Mona Lisa

Co by mohlo být výnosnějšího než krádež nejznámějšího obrazu světa? A právě tohle je plán, který se zrodí v hlavě markýze Eduarda Valfierna. Nic menšího než ukradnout ze zdi Louvru samornou Leonardovu Monu Lisu! Zamýšlenými kupci jsou samozřejmě fanatičtí američtí sběratelé, kteří by za takové dílo - byť by už nikdy nemohlo spatřit světlo světa - ochotně zaplatili miliony. A tak se nápad ještě zdokonalí. Proč by Mona Lisa musela být jen jedna? Může jich být rovněž šest. Šest identických kopií, k nerozeznání nejen jedna od druhé, ale i od originálu. Äčkoliv to může znít jako výplod spisovatelské fantazie, není tomu tak. Příběh je založen na skutečné události, která roku 1911 hýbala světem a plnila stránky novin. Ožívá před námi okouzlující paleta barev secesní Paříže, s veškerou její starosvětskou romantikou a svéráznými postavami....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/143688/mona-lisa-143688.jpg 3.721

Stealing Mona Lisa (2011)

Vydáno:

19.08.2017

Kniha docela zajímavá, dobře se četla. Ale asi opravdu není kompletní. Googlila jsem - a kniha má v originále 340 stran. Tj. o dobrých sto stránek víc než český překlad :-(.

Klot
03.07.2017

No tak já nevím - tomu, jak tahle kniha končí bych neřekl "otevřený konec" ale žádný konec. A navíc mě zarazila anotace knihy, kde se píše: " Příběh se řítí vpřed jako vlny rozbouřené Seiny a vrcholí během jiné skutečné události té doby – ničivé povodně Paříže." V mém výtisku tedy o žádné povodni nic není. Tak jsem trošku zapátral a na stránkách Goodreads.com jsem si přečetl pár čtenářských recenzí. A ejhle - "The flood at the end of the novel was frightening... The ending is wonderful!" píše čtenářka Dona. Čtenář Joe zase upozorňuje, že v roce 1913 neexistovaly stodolarové bankovky s Benjaminem Franklinem, kterých autor nechavá hromadu uplavat po řece. Suma sumárum - český překlad pravděpodobně není kompletní!

Ketesh
02.04.2017

Odpočinková kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. Krásně napsaná.
Je pravda, že na konci je nezodpovězených pár otázek, ale přeci se čtenářova fantazie musí podporovat ;-)

EllieK.
08.01.2017

Moje řeč... Kniha byla moc dobrá a přečetla jsem ji za den,jenže taky mi chyběl konec... Byla jsem dost zklamaná a hlavně překvapená,když jsem zjistila,že kniha končí slovy: ,,zatýkám vás za krádež Mony Lisy.'' A dál už nepokračuje. Chtěla jsem aby se vše rozuzlilo. Víc než jak to dopadne s Monou Lisou mě zajímalo,jestli si Julia s Émilem projeví nějaké city nebo zda bude chtít pan Hart dostat svou ženu zpátky... Prostě jsem žila pouze postavami a jejich charaktery!
Rozhodně tomu,kdo by si chtěl knihu koupit to nedoporučuji. Zas tak skvělá ta kniha není. Ale když si ji zapůjčíte,tak proč ne. Snad nebudete zklamáni!;-)

Alex.Barunka
26.12.2014

Kniha se opravdu dobře četla, zápletka byla dobrá, postavy hezky vykreslené. Úsměvné momenty nechyběly, jen je škoda, že konec byl takový neúplný, nedokončený.

veronika9471
24.07.2014

Příjemný překvapení. Čtivý, lehký, zábavný, zajímavý.

Selket
09.04.2013

Napínavé, čtivé, zábavné. Historii krádeže obrazu byla využita do posledního jména a přesto se našlo dost místa na smyšlený příběh. Ale kniha mi přišla dost neukončená. Chybí tam nějaký doslov, vysvětlení, nebo jen nějaký triumf. Zůstalo toho dost nedořešeného, včetně úvodní kapitoly, která celý příběh načíná. Škoda...

Autor knihy

Carson Morton