alimraj1 alimraj1 komentáře u knih

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Další z příběhů, který se četl docela sám. Nedokázala jsem se od toho odpoutat, chvílemi to bylo velice zajímavé.
Jako povinná četba ideální - ne příliš dlouhé a líbivé.

23.04.2021 5 z 5

Podzim, na který nezapomenu Podzim, na který nezapomenu Robin Constantine

Typický moderní románek mající kořeny „za velkou louží“. Pro pár dlouhých podzimních večerů v pořádku, víckrát však již asi ne...

23.04.2021 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nemohu si pomoci, ale přijde mi, že si kniha Malý princ žije poněkud nad své poměry. Ovšem, filozofický podtext je jímavý a přirozený, ale to, že někteří lidé tvrdí (a není jich málo), že by bez této knihy nemohli žít a doslova hltají každé slovo, mi přijde nepochopitelné.
Možná je to můj subjektivní názor, který se obvykle od ostatních liší, avšak třeba si musím ještě pár let počkat, aby mě více oslovila. Hodnotím ale kladně.

23.04.2021 4 z 5

Myslivcův rok - Jaro Myslivcův rok - Jaro Jan Vrba

Moje srdcovka - tetralogie (jestli to lze tak nazvat...) Jaro, Léto, Podzim a Zima. Knihy mám po dědečkovi, který byl vášnivým myslivcem a vždy, když je vidím, si na něho vzpomenu.

Krásky Krásky Jen Calonita

Knihu s tak předvídatelným dějem jsem ještě nečetla, ale moc jsem si ji užila.

Malý Bobeš Malý Bobeš Josef Věromír Pleva

Tak ráda se vždy ponořím do kouzelného světa Malého Bobeše... Kniha patří mezi moje nejoblíbenější dětské a ráda si ji znovu přečtu.

Dávno tomu Dávno tomu Josef Věromír Pleva

Tuto knihu bych mohla číst pořád dokola - bohužel jsem ji měla jenom vypůjčenou. Příběhy jsou mi velmi blízké, autor si s nimi hrál.
Jistě doporučuji!

Gregor a město pod městem Gregor a město pod městem Suzanne Collins

Je to delší doba, co jsem knihu četla, některá jména si už nepamatuji. Vím však, že mě velmi oslovila a vychutnávala jsem si každou její část. 5*

Marta Kubišová Marta Kubišová Lubomír Nečas

Jeden život, jedna Osobnost s velkým písmenem na začátku. Martu Kubišovou obdivuji a knihu vřele doporučuji.

Džínový deník: chaos v hlavě Džínový deník: chaos v hlavě Zuzana Šulajová

Celkem povedená kniha. S kamarádkou jsme celé minulé jaro téměř o ničem jiném nedebatovaly...

Džínový deník Džínový deník Zuzana Šulajová

Pro pár dlouhých večerů je to pěkné počtení.

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Mám pocit, že tato kniha se mnou vyrůstá. Od malého dítěte, kterému pointu tohoto příběhu neustále někdo opakoval po moje dnešní já, které má tuto knihu velmi rádo.

Obsahy z děl české literatury Obsahy z děl české literatury Libuše Ulrichová

Vždy, když přemýšlím, co bych si přečetla, nahlédnu do této brožury. Nikdy pak nevím, co dřív číst...

Divá Bára (4 povídky) Divá Bára (4 povídky) Božena Němcová

Jednoduše - léty ověřená klasika, kterou by si měl přečíst každý!

Zuzanka a její další příhody Zuzanka a její další příhody Catherine Metzmeyer

Jako malá jsem tuto knihu plnou přenádherných ilustrací měla tak ráda, že jsem neustále někoho prosila, aby mi ji četl. Když jsem již uměla číst sama, nadala jsem ji z ruky...
Krásných 5*

Záhada starého mlýna Záhada starého mlýna Thomas Brezina

Tuto knihu jsem úplně náhodou objevila v bratrově knihovně a za jeden den ji přečetla. Moc jsem si užila každou část a občas jsem mívala i strach.
Ovšem jsem četla už spoustu lepších knih, proto zasloužené 4*

Dům na prahu noci Dům na prahu noci Catherine Banner

Musím přiznat, že jednu chvíli (cca někde za první třetinou) jsem měla výpadek a nechtělo se mi pokračovat ve čtení - přestalo mě to bavit, prostor italského ostrova mi nebyl blízký. Nicméně jsem se brzy vzpamatovala a nelituji toho. Příjemný zážitek...

22.04.2021 4 z 5

Nezapomenutelné legendy: Vraždy, polopravdy a otazníky Nezapomenutelné legendy: Vraždy, polopravdy a otazníky David Gardner

Člověk si nikdy nemůže myslet, že bude všechno vědět. Vždy je spousta možných variant a je těžké mezi nimi nalézt tu správnou.
Tato kniha ukazuje ty nejpodstatnější informace a stručně popisuje, co se vlastně přihodilo. Příjemné počtení.

Luční kvítí Luční kvítí Kimberley Freeman

Na této knize se mi nejvíc líbí prolínání jednotlivých časových úseků a krásně popisovaná Austrálie.
Čtení šlo téměř samo - stačilo pár večerů. 5*

22.04.2021 5 z 5

Zbraslavská povídka o opatu Martinovi Zbraslavská povídka o opatu Martinovi Vladislav Vančura

Povinná četba, povídka, kterou jsem si celkem oblíbila. Četla se hezky, rychle a já si ji užila. Znám však i lepší...