alzbeta2843 alzbeta2843 komentáře u knih

Doppler Doppler Erlend Loe

Bohužiaľ tiež musím súhlasiť, že popis tejto knihy ako humornej sa nejako vymyká popisu. Zrejme ide o subjektívny postoj, ale ja som sa ani raz nezasmiala a skôr naopak ma hlavný hrdina Doppler neskutočne vytáčal a štval nielen svojim sobectvom, ale i tým ako sa bezohľadne choval k osttaným. Veľmi som nepochopila tú hlavnú myšlienku toho. Možno, že som až moc pilná a nie som nespokojná so svojim životom, ale kto viem. Mne táto kniha vôbec nesadla a ani som nemala tendenciu sa zamýšľat nad svojim životom.

11.06.2024 2 z 5

Kennedy Kennedy Lauren Layne

Na príbeh Kennedyho a Kate som sa veľmi tešila, až tak že hneď ako vyšla som si ju musela uloviť. Avšak moje očakávania narazili na realitu, pretože ma kniha až tak nenadchla. Vývoj ich vzťahu sa nám postupne predstavoval v jednotlivých knihách a tak som mala určité očakávania. Ale čo mňa dosť vytočilo bolo ako Kennedy si Kate všimol odrazu a ako ona otočila o 180 stupňov, len čo nastal problém. Prišlo mi to až príliš a v porovnaní s ostatnými dielami sa mi kniha páčila najmenej.

11.06.2024 3 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Už dlho sa nestalo, aby ma nejaká kniha tak pohltila, nahnevala i potešila. Tak by sa dal asi zhrnúť dej tejto knihy. Mala som určité predstavy, ale teda toto predčilo moje očakávania. Musím povedať, že som niekoľkokrát chcela knihu hodiť o stenu od zlosti, ale zároveň som nemohla odtrhnúť oči, aby som vedela ako sa dej bude vyvíjať.
Kniha popisuje malé mesto, kde je množstvo obyvateľov zapálených do hokeja. Život v meste Medvedín nie je jednoduchý a preto pre väčšinu obyvateľstva je hokejový tím jediný zmysel života. Čo sa však stane ak sa budú musia ľudia rozhodnúť na akú stranu sa postaviť? Je zaujimavé ako sa rovnaká situácia javí každému inak. Ale práve život nie je čierny alebo biely a postupom času chápem rozhodnutia niektorých postáv. Táto kniha sa mi dostala pod kožu a hoci ma uspokojila ako nakoniec skončila, i tak sa teším na čítanie pokračovania príbehov postáv.

11.06.2024 5 z 5

Prokletý polibek Prokletý polibek Erin Sterling (p)

Príjemné oddychové čítanie, pri ktorom sa i zasmejete :) Ja som sa teda zasmiala nad niektorými situáciami a nad slovnými prestrelkami medzi Gwyn a Wellsom. Nechýbala ani tajomná zápletka, ktorá sa mi veľmi páčila. A pre milovníkov Sira Pecivála musím prezradiť, že nebudete sklamaní. Ja som si knihu užila viac než predchádzajúci diel a rozhodne by som si prečítala i ostatné príbehy z tohto prostredia.

25.05.2024 5 z 5

Venuše a Adonis Venuše a Adonis William Shakespeare

Krásna báseň, kde sa roly obrátili a žena, bohyňa Venuša sa snaží zviesť smrtelníka Adonisa, ktorý je stelesnením krásy a mužnosti. Po prečítaní som sa zamyslela a reflektovala ako táto báseň môže byť stvárnena i v dnešnej dobe. Ženy, ktoré túžia po láske sa snažia zviesť mužov, ktorí túžia skôr po moci, boji a love až tak, že riskujú svoj život. Nakoniec je to žena, ktorá je zranená a trpí najviac.

22.05.2024 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Ja viem, že ide o klasiku a že zrejme už každý vie o čom kniha pojednáva, avšak ja som to netušila. Nevedela som vôbec nič len, že ide o sirotka, ale nevedela som vôbec nič o hlavnej dejovej linke. Aby som si nechala okamih prekvapenia som si dokonca ani nečítala anotácia a preto som bola šokovaná tým príbehom ako sa vyvíjal. Viem, že u tej anglickej klasiky sa miestami dej vlečie a je to náročnejšie čítať, ale ak to prekonáte tak si uvedomíte ako sa doba mení a ako sa dvorí dnes. Jana predstavuje mladé dievča, ktoré sa životom nejako brodí, pretože nemá šťastné detstvo ani dospievanie. Napriek tomu zostáva veľmi milá a optimistická.

