Záhadné vynálezy minulosti

Záhadné vynálezy minulosti https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236223/bmid_zahadne-vynalezy-minulosti-236223.jpg 4 5 2

V historii máme pouze jedinou jistotu, a to je stále stejnoměrně plynoucí tok času. Do něj řadíme události tak, jak se postupně staly. Co když ale do skládanky dějin něco nezapadne? Co když narazíme na to, že v době kamenné někdo postřelil pratura z kulovnice? Nebo že starověká města zničil jaderný výbuch? Budeme se ptát, jak je to možné, nebo to zameteme pod koberec a budeme dělat, že se nic nestalo? Podobných nesrovnalostí existuje v historii celá řada – v knize Záhadné vynálezy minulosti hledá autorka odpovědi alespoň na některé z nich.... celý text

Finn123
21.03.2018 5 z 5

Konečně záhadoložka, která je na úrovni. Nic nevnucuje, ale přemýšlí o tom, co píše. Líbí se mi i to, že se snaží věci zjistit a ověřit, případně osobně prozkoumat, přizvat si na pomoc vědce i pamětníky, napsat do zahraničí o vyjádření...Podle mne správný přístup, který knihám tohoto typu dává tu patřičnou šťávu.
Určitě píše mnohem lépe než třeba pan Bauer, Koláček nebo Liška, kterým říkám ,,chrliči!''
Rád si od autorky přečtu další knihy!

Allebith
15.07.2017 3 z 5

Shodou okolností jsem se k této knize připletla hned po přečtení Záhadných objevů od arnošta Vašíčka (Který hodnotím jako skutečně povedený spis!) a vzhledem k leckdy příliš subjektivně působícímu předkládání teorií, musím hodnotit jen vlažnými 3 hvězdami. Jinak pěkná kniha s odkazy na spoustu zajímavé literatury a odkazy na ryze české anomálie.