ales7021 ales7021 komentáře u knih

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Perfektní. Velmi čtivá kniha. Postavy a situace jsou podány velmi uvěřitelně, příběh je celkem banální, což však vůbec není na škodu. Přečteno jedním dechem a těším se na další knihy Petry Dvořákové.

26.02.2021 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

(SPOILER) Velmi dobrá kniha. Dokonce se mi zdála lepší než Houbařka a Anežka, proto jsem byl překvapen nižším celkovým hodnocením, než mají tyto dvě zmíněné knihy. Kupodivu mi nevadí ani ten otevřený konec. Těším se, že si od autorky zase brzy něco přečtu.

04.06.2021 5 z 5

Běsa Běsa Dita Táborská

Knížka, po jejímž přečtení jsem měl chuť ji začít číst znovu.
Časem snad komentář doplním.

02.09.2020 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Velmi zajímavé téma. Přimělo mě k poslechu a zhlédnutí různých rozhovorů s autorkou; na webu je jich k dohledání mnoho.
Audioknize bych vyčetl velmi dlouhé (zdánlivě nekonečné) hudební předěly mezi kapitolami.

12.06.2022 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Kniha mi byla doporučena, ale vůbec mě nezaujala. Dočetl jsem ji jen s velkým přemáháním. S ohledem na zdejší hodnocení jsem čekal, že mě začne bavit, takže jsem jí šanci dal. Bohužel horší průměr. Překlad byl dost špatný.

06.06.2020 2 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Ztráta času :-(

16.04.2022 1 z 5

Kočka na cestách Kočka na cestách Hiro Arikawa

Pěkná knížka. Celkem prostý, předvídatelný, ale přesto silný příběh.
Překlad byl velmi zdařilý a čeština překladatelky se mi líbila; dle výběru slov je znát, že Anna Cima je mladší ročník. Určitě si brzy přečtu i její vlastní knihu Probudím se na Šibuji.

16.01.2021 3 z 5

Na okraji propasti Na okraji propasti Bernard Minier

Přestože téma umělé inteligence je velice současné a mně blízké, z Minierovy knihy jsem byl tentorkát zklamaný. Vlastně mi bylo úplně jedno, jak příběh dopadne.
Celkovému dojmu nepřidala ani tradičně slabá čeština překlatele Žáka, který se navíc neorientuje v technických oblastech.

14.06.2020 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Hezké, smutné, silné, uvěřitelné. Nemohl jsem se ubránit srovnání s Dravcem od Marka Epsteina, kde se mi víc líbil jazyk vyprávění.
Určitě si od autorky ještě něco přečtu.

06.06.2020 4 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Zatím nejslabší ze série. Kostrbatý a často doslovný překlad knize moc nepřidal.

07.04.2019 3 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Dlouho jsem se do knihy nemohl začíst, ale na konci do sebe vše tak nějak zapadlo, takže se mi ve výsledku vlastně velmi líbila. Určitě se k ní časem vrátím.

12.06.2022 4 z 5

Kluk spolkne vesmír Kluk spolkne vesmír Trent Dalton

Kniha se mi četla celkem ztuha; až po dočtení jsem si uvědomil, že se mi vlastně moc líbila. Je mi líto, že zde nemá lepší hodnocení.
Doufám, že autor brzy zase napíše další.

13.10.2020 4 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Zatím nejslabší kniha od Miniera, i když ne úplně špatná. Bohužel jí dost škodí i kostrbatý, často zbytečně doslovný překlad pana Žáka.

20.01.2019 3 z 5

Miss exitus Miss exitus Aleš Palán

Poté, co jsem si zvykl na styl psaní, jsem se do knihy začetl. Zajímavé a silné téma. Kniha se mi líbila a určitě si od autora ještě něco přečtu. Doporučuji.

27.12.2020 4 z 5

Správná věc Správná věc Marek Hnila

Kniha se četla dobře, i když podle jazyka je znát, že Marek Hnila patří k mladší generaci. Byl bych uvítal větší délku pro více kontextu. Dokážu si příběh představit jako divadelní hru.
Určitě si od autora ještě něco přečtu.

18.10.2020 3 z 5

Atomka Atomka Franck Thilliez

Od autora zatím nejslabší kniha. Bohužel jí moc nepřidal ani český překlad pana Žáka.

19.01.2020 2 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Relativně čtivé, napínavé, ale překlad pana Žáka mi nepřišel zrovna zdařilý.

20.03.2016 4 z 5