Alpasstyle Online Alpasstyle komentáře u knih

Sám sobě psychologem Sám sobě psychologem Tomáš Novák

Skvěle vypracovaná knížka, celkem mi pomohla...Sem tam si ji otevřu znovu a znovu..

06.09.2015 5 z 5

Hry s hudbou a techniky muzikoterapie Hry s hudbou a techniky muzikoterapie Zdeněk Šimanovský

Skvělá kniha pro muzikoterapii, hry s hudbou aj. Kniha obsahuje mnoho skvělých nápadů, jak si hrát s hudbou a skupinou dětí, seniorů či jinou skupinou. Doporučuji ji mít, jestli ji potřebujete do školy, do práce pro hraní s dětmi nebo jen tak domů.

05.09.2015 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Dílo mám uvedeno jako povinnou četbu k maturitě, moc se mi líbilo, a proto jsem si ji i vybrala.. Všem ji k maturitě doporučuji, co nevědí, které si mají vybrat , ale také všem ostatním, kteří rádi čtou komedie.. Bylo to poučné a super čtení.

Pošeptej po větru Pošeptej po větru Lenka Lanczová

Skvělé počtení, autorka nezklamala ani u třetího dílu. Kniha mě hned upoutala, stejně jako předchozí knihy trilogie. Sice je trošku naivnější, ale člověk aspoň může uniknout hrůzám z reálného života do "pohádky" ... Určitě se k ním vrátím zase zpět a přečtu si je všechny od začátku :-)

Tajemství štěstí Tajemství štěstí Marci Shimoff

Výborná poučná kniha. Sice některé pasáže nebyly příliš čtivé, ale i tak jí doporučuji všem, co chtějí vést šťastnější život a neví jak začít :)

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Kniha mě vůbec nezaujala, i když byla velmi tenká a krátká, přesto jsem ji po pár stránkách odložila stranou. Není mi sympatický styl psaní, ale ani příběh mě nedohnal k tomu ji dočíst. Viděla jsem film, ale taky to není nic, na co bych se chtěla koukat znovu a znovu.

28.08.2015 1 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Tahle kniha se mi výborně četla do půlky, ale pak už jsem ji měla velký problém dočíst..V některých situacích se dalo očekávat co se stane, až mě to potom trochu zklamalo.(např. jak Coupeau byl na střeše a vypadalo, že spadne, Zola to tak popisoval, že jsem čekala, že opravdu spadne, a tak se i stalo..) Každopádně mě příběh velmi zasáhl. Určitě je dobré si knihu přečíst a něco si z ní vzít..

28.08.2015 3 z 5

Následuj oheň Následuj oheň Hope Marks

Další příjemné čtení od Hope Marks. Zase píše tak libově, že mě svým příběhem takřka pohltila a já se od knihy nedokázala odtrhnout.

Zde je nám nabízen sexy hasič a trošku neohrabaná hlavní hrdinka Hayley. A právě díky své "nehodě" potká charismatického Dylana se srdcem na pravém místě. Hasiče, který umí fakt skvěle hasit...

Jenomže ona to nemá vůbec jednoduché ve svém vlastním životě, který si musí co nejdřív vyřešit (já už bych dávno balila kufry). A pustit do něj Dylana? To zkrátka není vůbec jednoduché. Navíc Dylanova matka je opravdu příšerná semetrika, takovou tchýni nechce nikdo. Ještěže není taková jeho sestra, otec, ani bábi. Bábi má teda naopak parádní.

I na Dylana jsou kladeny nároky, kvůli kterým ani jeho životní cesta není jasná. Budou se tedy jejich světy moct spojit v jeden??

Druhotina Následuj oheň je oproti první knize s kleptomankou trošku jiná, oddychovější. Avšak i přesto pro ženy pořádně peprná se špetkou humoru! A ani tady není úplně jasné, jak může příběh skončit. Kniha Následuj oheň se mi líbila, děkuji autorce za počtení!!!

25.11.2023 5 z 5

Sbohem, Irsko Sbohem, Irsko Ann Moore

Tento díl se mi oproti prvnímu četl hůře do první poloviny. Jakmile jsem došla skoro ke druhé polovině, začalo se to rozjíždět událostmi a strany ubíhaly rychle. Pozoruhodná hrdinka Grace prochází zase dalším utrpením a novými situacemi, které musí řešit. Opět skvěle napsáno. :)

25.06.2020 3 z 5

Představovala jsem si odvozením z názvu, že bude dílo o čtení a kávě. Káva tam byla, to ano. Ale jinak příběh byl úplně o něčem jiném. Což mě trochu vyvádí z míry, a nevím ,jak přesně ji ohodnotit. Podle mého názoru by se měl název odvíjet od dění v knize..