22.05.2024 4 z 5

Zvrácené království Zvrácené království Rina Kent

Pekné rozuzlenie celej zápleky a odkrytie všetkých tajomstiev. Mne sa páčilo stupňovanie v predchádzajúcich dieloch, tu už sa to len riešilo a dopĺňalo. Táto kniha mi prišla z celej série najslabšia, čo neznamená, že je nutné zlá, ale oproti predchádzajucim dielom mi prišla dosť slabá. Vzťah Elsy a Aidana sa vyvinul a ešte upevnil. Za mňa pekné ukončenie série, teda skôr príbehu týchto dvoch. Ja sa veľmi teším na iných hrdinov, ktorí mi boli sympatickejší a dúfam, že sa i čoskoro dočkám.

18.05.2024 3 z 5

Srdcové eso Srdcové eso Morgane Moncomble

(SPOILER) Kniha sa číta dobre, ale ja asi tiež budem protirečiť väčine a poviem, že mňa kniha trochu (dosť) sklamala. Možno keby bola písaná z pohľadu tretej osoby tak by bola uveriteľnejšia, lebo tie pretváry, klamstvá a intrigy mi tam už prekážali. Keby tam bolo viac z herného prostredia a priamo vysvetlené stratégie pokera tak by ma to asi viac zaujalo. Postava Rose mi prišla hrozne hlúpo popísana. Na jednu stranu dedička bohatého otca, ale na druhej strane zlatokopka, čo sa hrnula za peniazmi? Neviem, ale veľmi mi nesadla. Kto mi sadol boli ostatné postavy ako Levi, Lucky, Thomas i Li Mej.

11.05.2024 3 z 5

Nádherně krutý Nádherně krutý J. T. Geissinger

Stačilo mi, aby som si prečítala ukážku a už som si musela knihu zaobstarať a hneď sa do nej pustiť. Knihu som si samozrejme okamžite zamilovala. Kto by nemiloval temného a zadúmčivého leva a nebojácnu a krásnu Tru. Práve postava Tru mi bola veľmi sympatická. Nebola naivná ani nesmelá, ale bola veľmi odvážna a dokázala povedať nie. Tým sa mi príbeh veľmi páčil a postava Liama bola tiež veľkým prekvapením, hlavne záver knihy, ktorý ma šokoval.

05.05.2024 5 z 5

Matt Matt Lauren Layne

Prvý diel ma veľmi bavil a prekvapil a tak som sa tešila i na pokračovanie. Nakoľko mám rada v príbehoch motív od nenávisti k láske tak som sa tešila i pokračovanie v sérií. Postava Sabriny mi sadla už v provom diele, kedy som si vravela, tak to je riadna žena. A mala som pravdu. V druhom diele sa vysvetlilo, prečo je taká cynická, ironická, ale lojálna a ja som tento príbeh hltala slovo po slove. Rozhodne sa už neviem dočkať posledného dielu v podaní Kennedyho.

05.05.2024 5 z 5

Sparrow Sparrow L. J. Shen

Kniha sa čítala rýchlo a skvele. Príbeh som hltala a postupne si postavy obľubovala viac a viac, ale i tak sa nemôžem ubrániť myšlienke, že mi tam niečo chýbalo. Asi nejaký lepší vývoj postáv. Zachránila to zápletka, ktorá ma bavila a došlo i na mierne prekvapenie, viac nebudem prezradzovať, ak vás kniha zaujíma, príbeh si prečítajte.

05.05.2024 4 z 5

Nespoutaná Aljaška Nespoutaná Aljaška K. A. Tucker

Pekný príbeh. Pre mňa zaujímavejší príbeh uzmierenia dcéry a umierajúceho otca než romantický príbeh ženy a muža. Prostredie Aljašky ma však dostalo najviac. Iste to nie je vôbec jednoduchý život, ktorí tam ľudia žijú, ale ako sa zdá sú nadmieru spokojní a veľmi šťastní. Kniha je písana veľmi príjemným štýlom a hoci mi vzťah Cally a Jonaha nesedel, tak som si knihu veľmi užila. Ale pokračovanie ich príbehu zrejme vynechám.

