Filozofie – 50 myšlenek, které musíte znát

kniha od:

Filozofie – 50 myšlenek, které musíte znát obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Soubor padesáti čtivých a srozumitelně napsaných esejů představuje a vysvětluje problémy poznání, vědomí, identity, etiky, víry, spravedlnosti, jazyka, významu a estetiky, které zaměstnávají myslitele od dob starověkého Řecka až po současnost. Zabývá se otázkou, co je umění, co se skrývá za větou Cogito ergo sum, zabývá se problémy zla a mysli druhých, Platónovým podobenstvím o jeskyni, paradoxem holiče, argumentem svobodné vůle, otázkami Théseovy lodi, Occamovy břitvy, teoriemi mozku v kádi a brouka v krabičce, pojmem spravedlivá válka, teorií božího nařízení a mnoha dalšími nadčasovými tématy. Demystifikující a zábavná kniha je pro laického čtenáře ideálním úvodem do západní filozofie. Autor má opravdové nadání pro populární výklad často obtížných a provokativních filozofických otázek....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68086/filozofie-myslenek-ktere-musite-znat-68086.jpg 3.932
Série

50 myšlenek 1.

Žánr
Literatura naučná, Filozofie
Vydáno, Slovart (ČR)
Orig. název

50 philosophy ideas you really need to know, 2008

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Filozofie – 50 myšlenek, které musíte znát

Přidat komentář
rencovav
19.12.2020

Uf, dočteno! Musela jsem hodně přemáhat únavu - ale to není rozhodně tím, že by mě kniha nudila. Ba právě naopak. Ne každou z těch padesáti myšlenek jsem pochopila, ale myslím, že minimálně nad třiceti jsem se docela zamýšlela. Tahle knížka o filosofii mi dala víc než výklad ve škole, který jsme dosud v hodinách občanky absolvovali. Příště si zkusím z téhle edice přečíst třeba fyziku nebo podobné věci, kterým vůbec nerozumím. Třeba něco pochytím. :D

jiradajc
06.02.2020

Super kniha pro každého kdo rád přemýšlí o zajímavých věcech :)


marek2800
14.10.2019

50 vcelku důležitých myšlenek, na které filozofie nezná odpověď... Což je „v posledku“ docela děsivé (abych použil výraz, který se tu vyskytuje na každé druhé stránce)

JulianaH.
31.01.2019

S touhle knížkou jsem začínala, když mě ve čtrnácti přepadl prudký zájem o filosofii. Jako úvod je mimořádně dobrá, už proto, aby si člověk ujasnil, které oblasti filosofie ho zajímají nejvíc, a podle toho zařídit svoje následné čtení a bádání.
Vysvětlení jsou srozumitelná, příklady celkem výstižné. Navíc je výběr problémů skutečně rozmanitý a reprezentativní. Poznatky načerpané odtud se mi hodí celý život.

alena7008
24.12.2018

Jednoduché shrnutí základních filozofických myšlenek

nika_seven_seve
24.10.2018

Celkem dobrý a jednoduchý přehled pro představu začátečníka. Hezky zgraficky zpracované, přitažlivá forma, ne pouze strohý text.

Flipper
30.09.2014

Ťažko knihe niečo vyčítať - poddľa sekcií jednoducho rozdeľuje filozofické problémy na estetiku, náboženstvo, logiku a podobne. Akurát by autor mohol urobiť prepracovanejší zoznam použitej literatúri, lebo nie vždy spomína odkiaľ myšlienky čerpá - základné diela tam však sú.

dalimoni
30.07.2012

Pro mě osobně velmi poučné a inspirující čtení, které čtenáři pokládá mnoho otevřených otázek, na které není tak jasná odpověď.