Aliii Aliii komentáře u knih

Příliš mnoho darebáků Příliš mnoho darebáků Lawrence Block

Soubor povídek, povídka Příliš mnoho darebáků od Donalda E.Westlake mě rozesmála :-)

31.08.2012 4 z 5

Když ryby neberou a jiné povídky Když ryby neberou a jiné povídky Lawrence Block

Moc pěkné povídky s překvapivým závěrem a povídka Někdy berou, která se vztahuje k názvu celé knihy, se mi obzvláště líbila.

Specialisté Specialisté Lawrence Block

Nenáročné akční čtení, u kterého se i zasmějete. Nicméně povídky L.B. se mi líbí víc.

31.08.2012 3 z 5

Kde mrtví promlouvají Kde mrtví promlouvají William M. Bass

Předmluvu ke knize napsala Patricia Cornwellová, která se ve svých knihách o Umrlčí farmě několikrát zmiňuje. Je to fascinující čtení o tom, jak výzkum mrtvých pomáhá při řešení zločinů a také při určování času smrti. Slabším povahám však knihu nedoporučuji, mohly by ztratit chuť k jídlu...

Dave Barry v kyberprostoru Dave Barry v kyberprostoru Dave Barry

Knížka mě moc pobavila, i když Windows 95 už dávno nerozčilují jejich uživatele, protože přešli na novější verze. V mnohých případech jsem nostalgicky a s úsměvem na tváři zavzpomínala na vlastní potyčky s počítači :-)

Dave Barry je z Marsu i z Venuše Dave Barry je z Marsu i z Venuše Dave Barry

Příjemné humorné čtení, kde si autor dělá legraci ze všeho a ze všech, včetně sebe.

Zlozvyky Davea Barryho Zlozvyky Davea Barryho Dave Barry

Pokud se chcete pobavit, určitě si tuto knížku přečtěte. D.B. má svůj charakteristický styl, který mě vždycky rozesměje :-)

Velký průšvih Velký průšvih Dave Barry

Příjemná humorná knížka, i když od D.Barryho se mi víc líbily jeho fejetony.

Ten se mi líbí Ten se mi líbí Brigitte Aubert

Napínavá knížka, kterou určitě doporučuji k přečtení.

Čtyři synové doktora Marche Čtyři synové doktora Marche Brigitte Aubert

Napínavé čtení, které mě přimělo hledat i další knihy od této autorky.

Ten se mi líbí Ten se mi líbí Brigitte Aubert

Velmi čtivá a napínavá kniha, kterou budete jen těžko odkládat dokud ji nedočtete.

Skleník Skleník Brian Wilson Aldiss

I když má kniha beze sporu zajímavou hlavní myšlenku a zdejší svět je opravdu detailně vykreslený, pro mě kniha neměla takový spád, jaký bych očekávala.

31.08.2012 3 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Opravdu zábavná knížka, ale malé upozornění pro ty, kdo ji ještě nečetli - Douglas je anglický autor a jeho humor tudíž nemusí sedět všem :-)

Zrození ocelové krysy Zrození ocelové krysy Harry Harrison

Příběh Jima diGrize o tom, jak se stal ocelovou krysou a přiučil se od proslulého zločince Střelce, který mu byl kromě učitele také blízkým přítelem.

Ocelová krysa zpívá blues Ocelová krysa zpívá blues Harry Harrison

Další kniha z mladých let Jima diGrize, který je sice zachráněn před popravou, ale jen za cenu jeho účasti na téměř sebevražedné misi.

Ocelová krysa se mstí Ocelová krysa se mstí Harry Harrison

Ocelová krysa Jim byl chycen do pasti manželství a opět se dostane do problémů, jejichž řešení bude vyžadovat všechen jeho důvtip a pomocnou ruku jeho Angeliny k tomu.

Ocelová krysa rukuje Ocelová krysa rukuje Harry Harrison

Příběh z mladých let Jima diGrize, který se snaží dostat ze všech problémů a pomstít smrt svého jediného přítele a učitele Střelce.

Ocelová krysa prezidentem Ocelová krysa prezidentem Harry Harrison

Další akce Jima diGrize s celou rodinkou a jak název napovídá tentokrát má opravdu nemalé ambice :-)

Ocelová krysa jde po tobě! Ocelová krysa jde po tobě! Harry Harrison

Jim diGriz coby "taťka" se pouští do svých dobrodružství i s celou rodinou a jeho synové v sobě diGrizovské geny nezapřou.

Válka s roboty Válka s roboty Harry Harrison

Povídková kniha obsahující tyto povídky: Simulovaný trénink; Hedvábná rukavička; Ruka zákona; Robot, který chtěl znát všechno; Vidím tě; Opravář; Přežívající planeta; Válka s roboty