05.05.2024 4 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

(SPOILER) Kniha ma najskôr zaujala anotáciou a postupne pohltila príbehom. Môj vzťah k hlavnej hrdinke Claire bol rozpoluplný, ostatne postavy k knihe mi tiež neboli sympatické, ale to ma od knihy neodradilo a k tomuto žánru to už tak nejak sedí a aspoň vás to donutí spochybňovať úsudky kto je dobrý a kto zlý a komu veriť a komu nie. Celkovo mi však ten príbeh Claire nesedel a mnohé veci mi nedávali zmysel a bohužiaľ som nedokázala túto myšlienku opustiť ani po závere knihy. Bihužiaľ mne asi veľmi nesedia domestic thrillery a tento to len potvrdil. Príliš mnoho vecí mi tam vadilo a to rozuzlenie už ma doslova urážalo, pretože mi prišlo ako pritiahnuté za vlasy. A ten záver mi prišiel už naozaj zbytočný.

05.05.2024 3 z 5

Ukaž mi Ukaž mi Marcel Moss

Tak z tejto knihy ma mrazilo ako to bolo napísané a čo všetko sa tam udialo. Hlavná postava Lukáš by si zaslúžil pozauši za jeho chovanie a bezhlavé rozhodovanie, ale ľudia občas nepremýšľajú no nie každému sa to tak vypomstí. To rozuzlenie som naozaj nečakala a bola som napnutá do poslednej chvíle a veľmi sa mi páčil samotný koniec knihy.

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Kniha o tom, kde nie sú dobré ani zlé postavy. Tak by som asi zhodnotila knihu. Kniha, ktorá je veľmi citlivá a bolestivá a ja som veľmi plakala pre jednotlivé postavy, vôbec si neviem predstaviť akú bolesť prežívali a čo museli vytrpieť, ale autorka to skvelo vystihuje a preto som súcitila s jednotlivými postavami. Nechcem spoilerovať, lebo to by naozaj knihu pokazilo ale knihu by som určite doporučila.

P.S.: Sama mám vytvorený playlist so samými veselými pesničkami :)

Království obávaných Království obávaných Kerri Maniscalco

Keď som začínala čítať prvý diel ani som si nevedela predstaviť ako sa bude dej vyvíjať v ďalšich dieloch a tento diel je mistrovským dielom a všetko začne zrazu zapadať a dôjde k vyjasneniu všetkého. Ja som si zápletku, príbeh i hlavných hrdinov užila a konieckoncov i mnohé vedlajšie postavy. Škoda, že som sa s nimi musela rozlúčiť a veľmi by som sa tešila na nejaký príbeh z Irovich bratov to by bola sila :)

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Opäť fenomenálný Chris Carter, opäť milovaný Robert Hunter na ktorom už začínam mať závislosť. Musím si však tie diely dávkovať, lebo už sa mi zásoby zrenšujú. Opäť ma z príbehu mrazilo.

Skandální noc Skandální noc Elle Kennedy

Taká jednohubka ako i ostatné z tejto série. Mňa osobne bavil prvý diel o čosi viac, ale tu ma bavilo to hašterenie medzi postavami.

28.04.2024 3 z 5

Skutečná cesta ven Skutečná cesta ven Patrik Banga

Autobiografia, ktorá jasne ukazuje ako je xenofóbia v dnešnom svete zlá a kam vedie, sú odsúdení k neúspechu už od narodenia. Myslím a dúfam v tom, že sa situácia mení a lepší. Rozhodne doporučujem knihu pre ľudí, ktorí sa o danú tému zaujímajú a možno budú prekvapení rovnako ako ja.

26.03.2024 4 z 5

Twisted Hate: Nenávist na ostří nože Twisted Hate: Nenávist na ostří nože Ana Huang

Tak to bola parádna jazda. Ja som mala laťku vysoko po predchádzajúcom diele, ale asi mením poradie v obľubenosti postáv. Moja obľúbená tematika je hato to love a tu som si to dokonale splnila, pretože hlavní hrdinovia si nenechali nič páčiť a oplácali si slovné útoky teda riadne. Hoci autorka nevie poriadne vykresliť zápletku tak tu mi to vôbec nevadilo, pretože kniha je založená hlavne na vzťahu hlavných hrdinov a oceňujem i rozvíjanie postáv z predchádzajúcich kníh.

26.03.2024 5 z 5