Stráž

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Centrum. Centrální svět vesmíru obklopují další světy jak okvětní lístky, jedním z nich je i naše Země. Centrum bylo kdysi veliké a silné, to všechno ale vzalo zasvé při katastrofě. Tady na křižovatce tisíců a tisíců civilizací drží vartu Sbor pohraniční stráže, který hlídá hranice mezi světy. Pozemšťan ocitnuvší se na Centru nemá zrovna moc na výběr: může být buď pašerák, nebo pohraničník. A že se tyhle profese tu a tam moc neliší! Dřív nebo později je ale třeba se rozhodnout, co pro člověka pohraniční služba vlastně znamená. Zemi totiž hrozí stejná pohroma, jaká kdysi zasáhla i Centrum… První titul nové Lukjaněnkovy série Pohraničí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301981/straz-pohranici-aQD-301981.jpg 3.641
Série

Pohraničí 1.

Žánr
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Argo, Triton
Orig. název

Застава, 2014

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (11)

Kniha Stráž

Přidat komentář
Ládja
24.08.2019

Je to Lukjaněnko a zároveň je to jiný Lukjaněnko než byl v Hlídkách. Nejvíce bych přirovnal ke Genomu. Celou dobu, jako by šlo o něco a pak vlastně jde úplně o něco jiného. Hlídky jsou Hlídky.
Stráž neurazí, ale zároveň ani nijak nenadchne. Stále ale Lukjaněnko zůstává vysoko v oblíbenosti.

kaffa
03.06.2018

musela sem se hodně snažit, abych to vůbec dočetla.... námět super (proto ta jedna hvězda navíc), ale styl, jakým to bylo napsané.... ne a ne mě to vtáhnout.... pokračování si nechám ujít...


Mayaku
17.01.2018

Další vysoce chytlavá záležitost od mistra Lukjaněnka, která po dlouhé době zase zásadním způsobem vzbudila můj zájem o některé Lukjaněnkovo universum. Jaká je hlubší historie Centra? Jak vypadají další světy? Co je zač Vira a z jakého světa vlastně pochází? Chci vědět víc! Sem s dalším dílem! :)

alisie
27.06.2017

Některá jména vyvolávala asociace s předchozí přečtenou knihou, třeba Ira - Iročka. Knize by neublížilo, kdyby byla kratší. Nebyl to špatný příběh s přecházením do světů, maxická sedmička byla tentokrát schovaná v počtu pohraniční stráže, která hlídá hranice mezi světy - opět analogie s hlídkami. :) Ale bylo pár míst, kde jsem se zasmála, nebo jsem ocenila analogii s běžným životem a poznatky z něj.

cetriolo
23.02.2017

Za mě super knížka! Následující řádky obsahují SPOILER! Spousta věcí byla naznačena (např. to že hodně světů je rozvinutějších než naše). Do jednoho světa jsme i nahlédli a jsem moc zvědavý co stálo v té příručce a proč chce Vira zničit další světy, no doufám, že se to v dalších dílech dozvíme.

maja8148
11.02.2017

Při čtení této knihy se mi stalo něco co se mi u Lukjaněnka stalo zatím je jednou ( u Rytíře z planety země) a to to, že jsem se strašně dlouho nemohla začíst, s čímž u něj normálně nemám problémy. I když mě třeba jeho kniha ve finále nějakým omylem jako celek neuchvátí, tak vždycky mě hned na začátku chytne, ale tady ne... Nakonec to nebylo až tak hrozné i když autor má i lepší knihy...

Jonny
30.01.2017

Ze začátku jsem měl pocit, že jsem v syntéze Lukjaněnkových knih. Hlavní postava je muž kolem 30 let, je vyzbrojený, má tajemný úkol, cestuje se zde mezi světy, obyvatelé planety Země se dělí na ty obyčejné a hrstku vyvolených se speciální schopností...
Postupně se příběh z tohoto klišé vymanil, byl překvapivý, napínavý, čtivý. Posledních 80 stránek jsem zhltnul na jeden zátah.

ziriant
10.01.2017

Lukjaněnka nebudu mít nikdy dost. I proto zamrzí ten vleklý překlad, nebo spíše hodně vlažná touha jeho díla u nás vůbec vydat. Cyklus Pohraničí mě podle první knihy hodně zaujal a ráda bych si jej někdy přečetla celý, čili i s knihami, kde už Lukjaněnko nefiguruje jako autor, nýbrž jako inspirativní průvodce. Takže, Hlídka to není, ale je to bezva, mně se to nezdá o nic méně kvalitní než právě cyklus Hlídek.

1

Doporučujeme

Vzdor
Vzdor
Problém tří těles
Problém tří těles
451 stupňů Fahrenheita
451 stupňů Fahrenheita
Konec Věčnosti
Konec Věčnosti