Fyzika – 50 myšlenek, které musíte znát

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jasně a stručně formulovaná hesla vás zasvětí do myšlenek o samotné podstatě existence vesmíru a jeho principů. Seznámí vás s historickými milníky v chápání fyzikálního světa, jako jsou Keplerovy zákony pohybu planet či Newtonův gravitační zákon. Objasní vám také místy až zarážející závěry moderních vědeckých teorií - od Planckova zákona přes Pauliho vylučovací princip k teorii strun. Popis fyzikálních teorií a jejich vzniku doprovází řada užitečných informací, například biografie předních fyziků, časový sled klíčových událostí daného oboru, názorná schémata a autentické citace. Kniha srozumitelně vysvětluje i ty nejsložitější a nejnáročnější problémy, a tak se může stát ideálním úvodem pro všechny, kteří mají chuť i odvahu proniknout do moderní fyziky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164806/fyzika-50-myslenek-ktere-musite-znat-164806.jpg 4.117
Série

50 myšlenek 2.

Žánr
Literatura naučná, Věda
Vydáno, Slovart (ČR)
Orig. název

50 physics ideas you really need to know, 2007

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Fyzika – 50 myšlenek, které musíte znát

Přidat komentář
LyttaNeyd
02.09.2017

Skvělá kniha pro ty, kdo si potřebují ujasnit základní jevy ve fyzice a zároveň se i něco dozvědět o lidech, kteří se jimi zabývali. Jednotlivá témata jsou seřazena tak, aby na sebe navazovala, a postupuje se od těch nejjednodušších a nejstarších jako jsou Newtonovy a Keplerovy zákony, až po kvantovou fyziku a antropický princip. Lituji, že jsem si knihu nepřečetla dříve, než jsem začala číst například Stručnou historii času nebo jiné knihy o fyzice, protože v ní jsou právě ty potřebné základy, ze kterých pak všechno vychází. Určitě doporučuji.

Mruskulka
14.08.2017

Tuhle knihu jsem našla v knihovničce od tchánovců a na první pohled mne zaujala. Říkala jsem si, že se aspoň něčemu přiučím. Kniha je napsána zajímavě a je čtivá.