Aliii Aliii komentáře u knih

Garou aneb Ovce znovu vyšetřují Garou aneb Ovce znovu vyšetřují Leonie Swann

Tento druhý díl se mi líbil ještě více než první knížka - byl mnohem zábavnější a nápady a komentáře ovcí (a beranů) ještě ztřeštěnější :-)

Glennkill – ovce vyšetřují Glennkill – ovce vyšetřují Leonie Swann

Velmi zajímavý nápad a pěkné počtení.

Řekni mi svůj sen Řekni mi svůj sen Sidney Sheldon

Tři krásné mladé ženy, které se navzájem neznají, jsou podezřelé ze spáchání série velice brutálních vražd na mužích. Dopadená pachatelka je postavena před soud a v případu, který přeroste v nejsledovanější hrdelní proces, je uplatněna obhajoba založená na seriózním lékařském posudku. I další osud hrdinky je závislý na odborném přístupu lékařů k léčení syndromu mnohočetné poruchy osobnosti.

14.09.2012 5 z 5

Zbytečná oběť Zbytečná oběť John Sandford (p)

to nier: Chirurgyně je opravdu správný český tvar ženského rodu od slova chirurg - i když připouštím, že zní trochu divně. Na druhou stranu slovo kolegyně má podobnou konstrukci a nikoho to asi nezarazí :-)
Co se týká úrovně překladů nakladatelství BB art, tak musím říct, že s chybami v překladu se setkávám o dost častěji než u jiných nakladatelství...

14.09.2012 5 z 5

Jistá oběť Jistá oběť John Sandford (p)

Napínavé čtení, které vás vtáhne do příběhu - stejně jako všechny knihy z cyklu obětí.

14.09.2012 5 z 5

Temný měsíc Temný měsíc John Sandford (p)

Byla jsem docela zvědavá na knížku, která nebude součástí cyklu o obětech. Sandford opět nezklamal a knížku jsem přečetla jedním dechem, nicméně musím říct, že Lucas Davenport z obětí mi k srdci přirostl mnohem víc než Virgil Flowers.

14.09.2012 4 z 5

Pravidla oběti Pravidla oběti John Sandford (p)

Sandforda mám moc ráda a jeho cylus obětí obzvlášť. Tento autor má dar psát neuvěřitelně čtivě a napínavě.

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

I když nemám ráda téma války, takhle knížka se mi moc líbila a pobavila mě. Je to sice hodně velké odlehčení reality, ale o to lépe se to čte :-)

14.09.2012 4 z 5

Proč krajíc spadne vždy namazanou stranou dolů Proč krajíc spadne vždy namazanou stranou dolů Richard Robinson

Zábavné čtení, ve kterém se můžete něco dozvědět o situacích z každodenního života.

Osudová cesta Osudová cesta Kathy Reichs

Tahle knížka mě dost zklamala - příběh byl sice zajímavý, ale styl, jakým byla psaná, mě moc nezaujal. Nějak jsem se nemohla začíst, všechno mi přidalo takové zbytečně zdlouhavé a málo čtivé. V tomto žánru jsou nepochybně lepší knihy.

14.09.2012 3 z 5

Proč muži chtějí sex a ženy potřebují lásku Proč muži chtějí sex a ženy potřebují lásku Allan Pease

Zajímavá knížka, ale většina zde popisovaných informací už mi byla známa.

Proč muži lžou a ženy pláčou Proč muži lžou a ženy pláčou Allan Pease

Opět knížka pro pobavení, ve které se zábavnou formou dozvíte hodně o ženách, mužích a vztahy mezi nimi - a hlavně, jak ty vztahy zlepšíit a lépe spolu vycházet.

14.09.2012 5 z 5

Prečo muži nepočúvajú a ženy sa nevyznajú v mapách Prečo muži nepočúvajú a ženy sa nevyznajú v mapách Allan Pease

Moc pěkná knížka, která je psaná zábavnou formou, uvádí mnoho příkladů ze života, u kterých jsem občas dostávala záchvaty smíchu :-) Knížka obsahuje i test, který vám napoví, jestli je vaše mysl spíše mužská či ženská.

Řeč těla Řeč těla Allan Pease

Kniha s popisy a obrázky k jednotlivým gestům, mimice a vůbec celému tělu. Některé infomrace jsou všeobecně známé, ale dozvěděla jsem se i něco nového .

Není římského lidu Není římského lidu Jarmila Loukotková

Ikdyž nemám ráda historické romány, J.Loukotková dokáže psát tak neuvěřitelně poutavě, že od ní si vždycky ráda historii přečtu.

Navzdory básník zpívá Navzdory básník zpívá Jarmila Loukotková

Tuhle knížku mám moc ráda a Villonovi básně v překladu J.Loukotkové snad ještě radši. Velký obdiv a smeknutí před autorkou.

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Má první kniha od severského autora a musím říct, že mě rozhodně nezklamala, naopak - strhující čtení, při kterém jsem kolikrát oželela i jídlo, jen abych mohla číst ještě o chvilku déle :-D

Holidays for Vittie Holidays for Vittie Werner Lansburgh

Pokračování knihy Dear Vittie v podobném stylu, jen úroveň angličtiny je o něco vyšší. Tématem je cestování po Evropě a poznávání památek - řekla bych takové ideální dovolenkové čtení :-)

13.09.2012 4 z 5

Dear Vittie, aneb, Jak si zlepšit angličtinu četbou milostných dopisů Dear Vittie, aneb, Jak si zlepšit angličtinu četbou milostných dopisů Werner Lansburgh

Velmi laskavá a milá kniha, psaná česko-anglicky. A tím nemyslím klasickou dvojjazyčnou knihu, kde máte na jedné stránce anglický text a na té protější pak český překlad. V této knize najdete mix obou jazyků, něčemu se přiučíte a ještě se pobavíte. Kniha je určená pro dívky/ženy, které autor přímo oslovuje a vybízí je ke spolupráci při zdokonalování angličtiny.

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Snad poprvé jsem nebyla pokračováním nějaké knihy zklamaná. Čtivost, akčnost, humor i styl zůstal na stejně vysoké úrovni jako v prvním díle, prostě bomba!