alena7008 alena7008 komentáře u knih

Tajemství Černého vrchu Tajemství Černého vrchu Dana Gabriela Vočadlová

Fantasy kniha, která mě vtáhla do děje i dospělého čtenáře. Hlavní hrdinové Cedrik a David se setkávají s čarodějem, ale tím dobrodružství právě začíná.

30.12.2023 5 z 5

Ukradené dětství Ukradené dětství Lisa Brönnimann

(SPOILER) Lisa, jenž je hlavní hrdinkou, je dána k adopci a pendluje mezi pěstouny, kteří ji zpravidla zneužívají k dětské práci a jak bych řekla, zacházejí s ní hůř než s kusem hadru. Vůbec se jí nedivím, že utíkala a pokusila se o sebevraždu. Na konci knihy jsem brečela radostí, že i přes to všechno, zvládne žít normální život

27.08.2022 5 z 5

Spoutaná křídla Spoutaná křídla Tanjas Darke

Kniha rychle vtáhla do děje a nepustila až do konce - čtení na jeden zátah. O to horší je, že to není fikce, ale skutečnost. Příběh dítěte a poté i ženy, kterou stálo mnoho sil od násilníka (otce) odejít. Zajímalo by mě, co se nakonec stalo s její matkou.

20.08.2022 5 z 5

Dva životy pana Perla Dva životy pana Perla Timothée de Fombelle

Kniha mě úplně nadchla. Pohádky už mě moc nebaví, ale tohle bylo něco jiného. Dvě linie knihy se postupně spojí v jednu a zatáhnou vás do děje. Přečetla jsem jedním dechem

10.04.2022 5 z 5

Temná půle Temná půle Stephen King

První setkání s Kingem. Zápletka jak se patří ... Mráz mi běhal po zádech a při popisu George Starka zvedal žaludek. Vrabci už letí

10.04.2022 5 z 5

Slepičí polévka pro duši - 3. porce Slepičí polévka pro duši - 3. porce Jack Canfield

Soubor inspirativních příběhů, které Vás donutí přemýšlet o sobě a pohledu na svět.

04.09.2021 5 z 5

Šifra mistra Leonarda / Světlo severu / Návrat tanečního mistra / Rosie Šifra mistra Leonarda / Světlo severu / Návrat tanečního mistra / Rosie Dan Brown

Výběr povídek byl velice zdařilý. Řazeno podle zaujetí četbou: Světlo severu, Návrat tanečního mistra, Rosie, Šifra mistra Leonarda

08.01.2020 5 z 5

Chlapi na odstřel i na lásku Chlapi na odstřel i na lásku Miroslava Besserová

Kniha celkově nic moc, líbily se mi pouze tři povídky, v některých jsem se dokonce ztrácela. Ale jako čtení při nemoci přijde vhod .... člověk nemusí na nic myslet

27.12.2019 odpad!

Dračí zuby Dračí zuby Michael Crichton

Kniha se četla jedním dechem. Velice se mi líbil přerod hlavního hrdiny z rozmazleného chlapce na muže pevných zásad.

26.12.2019 5 z 5

Odveta Odveta Joelle Charbonneau

Poslední díl byl dost zvláštní a dává prostor k přemýšlením nad nevyřčenými odpovědmi

20.05.2019 3 z 5

Obejměte svého vnitřního kritika Obejměte svého vnitřního kritika Hal Stone

Kniha mi otevřela oči a donutila se mě nad spoustou věcí zamyslet.
Doporučuji, pokud se chcete rozvíjet

16.03.2019 5 z 5

Filozofie – 50 myšlenek, které musíte znát Filozofie – 50 myšlenek, které musíte znát Ben Dupré

Jednoduché shrnutí základních filozofických myšlenek

24.12.2018 5 z 5

Didaktika velká Didaktika velká Jan Amos Komenský

Kniha se moc lehce nečte (staročeština) a navíc hodně odkazuje na Písmo svaté, ale po přečtení zjistíte, že mnohé věci ve školství připisované J.A. Komenskému nejsou až tak doslova pravda.

16.12.2018

To byl český učitel - František Bakule, jeho děti a zpěváčci To byl český učitel - František Bakule, jeho děti a zpěváčci Boris Titzl

Kniha vypráví o životě pedagoga a tehdejšího reformátora školství. V knize zjistíme mnohé o jeho výchovných metodách a to nejen v Jedličkově ústavu, ale i na Malé Skále a později v Bakulově ústavu. Kromě výchovně vzdělávacího působení se dočteme také o jeho vztahu k ženám, ke vztahu k tehdejším pedagogům a k jeho kolegům. Kniha se sice trochu hůře čte (mnohé pasáže jsou až moc historické), ale přináší ucelený přehled o osobě, která zvláště pro speciální pedagogiku znamená mnohé.

15.10.2018 3 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Kniha mě velice překvapila. Ačkoliv námět není nějak vyjímečný (soupeření lidí ne život a na smrt), velice se mi líbil popis děje a osobností hlavních osob,

07.09.2018 5 z 5

Zachránci nového času Zachránci nového času Armand Baltazar

Kniha mě velice překvapila svým námětem, kde mísí budoucnost s minulostí (můj sen bylo vždy zjistit jaké by to bylo, kdyby jsme byli na zemi s dinosaury). Trošku rušivou kulisou k četbě byla přemíra obrázků, raději mám když mohu zapojit alespoň trouchu fantazie, ale autor na konci vysvětluje, že tolik obrázků je tam z důvodu, aby kniha byla jako film.

31.08.2018 3 z 5

Stačí jen chtít Stačí jen chtít Joelle Charbonneau

Kniha se perfektně četla, ačkoliv už nečtu knihy pro mládež. Děj byl napínavý až do úplného konce a nejvíce se mi na knize líbila ta představa zneužití sociální sítě. Rozhodně všem doporučuji a to i starším čtenářům

31.07.2018 5 z 5

Umlčené tělo Umlčené tělo Robert F. Murphy

Knihu doporučuji přečíst všem, co nechtějí být lhostejní k handicapovaným ve svém okolí, ale nevědí, jak udělat první krok. Zároveň by si knihu měli přečíst všichni speciální pedagogové, obzvláště pak ti, co se chystají pracovat v oblasti somatopedie. Kniha mě krásně provedla nejen problematikou nemoci - nádor páteře, ale i problematikou ucelené rehabilitace.
Kniha pro mě byla učebnicí, která se četla s lehkostí beletrie.

08.11.2017 5 z 5

Doktor zabiják Doktor zabiják Josh Bazell

Kniha se velmi dobře četla, ačkoliv kapitoly prolínají minulý a přítomný děj. Některé pasáže jsou tak detailně popsány, až mi běhal mráz po zádech a zvedal se žaludek.

27.05.2017 5 z 5

Něco na bolest - Příběh pohotovostního lékaře Něco na bolest - Příběh pohotovostního lékaře Paul Austin

Kniha je psána zajímavým pohledem na problematiku začínajících lékařů. Autor jednak detailně popisuje vliv svého zaměstnání na rodinu a hlavně na svojí ženu Sally, která se jednak stará o dceru s Downovým syndromem, ale i o další dva syny, ale také i o něj, což mnohdy není vůbec jednoduché.

29.11.2016 5 z 5