Děj je spíše oddechový, takže nemůžeme očekávat nějaké jeho přílišné rozvětvování a rozbor osob. Nic moc extra se nedovídáme.

Každopádně jako odreagování to bylo super čtení a určitě si přečtu i další díl :-)

10.07.2018

Ydris: kniha první Ydris: kniha první Květoslav Hönig

Já bych to ohodnotila zlatým středem.

Kniha se četla sama,měla krátké kapitoly,takže dočíst ji jsem neměla žádný problém. Postavy byly celkem dobře promyšlené. ALE! chybí mi nějak trochu víc prožitku z knihy. Příběh mě nemotivoval k tomu, abych četla dál a dál. Částmi jsem se nudila. Je to škoda, mohlo to být lepší.

Jestli ale bude pokračování, určitě neopovrhnu a dám tomu ještě jednu šanci.

19.05.2018 3 z 5

Damídci aneb Ochránci pohádkového světa Damídci aneb Ochránci pohádkového světa David Řezanina

Pěkně ilustrovaná originální dětská knížka... Doporučuji do domácnosti s malými dětmi :-)

12.03.2018 5 z 5

Kód horečky Kód horečky James Dashner

První prequel u mě boduje víc než tento díl. Musím však říct,že jako zakončení je to dobré. Nenudila jsem se a kniha se četla dobře. Děkuji Jamesi Dashnerovi za skvělou sérii, budu se k ní v budoucnu zase vracet, protože patří mezi můj Top.. :-)

07.02.2018 4 z 5

Pinocchio (převyprávění) Pinocchio (převyprávění) Giada Francia

Obrovská, krásně ilustrovaná kniha.. Už se těším až ji jednou otevřu mým dětem a budeme si ji společně číst a prohlížet. Stojí za to ji mít doma.

Příběh o Pinocchiovi je moc hezký.. A pro děti ponaučením. Nejen proto,že jsou dospělí moudřejší a měli by si vzít děti od nich příklad.. Ale i proto,že když někomu pomůžeme, tak se nám to v dobrém vrátí. Ukazuje taky,že bychom si měli navzájem pomáhat a mít se rádi.

Doporučuju! :-)

24.01.2018 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Silný příběh,na chvíli mě pohltil. Muselo to být šílené, co si lidé prožili. Čest autorovi,který to sepsal :-) doporučuji!

07.07.2017 4 z 5

Za obzorem jiný svět Za obzorem jiný svět Lubomír Mikisek

Kniha na mě působila depresivním dojmem, což už je spojeno s touto tématikou. Na druhou stranu se konec uchyloval k optimismu. Podle čtení šlo zjistit,že hlavní hrdina byl cílevědomý člověk, který nerezignoval a za žádnou cenu se nechtěl vzdát naděje, že se ze své situace dostane. Možná by už dávno rezignoval,kdyby neměl takového parťáka jako byl Tony, který v něho věřil. Ale to už je otázkou, protože tomu tak naštěstí nebylo a já budu hlavnímu hrdinovi držet palce, aby ten lepší život měl až do smrti. Palec nahoru autorovi, doporučuji ji všem ostatním si ji přečíst a trochu se nad ní zamyslet.

05.02.2017 4 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

S tímto dílem jsem byla stejně spokojená jako s prvním dílem.S tím rozdílem, že jsem naprosto pochytila slang, který budu mít v hlavě ještě chvíli :-D. za mě 5 hvězdiček.

26.08.2016 5 z 5

Dějiny psychologie Dějiny psychologie Alena Plháková

Na tomto díle se mi líbí, že kniha obsahuje spoustu zajímavostí o psycholozích všech směrů. Pravdou je, že mohla více vystihnout dané směry a lépe některé uspořádat a dát tam to, co je opravdu podstatné. Něco se mi zdá zbytečně rozsáhlé. Jako materiál k učení ji však doporučuji, základní informace v ní jsou.

19.01.2016 5 z 5

Svědkyně zítřka Svědkyně zítřka Mike Ashley

Na díle mě upoutal zajímavý obal knihy, avšak obsah mě vůbec nezklamal. Skvělé poučné čtení, díky kterému jsem se dozvěděla pár nových věcí. Příběhy žen, které se zajímaly o vědu jsou úžasné. A to jsem se tolik bála, jestli nebude dobrá jen ta obálka :-D

12.09.2015 5 z 5

Anglické duchařské historky Anglické duchařské historky Richard Dalby

Super odpočinkové čtení na večer... :-D

06.09.2015 4 z 5