Fyzika – 50 myšlenek, které musíte znát

Jasně a stručně formulovaná hesla vás zasvětí do myšlenek o samotné podstatě existence vesmíru a jeho principů. Seznámí vás s historickými milníky v chápání fyzikálního světa, jako jsou Keplerovy zákony pohybu planet či Newtonův gravitační zákon. Objasní vám také místy až zarážející závěry moderních vědeckých teorií - od Planckova zákona přes Pauliho vylučovací princip k teorii strun. Popis fyzikálních teorií a jejich vzniku doprovází řada užitečných informací, například biografie předních fyziků, časový sled klíčových událostí daného oboru, názorná schémata a autentické citace. Kniha srozumitelně vysvětluje i ty nejsložitější a nejnáročnější problémy, a tak se může stát ideálním úvodem pro všechny, kteří mají chuť i odvahu proniknout do moderní fyziky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164806/fyzika-50-myslenek-ktere-musite-znat-164806.jpg 4.117

50 myšlenek 2.

Literatura naučná, Věda
Vydáno, Slovart (ČR)

50 physics ideas you really need to know, 2007

Kniha Fyzika – 50 myšlenek, které musíte znát

LyttaNeyd
02.09.2017

Skvělá kniha pro ty, kdo si potřebují ujasnit základní jevy ve fyzice a zároveň se i něco dozvědět o lidech, kteří se jimi zabývali. Jednotlivá témata jsou seřazena tak, aby na sebe navazovala, a postupuje se od těch nejjednodušších a nejstarších jako jsou Newtonovy a Keplerovy zákony, až po kvantovou fyziku a antropický princip. Lituji, že jsem si knihu nepřečetla dříve, než jsem začala číst například Stručnou historii času nebo jiné knihy o fyzice, protože v ní jsou právě ty potřebné základy, ze kterých pak všechno vychází. Určitě doporučuji.

Mruskulka
14.08.2017

Tuhle knihu jsem našla v knihovničce od tchánovců a na první pohled mne zaujala. Říkala jsem si, že se aspoň něčemu přiučím. Kniha je napsána zajímavě a je čtivá.