alzbeta4340 alzbeta4340 komentáře u knih

Terry Pratchett: Život v poznámkách pod čarou Terry Pratchett: Život v poznámkách pod čarou Rob Wilkins

Jedná se o láskyplný životopis. Autor pracoval jako Terryho asistent, dobře ho znal a měl ho rád. Dozvíme se, že Terry byl od dětství vášnivý čtenář, pocházel z klidného a vstřícného rodinného zázemí a stejně harmonické si uměl udělat soukromí se svojí ženou a dcerou. Zajímavý je i popis všech zaměstnání, kterými spisovatel prošel než se stal známou celebritou.
Se svojí nemocí bojoval srdnatě - prací. Jako nemocný napsal ještě několik románů, - jeden z nich "Šňupec" je vlastně od Terryho můj nejoblíbenější.

24.07.2023 5 z 5

Pozvánka Pozvánka Vi Keeland

Svojí nenáročností je Pozvánka až uklidňující čtení. Žádná překvapení se nekonají, všechno jde podle očekávání. Zdálo by se, že takové čtení bude nuda, to ale u Vi Keeland neplatí. Tahle směska humoru a romantiky mě dobře pobavila.

06.07.2023 4 z 5

Pouštní hvězda Pouštní hvězda Michael Connelly

Pouštní hvězda mě chytla hned od první strany, přečetla jsem ji opravdu rychle ani jsem nevěděla jak. Jako rozloučení s Harrym bylo tohle víc než důstojné, ale stále ještě prostor pro pokračování vidím.

19.06.2023 5 z 5

Mise na planetě Mise na planetě Michael Mammay

Mise na planetě naprosto splnila mé očekávání. Slušná vesmírná detektivka s několika bojovými scénami. Zbraním jsem moc nerozuměla, ale pátrání mě rozhodně zaujalo. Válečný veterán, plukovník Carl Butler, který měl rozkaz najít ztraceného vojáka, a našel přitom ještě spoustu jiného, rozhodně nebyl žádná padavka.
Těším se na další díl.

15.06.2023 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Milá romantika pro chvíle, kdy si čtenářka potřebuje odpočinout, vyčistit hlavu a nechat se spokojeně unášet až ke šťastnému konci... Jemný příběh vznikající lásky z univerzitního prostředí. Trochu bych si myslela, že dva tak inteligentní lidé, jako zde jsou Olive a Adam, se nedají tak zmást svými pochybnostmi a nedorozuměními, ale to už k žánru patří.
Líbilo se mi to velmi, ráda doporučuji.

09.06.2023 5 z 5

Muž bez tváře Muž bez tváře Dennis Jürgensen

Mladá dánská vyšetřovatelka a postarší německý inspektor dostali na starost případ mrtvého muže nalezeného na pobřežní hranici obou států a s ním související pátrání po ztracených dětech. Autor zvolil formu odpočinkové detektivky, příběh není nadmíru drastický ani překvapivý. Čte se ale dobře a snadno. Ráda si pořídím i další díl.

13.12.2022 4 z 5

Království z kostí Království z kostí Barry Hutchison

Tohle se čte skoro samo. Svižně podaný děj popisuje smutné téma únosů dětí bez zbytečné drastičnosti. Bát se ani nestihnete. Děj odlehčuje dobře sestavený policejní tým v čele s trochu svérázným detektivem Loganem.
Doufám, že druhý díl vyjde brzy.

30.06.2022 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Propast smrti je čtivá detektivka, ale je to spíš odpočinkové než napínavé čtení. Zápletka se mi zdála ve srovnání tentokrát slabší, pan Bryndza už toho napsal dost, takže si začíná konkurovat i sám sobě. Navíc se mi některé linky vyprávění nezdály dostatečně vysvětlené. Nejsem nespokojená, ale mám pocit, že děj rychle zapomenu.

11.06.2022 4 z 5

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

Po delší době jsem si opět našla novou oblíbenou autorku historických romancí. Tohle bylo přesně podle mého vkusu. Milá a místy veselá romance se sympatickými hrdiny, navíc zápletka nebyla nijak hloupá, všechno se točilo kolem spolku žen bojující za svoje volební právo. Děj byl dobře promyšlený a nebyl nastavovaný nepatřičně dlouhými postelovými scénami.
Pěkné čtení, užila jsem si ho a ráda doporučuji.

13.05.2022 5 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Hlavní hrdina šéfinspektor Kett je oddaný otec tří malých dcer a manžel nezvěstné ženy, která byla unesena neznámými pachateli. S dcerami se odstěhuje z Londýna na venkov a hodlá se věnovat hlavně rodině. Tento úmysl mu zhatí případ dvou pohřešovaných děvčat, doručovatelek novin.
Styl autora mi vyhovoval, nebyl nijak drastický, spíše odlehčený humornějšími momenty. Myslím, že tu máme pěkný začátek nové čtivé detektivní série.

