Brodiova zpráva

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Soubor jedenácti povídek současného argentinského spisovatele sleduje rivalitu mezi příslušníky argentinských středních a nižších vrstev a zpodobuje i osudy lidí nejchudších, gaučů a obyvatel periférie Buenos Aires.

Doslov „Východ z labyrintů“ napsal Josef Forbelský.

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15802/big_brodiova-zprava-7XY-15802.jpg 3.846
Žánr:
Literatura světová, Povídky

Vydáno: , Odeon
Originální název:

El informe de Brodie, 1970


více info...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Brodiova zpráva

Marmarek
30.05.2022

(+ SPOILER) Borges, jak má být. Já ho mám moc rád. Navzdory doslovu si ale nemyslím, že "návrat k realističtějším námětům mu tak prospěl. Kdyby nebylo titulní povídky, dám možná jen tři hvězdičky )a to mám tematiku jižní Ameriky rád). Ale rozhodně to za přečtení stojí.

sharik
09.03.2022

Jedenáct krátkých povídek, na první pohled zachycujících každodennost, a to pro jistotu strohým stylem. Kromě titulní Brodiovy zprávy se zdají být na první pohled zcela realistické, přesto mnoho z nich obsahuje různá nečekaná bizarní pomrknutí, často kombinovaná s ukázkou lidské krutosti. A to silnější jejich účinek je. Texty, které se zdají být skoro až nudné svou obyčejností, dovádí Borges v překvapivé a často mrazive pointy, které čtenáře donutí se zastavit a zoetne po lecitin hloubku celého textu. Trojice povídek Vetřelkyně, Evangelium podle Marka a Brodiova zpráva na mě zapůsobily rozhodně nejsilněji, každá něčím jiným, každá však velmi výrazně.


Amnesiac
08.08.2011

Kniha je síce šikovne napísana, šla však akosi mimo mňa. Pokiaľ nemáte radi autorov ako Marquez a iných juhoamerických spisovateľov, či knihy odohrávajúce sa v týchto zemepisných šírkach, ani táto kniha Vám nevyhodí mozog z hlavy