Ocelová krysa rukuje

To tedy ano. Toto byl opravdu ten nejbeznadějnější z beznadějných okamžiků, které jsem kdy zažil. A to prosím v životě, který byl, bohužel, na beznadějné okamžiky celkem bohatý. A to myslím vážně. Teď tady stál ten krvelačný generál, šklebil se na mě a prstem hladil tenoučký kohoutek zbraně. Za ním stáli jeho pupkatí střelci a prohlíželi si mě skrz zaměřovače kulometů. A odzbrojené zbytky mé armády byly všude kolem vyháněny ze skrýší a naháněny doprostřed náměstí, aby je mohli snáz postřílet. Situací beznadějnějších než tato už asi mnoho nebude....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28296/ocelova-krysa-rukuje-28296.jpg 4.221

Ocelová krysa (7.)

The Stainless Steel Rat Gets Drafted (1987)

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Mustang

Yarwen
04. listopadu

Poslední kniha autora o Ocelové kryse, byť se jedná o druhý díl prequelu. Jimmy di Grizz se hodlá pomstít generálu Zennorovi za smrt Střelce a tak narukuje do jeho armády, aby se k němu dostal blíž. První polovina knihy má spád i vtip předchozího dílu, pak se ale dostaví nuda - autor, který je znám třaskovostí svých textů, kde chudák logika je těžce zašlapávaná do země, by se neměl pouštět do filozofování na téma ideální společnosti. Závěr knihy pak už má blízko k obyčejné slátanině.

Aliii
31.08.2012

Příběh z mladých let Jima diGrize, který se snaží dostat ze všech problémů a pomstít smrt svého jediného přítele a učitele Střelce.