Krásky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Patnáctiletá Izzie se musí přestěhovat do rodiny bohatého strýce. Jejich rozmazlená dcera Mira tráví čas nakupováním drahého oblečení, opalováním u bazénu a večírky. Samozřejmě že nepřijme dívku z chudých poměrů, která je navíc přímá a nosí oblečení za pár dolarů. Izzie se však nedá zdolat snadno a královna školy Mira je v šoku: není zvyklá, aby se jí někdo postavil....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288519/big_krasky-8wo-288519.jpg 4.347
Série:

Krásky 1.


Žánr:
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , Alpress
Originální název:

Belles, 2012


více info...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Krásky

alimraj1
22.04.2021

Knihu s tak předvídatelným dějem jsem ještě nečetla, ale moc jsem si ji užila.

lucifree91
14.03.2021

Krásná a příjemná oddechovka. Je čtivá a děj plyne rychle, je sice předvídatelný, ale to podle mě vůbec nevadí :)


bookworm_girl
25.09.2020

Moc příjemná oddechovka. Jen Calonita oddechové a feel-good knížky psát umí a tahle není výjimka, no na předchozí dvě nemá. Prostředí na mě nepůsobilo tak pozitivně a tak, že bych se při čtení musela usmívat, postavy mi taky tolik nepřirostly k srdci, ale pořád to je dobrá kniha.
Od začátku je jasné, jak to asi skončí, ale stejně se tam stalo pár nečekaných událostí, kdy si člověk řekne "co teď?". Ze začátku mi nějak nesedl styl psaní, kniha je psána ze třetí osoby, ale po chvíli jsem si zvykla a v podstatě to nevnímala. Ději asi pořádně nemám co vytknout, nebylo nic, co by mi extrémně vadilo nebo mě extrémně nadchlo, prostě průměrná letní oddechová knížka.
K postavám bych ale ráda něco řekla. Izzie, hlavní hrdinka, toho prožila hodně a její příběh a to čím si prošla je silné a vážně mi jí bylo líto. Úplně jsem se vžívala do její situace a její chování jsem plně chápala. O Miře jsem už od začátku věděla, že je uvnitř dobrá, jen je s ní manipulováno a jsem ráda, že nakonec udělala, co udělala. Vážně mě tu štvala "partička namyšlených princezniček", hlavně Savannah, to je asi jasné a z ní mi bylo vážně špatně a je mi líto, že takoví lidé bohužel i v reálu existují. Takoví, kteří mají potřebu odsuzovat a podrážet lidi, co na tom jsou hůř než oni.
Celkově si myslím, že tahle knížka pěkně popisuje, jak společnost, ať už děti nebo dospělé, ovlivňují peníze, bohatství, původ, majetek, vzhled a na povahu a to, jaký je člověk uvnitř a čím si prošel a prochází se nehledí.
Konec je takový trošku uříznutý, ale kniha má pokračování, tak doufám, že tam se zase o postavách dozvím něco víc.
Této knize ale dávám "jen" 4 hvězdičky, protože mě zkrátka neuchvátila tolik, to je celé.
Co ale ještě vytknout musím je obálka. Ta je s prominutím vážně hnusná a odpudivá a podle mě lidi tak akorát odradí. U této knihy je potřeba řídit se heslem "Nesuď knihu podle obalu".
Hodnotím tedy 4 hvězdičkami a 80% :)

vlkove
27.03.2020

Překvapivě dobré a oddechové čtení. Knihu jsem si koupila na základě toho, že byla ve slevě a zároveň měla opravdu dobré hodnocení. Tato koupě se opravdu vyplatila. Super oddechový příběh, který rychle plyne. Děj byl sice hned od začátku předvídatelný ale tento fakt neubírá knize na čtivosti. Jsem si jistá, že kdyby mi bylo o pět let méně, určitě by kniha patřil mezi mé nejoblíbenější. Příběh bych přirovnala k typickým dívčím filmům, jako je např. Divoška (2008), Co ta holka chce (2003), Dívčí války (2009) nebo Dívčí parta (2008).
Určitě knihu doporučuji všem holkám a to nejen těm mladším ale třeba i těm starším, které se rády vrátí do mladých let a s chutí si přečtou opravdu hodně nenáročnou knižní dívčí oddechovku.
* Prosím nenechte se odradit obálkou, která je opravdu odporná a jsem si jistá, že každého člověka staršího dvanácti let zaručeně odradí.

bookwoman
14.05.2017

Fajn oddechovka.

Žožik
23.01.2017

Přečetla jsem během včerejšího dopoledne a naprosto úžasné. Autorku mám moc ráda a četla jsem od ní již více knih. Je to taková příjemná oddechovka a určitě doporučuji přečíst.

AnetaM
24.08.2016

Opravdu povedená knížka. Není vůbec přehnaná, obyčejný příběh s dějem, který sice nevtahne úplně od první stránky, ale stejně uz v půlce se nemůžete odtrhnout.
Zaujme i obálka, na které tedy nevím kdo z knížky to má být, když Mira a Izzie jsou tmavovlasky. Asi to bude Savannah.
Vážně se to auorce povedlo, zamilovala jsem si Kellana, potom i Braydena, prostě super!
PS: Akorát to končí tak zvláštně a neukoncene, tak doufám, ze se brzy dočkáme dalšího dílu.