alva1 alva1 komentáře u knih

Klid před bouří Klid před bouří Linda S. Howington

Příjemný romantický příběh s jistou dávkou dobrodružství a napětí. Pohodové čtení.

23.12.2017 5 z 5

Úsměv Mony Lisy Úsměv Mony Lisy Jeanne Kalogridis

Tento historický román, jsem si přečetla po přečtení anotace a Vašich milých komentářů. O Florencii a této době jsem nic nevěděla a autorku jsem dosud neznala. Ke knize jsem přistupovala opatrně, nesměle a bez velkého očekávání. Nicméně kniha sama se mi odvděčila krásným a milým příběhem. Hlavní hrdince jsem přála, aby došla svého štěstí.

21.12.2017 5 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Bestseller? Tak za mě určitě ne. Nebavilo mě to.

21.12.2017 1 z 5

Sníh, oheň, vina a smrt Sníh, oheň, vina a smrt Gerhard Jäger

Knihu jsem si koupila, protože jsem byla v létě v Alpách a byla jsem zvědavá. Také se mi líbila obálka knihy. Na knize je uvedeno: Silný román o neopětované lásce, záhadné vraždě a strhujícím pátrání. Pátrání v příběhu určitě nebylo strhující a příběh sám o sobě jednoduchý: láska a vražda. Připadalo mi, že některé části jsou roztahané a opakující se. Ale asi to tak v tomto prostředí a rozpoložení hlavního hrdiny mělo být. Nicméně po dočtení jsem nemohla začít číst další knihu, zůstává mi v hlavě.
"Osmdesátiletý muž hledající...ano, co vlastně? "

17.11.2017 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Autor rozhodně vymyslel příšerné způsoby, jak někoho zavraždit. Thriller je to výborný. Neustále se něco děje a ani na chviličku si nevydechnete.

02.11.2017 5 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Krásná kniha o velmi statečné ženě z 2.světové války. Určitě si přečtu pokračování.

22.10.2017 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Nenadchne ani neurazí.

18.10.2017 2 z 5

Kosti svaté Brigity Kosti svaté Brigity Philip Freeman

Kniha mě nebavila, byla to nuda.

13.10.2017 1 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Život z doby socialismu vyprávěný tak, jak jej viděla malá Helenka. Přìběhy jsou milé, úsměvné, ale některé také k zamyšlení. Není to úplně má oblíbená četba, ale některé kousky byly :-) chuťovky.
Ale zase voni děti věřej všelijakým hloupostem jako třeba, že Jana Husa ve filmu Jan Hus, co se mi moc líbil, musel hrát trestanec odsouzený k smrti, protože ho nakonec upálili.

04.10.2017 3 z 5

Levandulová princezna Levandulová princezna Hana Parkánová-Whitton

Příjemné odpočinkové čtení o lásce Blanky z Valois a Karla IV. Nechybí samozřejmě ani překážky kladené jim Janem Lucemburským a tehdejší dobou.

22.09.2017 3 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Krásná kniha. Dva příběhy dětí, které se rozplétají během 2. světové války nezávisle na sobě, aby se potom na krátkou dobu setkaly a zase rozdělily.

18.08.2017 5 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Kniha se mi nelíbila.

02.05.2017 2 z 5

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Případy inspektora Gamache jsou příjemné detektivky s pomalu se rozvíjejícím příběhem. Oblíbila jsem si vesničku Three Pines a její obyvatele. Na začátku doufám, že obětí není žádná z hlavních a mně oblíbených postav, a s postupujícím vyšetřováním, že není ani viníkem. Nejraději bych si s nimi dala skleničku v bistru u Gabriho a Oliviera.

13.04.2017 5 z 5

Smrt v zádech Smrt v zádech Harlan Coben

Je to první detektivka, kterou jsem od tohoto autora přečetla a ačkoliv jsem správně odhadla, kdo zabil sestru hlavní hrdinky, autor spřádal nitky příběhu tak dobře, že finále pro mě bylo velkým překvapením. Rozhodně si další detektivky od tohoto autora přečtu.

23.02.2017 5 z 5

Původ Původ J. T. Brannan

Knihu jsem přečetla jednim dechem. Od začátku až dokonce je tempo téměř zběsilé.

11.02.2017 4 z 5