11.05.2022 5 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Moc pěkné, a ze života. Útlá a přesto dějově poměrně hutná kniha. Stylem trochu připomíná romány Patrika Hartla, ale tady se zvládne všechno odehrát na daleko menším prostoru. Ta myš mi ze začátku připadala zvláštní, nakonec jsem si ji ale oblíbila.
Vřele doporučuji k přečtení.

03.03.2022 5 z 5

Dlouhá cesta domů Dlouhá cesta domů Louise Penny

Dlouhá cesta domů je snad až fascinující a vychutná si ji určitě každý čtenář, který má v paměti předcházející díly i se všemi nuancemi vztahů mezi jednotlivými postavami. Což je zároveň i nevýhoda této skvělé a velmi netradiční detektivky - neznalému čtenáři se může zdát zdlouhavá a nejasná. Já jsem ovšem doopravdy okouzlená.

01.11.2021 5 z 5

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Poněkud lechtivý románek k odpočinku, oceňuji hlavně na tento žánr dobře propracovaný příběh. Všechny postavy mi byly sympatické, a kniha se mi tím pádem dobře četla.
Konec, jako obvykle trochu přeslazený, ale tak to asi musí být :-).
4,5 hvězdičky

30.10.2021 5 z 5

Labyrint tajností Labyrint tajností Linda Castillo

Napínavé a velmi čtivé, tak jak je u Lindy Castillo zvykem. Přečetla jsem v podstatě na jeden zátah. Autorka vymýšlí těžké zločiny, ale naštěstí už upustila od jejich podrobných popisů, což je k dobru věci.
Přestože je Labyrint tajností už desátou detektivkou z amišského prostředí, dal by se číst i samostatně. Pokud tedy tuto sérii neznáte, zkuste - stojí za přečtení!

25.03.2021 5 z 5

Vytoužená smrt Vytoužená smrt Cara Hunter

Knihu jsem skoro nemohla odložit a pořádně jsem si kvůli čtení prodloužila večerku. Moc se mi líbila neotřelá a originální zápletka a seděl i konec, který se leckdy v jiných detektivkách nepovede. Zápletka se soustředí na vyřešení případu, soukromí policistů ji jen mírně "koření", což mi také vyhovovalo.

26.01.2024 5 z 5

Zrádné loviště Zrádné loviště Dana Stabenow

Kate sympatická jako vždy, ale tentokrát se všechno točilo kolem složitostí aljašského rybolovu a to mě až tak nebavilo. Detektivní zápletka je ale při své jednoduchosti dobře vymyšlená.

11.08.2023 4 z 5

Temná hra Temná hra Andy Maslen

Příjemné čtenářské překvapení! Dobře, protože logicky napsaná detektivka, ve které inspektor Ford vyšetřuje svůj první případ po povýšení. Vraždy, u kterých pachatele fascinuje krev, nejsou popsány nemístně drasticky, přesto má příběh svoji atmosféru.
Knihu, podle mě, poškozuje anotace navozující mylný dojem budoucích čtenářů. Smrt detektivovy manželky a jeho údajné zavinění tvoří jen vedlejší dějovou linku, která není zásadní. Děj také není mimořádně ponurý ani thriller. Prostě čtivá kriminálka, nic víc a nic méně.

21.06.2023 5 z 5

Temný proud Temný proud Deon Meyer

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale potom děj nabral rychlost a kniha se skoro nedala odložit. Oceňuji, jak pan Meyer vrátil po minulém dílu Bennyho a Vaughna zpátky do hry a stejně tak promyšleně působily zápletky obou dějových linek. Do vyšetřování zmizení chudého studenta se proplétá nesnadný život jedné realitní agentky.
Kniha určitě stojí za přečtení, ráda doporučuji.

24.05.2023 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Škoda toho konce. Vysvětlení motivů a příčin chování pachatele slabé, zato neuvěřitelných akcí přehršel. Kniha je ale velice čtivě napsaná, takže určitě zkusím další díly, třeba jejich zápletku autor ještě lépe domyslí...

28.07.2022 4 z 5

Království slepých Království slepých Louise Penny

V "Království slepých" je důležitý svět hlavních hrdinů a jejich osudy, které nás napínají a udržují v nejistotě. Fandila jsem všem a všichni staří známí mě dobře bavili.
Detektivní zápletka, i když není úplně běžná, tady hraje už jen podružnou roli. Samotné pátrání má několik linek a některé byly jasné hned, jiné zase autorka úplně nedovysvětlila. Přesto se mi kniha velice líbila.

11.07.2022 5 z 5