Allebith Allebith komentáře u knih

Dračí Hlídka: Příručka vypravěče Dračí Hlídka: Příručka vypravěče Pavel Ondrusz

Úvod do pravidel "dračáku" pro toho nejdůležitějšího hráče - Vypravěče. Pomáhá začátečníkům nastavit si očekávání hráčů u stolu, vytvořit příběh, udržovat atmosféru a samozřejmě obsahuje všechny důležité tabulky a přehledy potřebné k samotné hře. Pravidla jsou srozumitelná, obsahují příklady a návody. Kdo hledá víc vysvětlení nebo prahne po debatách o pravidlech, může se přidat k početné komunitě na Discordu nebo přímo jejich webu.

20.09.2023 5 z 5

Dračí Hlídka: Pravidla pro pokročilé - příručka vypravěče Dračí Hlídka: Pravidla pro pokročilé - příručka vypravěče Pavel Ondrusz

Krásně ilustrované, objemné a komplexní pokračování pravidel pro Vypravěče pro vyšší levely postav a složitější rozložení hracích ploch - bitvy celých armád, využití scén a moderních technologií ke hraní online. Za mě kvalitní nástupce již 30 let starého projektu českého dračáku.

20.09.2023 4 z 5

Dračí Hlídka: Pravidla pro pokročilé - příručka pro hráče Dračí Hlídka: Pravidla pro pokročilé - příručka pro hráče Pavel Ondrusz

Ohromně nadupané pokračování pravidel pro vyšší levely a hraní specializovaných povolání. Navazuje na základní pravidla a rozšiřuje možnosti soubojových situací. Za mě krásná práce hlavně vizuálně - ilustrace od několika autorů doplňují pravidla tak, aby byla živá a čtivá, přestože obsahují velké množství textů.

Dračí Hlídka: Kniha monster Dračí Hlídka: Kniha monster kolektiv autorů

Krásný komplet monster použitelný i pro inspiraci a další systémy. Ke každé ilustrace, historie, nějaké speciální schopnosti a odměny za její zdolání.

Proč jsem se neoběsila Proč jsem se neoběsila Halina Pawlowská

Pro mě první setkání s podobným druhem knih a tím pádem nemohu úplně objektivně hodnotit. Leda jen suše komentovat, že tento druh není ničím pro mě. Takže díky, Velevážená Knižní výzvo 2019, ale současné autorky nejsou nic pro mě. ;)

25.02.2019 3 z 5

Les mytág Les mytág Robert Holdstock

Velmi zajímavá fantasijní výprava do mýtů. Trochu nahuštěné, nicméně čtivé a do děje krásně vtahující fantasy.

23.09.2018 4 z 5

Štěpný bod Štěpný bod Matthew Woodring Stover

Metodou rychločtení, poměrně náročné. Asi by chtěla víc klidného a zažraného čtenáře.

26.08.2018 3 z 5

Reverz Reverz Sergej Lukjaněnko

Takové, řekla bych až vlažné pokračování prvního dílu mi trochu víc sedlo než první kniha; ve výsledku je ale pocit po přečtení trochu nijaký. Závěr je maličko překvapující, ale jinak se mi děj nezdál bůhvíjak napínavý. Spíš jen cestovní.

29.04.2018 3 z 5

Kovbojové a vetřelci Kovbojové a vetřelci Joan Carol Dennison Vinge

Pěkná a poměrně čtivá kniha, ikdyž nejde o žádný zázrak. :)

20.03.2018 3 z 5

Dítě Bridget Jonesové Dítě Bridget Jonesové Helen Fielding

Zplivnuto ve vlaku na jeden zátah. Pohodová komedie, film kupodivu oproti předchozím knihám vyjde snad i vtipněji. Hlavně, že bylo co napasovat letos do výzvy. :D

03.12.2017 3 z 5

Pekelný ostrov Pekelný ostrov Matthew Reilly

Kupodivu me velmi mile prekvapila. Pekna kniha. :)

09.11.2017 3 z 5

Vlčice a děti noci. Část druhá Vlčice a děti noci. Část druhá Zdeněk Žemlička

Druhý díl věnovaný dětem noci se mi již líbil více než jeho první část, nicméně stále si myslím, že se nejedná o žádný zázrak.

