Allysa1985 Allysa1985 komentáře u knih

S láskou o dětském spánku S láskou o dětském spánku Lenka Medvecová Tinková

Bohužel jsem od knihy měla větší očekávání. Pohled na spánek dětí v různých domorodých kulturách je zajímavý a může být v ledasčem inspirativní, nicméně není úplně aplikovatelný v našich podmínkách. Celkově spousta stran o tom, že společný spánek je jediná správná cesta, pokud tedy své dítě kojíte, pokud ne, tak co vlastně? Kniha je plná lásky a respektu, ale pouze ke kojeným dětem.

04.10.2023 2 z 5

Pohybový  vývoj  dítěte  s láskou a respektem Pohybový vývoj dítěte s láskou a respektem Zuzana Rybová

Dobře a přehledně popsané a vysvětlené, takto zpracovaných knih co nejvíc!

04.10.2023 5 z 5

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

První kniha povídek, kterou jsem od Kinga četla. Povídky jsou krátké, rozmanité, nenudila jsem se ani chvilku. Děti kukuřice, Mrtví se někdy vracejí a Nekuřáci top!

03.01.2023 5 z 5

Já řídím aneb Cesta životem ve svém vlastním autě Já řídím aneb Cesta životem ve svém vlastním autě Zdeňka Jordánová

Ne že by v knize nebylo pár užitečných rad do života, ale opravdu jenom pár. Motivační efekt se nedostavil a spíš mě vyděsila ještě víc. Kapitola o tom, jak autorka schválně jezdila v protisměru a jak se u toho cítila skvěle, nebo ta symbolika přejetých zvířat, wtf...

03.07.2021 odpad!

Falknovská huť Falknovská huť Vlastimil Vondruška

Oddechovka přečtená o víkendu na návštěvě, neurazí, nenadchne.

14.01.2021 3 z 5

Finální říše Finální říše Brandon Sanderson

Moc pěkně zpracovaná fantasy, originální magie, propracované postavy... Líbí se mi, že je první díl "uzavřený", ale přitom svět běží dál a všechno nekončí jen porážkou padoucha, jsem zvědavá, jak se postavy poperou se správou země.

14.01.2021 4 z 5

Nulorožec Nulorožec Petr Stančík

Opět jsem se výborně bavila, Mlýn na mumie sice nasadil laťku proklatě vysoko, ale zklamaná jsem nebyla, hra s jazykem, fakty, realitou a fantazií je nesmírně osvěžující, těším se na další lahůdky...

11.01.2021 5 z 5

Ptačí sněm Ptačí sněm Ransom Riggs

Příběh pokračuje, nápad s fotkami pořád funguje, jen bohužel nejsem fanoušek nekonečných sérií, je to sice pořád dobré, ale taky pořád stejné...

11.01.2021 4 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Uf, ne že by to bylo špatné, ale bylo to tak nějak málo. Taková jednohubka. Škoda, že si s tím autorka nedala víc práce, potenciál tam byl.

19.07.2020 3 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Nejlepší díl z navazující série, kvality Larssonovy trilogie sice nemá, ale je to fajn severská detektivka.

16.07.2020 3 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Zhodnotím celou sérii dohromady, protože žádný z dílů pro mě z řady nijak nevybočuje. Plusové body dávám za propracovaný svět a dobře promyšlený, pomalý závěr, to bylo moc fajn, ale bohužel celou dobu se mi něco nezdá, NĚCO tomu chybí, nějaká větší hloubka, vztahy mezi postavami, mezi Eragonem a Aryou, někde je prostě věk autora znát.

16.07.2020 3 z 5

Já, rytíř Já, rytíř František Niedl

Akční filmová jízda maskovaná za historický román :), bonusem je suchý humor a uvěřitelné prostředí. Příjemné čtení na víkend.

05.07.2020 4 z 5

Čtu pravidelně opakovaně a pořád to miluju stejně, už od doby, kdy mi bylo "náct".

05.07.2020 5 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Přehledné dějiny Ameriky 2. poloviny 20. století :D. Kniha se čte dobře, je škoda, že je tak zastíněná vynikajícím filmem.

05.07.2020 3 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Tady je všechno - silný příběh, silné postavy, krásný jazyk, láska, vášeň, vina, odpuštění, naděje, beznaděj, tragédie... Stála za přečtení, i když už jsem film viděla několikrát.

05.07.2020 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Přečteno znovu v období karantény a pořád stejně skvělé, jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

28.04.2020

Noc trifidů Noc trifidů Simon Clark

Přečteno podruhé a podruhé se mi to líbilo mnohem víc. Velmi důstojné pokračování, chybí jenom ten "wow" efekt Wyndhamova originálu.

28.04.2020 4 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Série se mi vcelku líbila, zejména prostředí bylo dobře zvolené, Londýn 19. století a démoničtí roboti - super. Ale teda vyfasovala jsem nějaký naprosto otřesný překlad, plno faktických chyb, špatně přeložených slov, nesmyslů a hrubek. Nemám od těchto knih přehnané očekávání a poslední dobou zejména nové knihy často vypadají, jako by je přeložil strýček Google, ale tohle teda bylo ještě horší než obvykle.

25.04.2020 2 z 5

Nahraný Nahraný Kevin Hearne

Už se to nějak opakuje, člověk by čekal, že bytost stará pár tisíc let už nasbírá trochu rozumu a vono nic... Nevadí, 3 hvězdy za zpracování mytologie a hláškujícího vlkodava.

21.02.2020 3 z 5

Gabrielův Ráj Gabrielův Ráj Sylvain Reynard

Měla jsem podzimní náladu na nějakou pořádnou romantiku, ale tohle teda očekávání nesplnilo. Kdyby se aspoň pořád neomlouvali, nepotřebovali si promlouvat a neustále se ujišťovat, jak se milují a dokazovat si svoji lásku, tak se vlastně v knize vůbec nic neděje. Vážně to napsal chlap??? Ale tak pořád lepší než 50 odstínů, i když teda jenom o kousek.

12.10.2019 1 z 5