alibaba72 alibaba72 komentáře u knih

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Zajímavý námět, autorka to má dobře vymyšlené, ale to je taková nuda, tam se nic neděje, myslím, že na Addie rychle zapomenu i já. Škoda

14.07.2022 2 z 5

Zostaň, kde si, a potom odíď Zostaň, kde si, a potom odíď John Boyne

Této knize bych dal i 20 hvězdiček. Moc pěkné čtení. Už aby u nás přeložili nějaké další knihy J. Boyna

Jedna zatracená pohroma za druhou Jedna zatracená pohroma za druhou Jodi Taylor

Tak ale pro mě to je velmi příjemné překvapení, no nemám moc načteno mezi literaturou kde se cestuje v čase, ale byl jsem nadšen a těším se na druhý díl.

Krvavé skládanky Krvavé skládanky Nadine Matheson

Já osobně přečetl téměř na jeden zátah a moje krimi dušička byla uspokojená :-)

Není římského lidu Není římského lidu Jarmila Loukotková

Báječná kniha :-)

22.06.2022 5 z 5

Mrtvé hlasy Mrtvé hlasy Katherine Arden

Opět příjemné odpočinkové čtení :-)

22.06.2022 5 z 5

Sen o štěstí Sen o štěstí Sophie Villard

Velmi zajímavé čtení, jediné co mě trochu mrzelo, že autorka mapuje jen velmi malý úsek života Peggy Guggenheim.

04.06.2022 5 z 5

Dirigent Dirigent Sarah Quigley

Po přečtení knihy, jsem měl velkou potřebu vyposlechnout všechny symfonie D. Šostakoviče a přečíst jeho životopis. Skvělá kniha o vzniku slavné skladby Šostakoviče a o životě v Leningradu za blokády.

31.05.2022 5 z 5

Gutta z Bubnu Gutta z Bubnu Anna Beatrix Bártová (p)

Skvělé čtení :-)

31.05.2022 5 z 5

Viděla jsem vraždu Viděla jsem vraždu Agatha Christie

Další skvělá kniha d královny detektivek :-)

19.05.2022 5 z 5

Oko bouře Oko bouře Zuzana Hartmanová

Opět skvělé čtení, už se nemůžu dočkat třetího dílu.

15.05.2022 5 z 5

Kráľovná krvi Kráľovná krvi Michaela Ella Hajduková

Na knihu Kráľovná krvi, jsem se moc těšil a měl jsem opravdu velká očekávání, protože já osobně mám moc rád Erzsébet Báthory a byl jsem hodně zvědavý, jak autorka k této postavě přistoupí, zda se pokusí Erzsébet rehabilitovat nebo se přikloní ke krvavé verzi. Jak to autorka vyřešila si budete muset přečíst sami, ale je to neskutečně zajímavě napsaný životopis slavné Čachtické paní, ve kterém autorka využívá i skutečné dochované texty dopisů a k tomu všemu si trochu něco málo domyslela, ostatně sama autorka vše krásně vysvětluje v doslovu. Pokud máte rádi historické romány, zajímáte se o hraběnku Báthory tak směle utíkejte zakoupit knihu, stojí za to. Jo a moje očekávání byla naplněna vrchovatou měrou.

04.05.2022 5 z 5

Drsný muž Drsný muž Geoffrey Household

Tak já nevím, trochu nuda.

28.04.2022 3 z 5

Tělo a krev Tělo a krev Michael Cunningham

Naprosto skvělé čtení :-) Proč jsem tu knihu tak dlouho odkládal? Má jen jedinou drobnou vadu na kráse, je příliš krátká :-)

28.04.2022 5 z 5

A jestli neumřela, vyšiluje dodnes A jestli neumřela, vyšiluje dodnes Skottie Young

Skvělé a zábavné čtení vhodné zvláště pro překonání čtenářské krize :-) zabírá na 100%

12.04.2022 5 z 5

Frantina Frantina Karolina Světlá (p)

Karolína Světlá opět překvapila. Sice se mně možná Vesnický román líbil o krapet více, ale i toto bylo pěkné čtení s překvapivým závěrem. Nebojte se klasiky :-)

01.04.2022 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Takové to je sladké odpočinkové čtení. Moc mě tam bavilo proplétání politiky :-)

29.03.2022 5 z 5

Mona Lisa Mona Lisa Carson Morton

Celá kniha je až do poslední stránky dobrá, ale co ten konec? Nezapomněli náhodou přeložit poslední kapitolu? Nebo to autor nedopsal? Je to škoda, že se čtenář nedozví jak to celé dopadlo. No tedy já už to vím, googlil jsem.

29.03.2022 3 z 5

Muž v hnědém obleku Muž v hnědém obleku Agatha Christie

Sice to není klasická Agatha, ale je to skvělé čtení :-)

24.03.2022 5 z 5

Kromobyčejná pouť Barnabyho Brocketa Kromobyčejná pouť Barnabyho Brocketa John Boyne

Další velmi zajímavá kniha J. Boyna. Kam on chodí na ty nápady? Co kniha to klenot.

20.03.2022 5 z 5