23.09.2017 3 z 5

Vlčice a děti noci. Část první Vlčice a děti noci. Část první Zdeněk Žemlička

Za mě nejslabší článek ze série, ačkoliv se jedná pouze o první polovinu. Dám ještě šanci druhé a uvidíme.

14.09.2017 2 z 5

Nová hlídka Nová hlídka Sergej Lukjaněnko

Tak se konečně dostávám těm Hlídkám na kobylku... :D Ještě 1 book to go! :D

14.08.2017 4 z 5

Uzly – 75 čínských, keltských a jiných ozdobných uzlů Uzly – 75 čínských, keltských a jiných ozdobných uzlů Laura Williams

Konečně pochopitelné návody! :D
Doposud nejvyužitelnější a nejhezčí encyklopedie uzlů s návody, jakou jsem kdy viděla. :) Rozhodně něco pro lidi, co chtějí nejen vyrobit estetický dárek nebo si ozdobit šaty, ale taky pro dlouhá letní odpoledne a zimní večery. ... Kéž by autoři udělali i něco o origami. :D

19.07.2017 5 z 5

Záhadné vynálezy minulosti Záhadné vynálezy minulosti Jitka Lenková

Shodou okolností jsem se k této knize připletla hned po přečtení Záhadných objevů od arnošta Vašíčka (Který hodnotím jako skutečně povedený spis!) a vzhledem k leckdy příliš subjektivně působícímu předkládání teorií, musím hodnotit jen vlažnými 3 hvězdami. Jinak pěkná kniha s odkazy na spoustu zajímavé literatury a odkazy na ryze české anomálie.

15.07.2017 3 z 5

Prvních patnáct životů Harryho Augusta Prvních patnáct životů Harryho Augusta Claire North (p)

Pěkná kniha s velmi originálním nápadem. Sice jsem se po nějakém tom 9. životě začala ztrácet, ale co naplat. Zas tak dokonalou paměť nemám. ;) Na druhou stranu všechna čest té trpělivosti... Ikdyž na to měli dlouhá staletí.

03.07.2017 3 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Sergej Lukjaněnko

Na to, jak dlouho jsem se čtením Hlídek váhala, si myslím, že mě přeci jen úvodní kniha potěšila a nezklamala. Cestu mezi srdeční záležitosti si asi budou muset ještě vydobít další díly. (Zkrátka už jsem od Lukjaněnka přečetla vše vydané v češtině a jsou tam i větší perly.)

03.06.2017 4 z 5

Skrytý válečník Skrytý válečník Lynn Flewelling

Tak musím přiznat, že druhá kniha se mi již zamlouvala více, přestože byla stejně (příšerně) utahaná. Děj super, nápad super, postavy super.. Jen ten detailní popis.. Zkrátka si myslím, že kdyby se těch 15 let vlezlo do 300 stran jedné knihy, nemusela jsem přeskakovat poloviny stran, abych se někam dostala.

03.10.2016 3 z 5

Stráž Stráž Sergej Lukjaněnko

Jakožto vášnivý fanoušek a sběratel Lukjaněnkovských děl jsem neváhala ani minutu a když jsem dva dny poté, co vyšla kniha do tisku, stála v knihkupectví, nebylo jiné cesty.

O další dva dny později mám za sebou nejnovější (do češtiny přeložené) řádky a přemýšlím, jak je ohodnotit.

Kniha má očividně sloužit jako průvodce v dalším ze Sergejových světů. A jako obvykle je ten svět zajímavý, akční a tak nějak "náš". Děj se z počátku malinko vleče, ale poslední čtvrtina začátek plně kompenzuje. Důvodem bude nejspíš právě plánované pokračování a to nejen z díla samotného autora, ale i jeho kolegů a přátel.

Série stráž mi již od pohledu evokuje sérii Hlídek a myslím, že nebudu ani první, ani poslední, kdo s tímto přirovnáním přijde. Autor v první knize vytvořil svět, dal mu rámec, zasadil příběh na pozadí a další osudy ponechává volně navazujícím knihám. Snad to bude mít úspěch. Za mě (s přivřeným okem) 4 hvězdičky a očekávání dalších pokračování.

18.09.2016 4 z 5