Jorge Luis Borges

argentinská, 1899 - 1986, statistikykoupit eknihy

Nahrávám...

Nová kniha

Fikcie

Fikcie - Jorge Luis Borges

Poviedková zbierka Fikcie patrí k najslávnejším dielam argentínskeho spisovateľa a básnika Borgesa. Ide o prvé ucelené samostatné slovenské vydanie v kvalitnom preklad... detail knihy

Populární knihy

/ všechny knihy
NesmrtelnostRozhovory mŕtvychZrcadlo a maskaŠest problémů pro dona Isidra ParodihoFikce / Alef

Komentáře (4)

Jorge Luis Borges

Přidat komentář
Asol
28.09.2018

Naprosto vyjímečný člověk. Miluju jeho knihy..

Koka
08.11.2015

Setkání s Borgesem, jak jej popsal Robert Craft v knize Stravinskij / Craft: Deník ze společných cest (vyd. Supraphon, Praha 1968):

Argentina, 31. srpna 1960
Obědvá s námi Jorge Luis Borges, malý, nervózní člověk – pořád si s něčím hraje ve svých neklidných prstech nebo si tře kolena – plachý jako fretka a skoro slepý. Upírá na partnera v rozhovoru jedno oko, ale říká, že stejně nevidí, a přirovnává sám sebe ke kapitánovi v The End of the Tether. Brýle má tak tlusté, že připomínají skleněné podložky pod nohy klavíru. Borges vyučuje v postgraduálním kurzu angličtiny na univerzitě v Buenos Aires. Sečtělostí nejen v angličtině, ale i v jiných pěti jazycích nás daleko předčí.

PAVEL z BRNA
23.08.2013

Borgesovi mystické povídky,plné tajemství ,záhad a podivnych příběhů okouzlí na celý život. U nás jsou jeho povídky shrnuty v Zrcadle a masce,1989,a musím říci,že je to četba s vůní tajemna a facinací tajemstvími lidské duše a vesmíru.

WEIL
11.08.2011

Pozoruhodný zjev světové literatury.

Jeho dílo je poměrně tenké, zato dostatečně syté.