lecitin hloubku celého textu. Trojice povídek Vetřelkyně, Evangelium podle Marka a Brodiova zpráva na mě zapůsobily rozhodně nejsilněji, každá něčím jiným, každá však velmi výrazně.

Amnesiac
08.08.2011 2 z 5

Kniha je síce šikovne napísana, šla však akosi mimo mňa. Pokiaľ nemáte radi autorov ako Marquez a iných juhoamerických spisovateľov, či knihy odohrávajúce sa v týchto zemepisných šírkach, ani táto kniha Vám nevyhodí mozog z hlavy