Něco na bolest - Příběh pohotovostního lékaře

Autobiografická kniha amerického pohotovostního lékaře Paula Austina v mnoha ohledech přesahuje vše, na co jsme v tomto žánru byli dosud zvyklí. Soubor krátkých autentických příběhů ze života, studia a praxe doktora Austina svou poutavou formou sice připomíná dnes už legendární veterinářské historky Jamese Herriota, ale co do obsahu jde daleko hlouběji. Dotýká se totiž tak intimních témat, jako je život v rodině s postiženým dítětem (autorova dcera se narodila s Downovým syndromem) či narušení rodinných vztahů vinou přetěžování lékařů, kteří se zmítají mezi příjmem, jehož výše není ničím zaručena, a stálým nebezpečím soudního procesu, pro nějž může být záminkou opomenutí sebemalichernějšího předpisu. Přes tuto svou nezvyklou hloubku je Něco na bolest úsměvnou a velice čtivou knihou, která autenticky odkrývá zákulisí povolání, v němž si život každodenně podává ruku se smrtí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31466/neco-na-bolest-pribeh-pohotovostniho-lekare-31466.jpg 3.813

Something for the Pain

Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Mladá fronta

čef
09.09.2017

Po přečtení této knihy jsem opětovně rád, že jsem se nerozhodl být lékařem natož v urgentní medicíně. Vnášet řád do vší té chaotické změti akutních lékařských a sociálních aspektů případů na příjmu musí být vážně na jednoho až moc. Autor to zde z vlastní zkušenosti podal vážně skvěle, fabulace je zde proto asi minimálně - takže děkuji, doktorem být vážně nechci, ale nějakou takovou knihu si vždycky se zájmem přečtu.

alena7008
29.11.2016

Kniha je psána zajímavým pohledem na problematiku začínajících lékařů. Autor jednak detailně popisuje vliv svého zaměstnání na rodinu a hlavně na svojí ženu Sally, která se jednak stará o dceru s Downovým syndromem, ale i o další dva syny, ale také i o něj, což mnohdy není vůbec jednoduché.

Autor knihy

Paul Austin