Amifa Amifa komentáře u knih

Kronika města Kocourkova Kronika města Kocourkova Ondřej Sekora

To nevadí, že jsme něco udělali špatně, důležitý je umět to okecat a hlavně se za vše pochválit. Co mi to jen připomíná ... ? Toť pohled dospělého :-) Dcera byla z knihy celá pryč - nejvíc jí dostal být vytahovaný na radnici. " Mami vždyť ho uškrtí, copak je to nenapadlo? Vždyť jsem to říkala, chudáček! Mami a proč říkají, že jsou chytří, když jsou úplně blbý? No co na to říct - snad jen "Zvykej si, holka!

30.10.2021 4 z 5

Sebekoučink	- 86 nejlepších nástrojů pro osobnostní rozvoj Sebekoučink - 86 nejlepších nástrojů pro osobnostní rozvoj Stephanie Demann

Přehledný "seznam" nástrojů a testů pro lepší pochopení sama sebe. Zajímavé nástroje pro to, jak jít vzhůru, nebo jak vstát, když spadneme dolů :-)

Zapomenuté vzpomínky Zapomenuté vzpomínky Diane Chamberlain

Příběh napínavý až do konce, ale to je u knih této autorky vlastně pokaždé. Diane Chamberlain opět nezklamala ...

Kdo krade dětem čtení Kdo krade dětem čtení Jiří Kreč

Velmi šikovně napsaná kniha. V každé kapitole je nějaký knižní hrdina a čtenář má potřebu si knihu najít a přečíst (pokud tak ještě neudělal), aby lépe porozuměl tomu, co knižní hrdina Terezce radí.

Cukr a sůl Cukr a sůl Táňa Keleová-Vasilková

Čtivá kniha, která nám ukazuje jak málo stačí k rozbití fungujícího vztahu, kde se dva velmi milují. A přitom by stačilo víc komunikovat a problém probrat, ale musí mít "uši a oči otevřené" obě strany.

09.09.2021 5 z 5

Pinocchiova dobrodružství Pinocchiova dobrodružství Carlo Collodi (p)

Četla jsem dětem, tak doufám, že si z toho něco odnesly :-)

17.08.2021 5 z 5

Tajné deníky slečny Mirandy Cheeverové Tajné deníky slečny Mirandy Cheeverové Julia Quinn

Super oddechovka :-)

17.08.2021 5 z 5

Planetarium Planetarium Jenny Broom

Úžasné, velmi srozumitelně podané informace

04.08.2021 5 z 5

Kon$pirace Kon$pirace Pavel Hénik

Čtivé a až nebezpečně reálné :-)

31.07.2021 5 z 5

Je to pravda, Tygříku? Je to pravda, Tygříku? Byron Katie

Krátké, krásné a výstižné

19.07.2021 5 z 5

Zápisník na míru: Kreativní průvodce bullet systémem Zápisník na míru: Kreativní průvodce bullet systémem Zennor Compton

Super nápady, užitečné rady ... běžím pro tečkovaný zápisník :-)

19.07.2021 5 z 5

Nakresli mi vítr Nakresli mi vítr Eva Urbaníková

Uff, velmi smutný a drsný příběh. Čteno jedním dechem.

14.07.2021 5 z 5

Bokovka Bokovka Barbora Vajsejtlová

Příběh ze života, s trochu zvláštním koncem. Perfektně popsané myšlenkové pochody - jak stejnou věc oba brali úplně jinak. Velmi mi to připomíná příběh mé spolužačky, která bohužel díky podobné situaci skončila v protialkoholní léčebně.

12.07.2021 5 z 5

Skleněný oceán Skleněný oceán Lauren Willig

Ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst, ale posledních 300 stránek jsem přečetla jedním dechem. Zajímavý příběh inspirovaný skutečnou událostí.

11.07.2021 5 z 5

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

Další kniha, která vypovídá o tom, co všechno jsme schopni udělat, abychom si zachránili život. Pohled na hrůzy Osvětimi zase z trochu jiného pohledu. Z pohledu muže, který se mohl aspoň trochu najíst a spát na normální posteli, cenou ale bylo to, že musel přihlížet a podílet se na neskutečných pokusech, které Mengele dělal. Zároveň nevěděl dne ani hodiny, netušil zda zda druhého dne nepřijdou SS a nezabijí ho.

25.06.2021 5 z 5

Egypt - V nitru pyramidy Egypt - V nitru pyramidy Veronika Válková

Máme teď doma "Egyptské období" a toto byla první kniha od této autorky a určitě né poslední. Kniha mě i děti velmi bavila, úžasný popis tehdejší doby, zajímavý a napínavý příběh.

09.06.2021 5 z 5

Nejbohatší muž v Babylóně Nejbohatší muž v Babylóně George Samuel Clason

Kniha mě velmi překvapila, dobře se četla a byla plná zajímavých příběhů a rad využitelných i v dnešní době.

09.06.2021 5 z 5

Před bouří Před bouří Diane Chamberlain

Další skvělá kniha od této autorky. Napětí, láska, zajímavá zápletka a do jisté míry nečekané vyústění příběhu. Já nějak od začátku tušila KDO, ale netušila jsem PROČ :-)

27.05.2021 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Pro mě zatím "nejhorší" kniha o holokaustu - myšleno z pohledu mých pocitů při čtení, pokusy na dětech a na ženách ( a vůbec na všech) mě velmi zasáhly. Zatím jsem všechny knihy s podobnou tématikou zvládala docela dobře, ale tuto jsem musela docela rozdýchávat. Jinak úžasně napsaná čtivá kniha.

21.05.2021 5 z 5

Jak žít a nezbláznit se Jak žít a nezbláznit se Lidmila Pekařová

V některých popisovaných situacích jsem se jako rodič úplně viděla. Takže teorii bychom znaly a teď uvést do praxe :-)

21.05.2021 5 z 5