AlbionFoxyFox AlbionFoxyFox komentáře u knih

Treblinka - povstání v továrně na smrt Treblinka - povstání v továrně na smrt Michał Wójcik

První část byla psána přístupněji a zajímavěji, bohužel později přibývalo odboček a já byla zmatená a časem znuděná.

27.06.2023 3 z 5

Proč už kocour nemlsá Proč už kocour nemlsá Zuzana Pospíšilová

Moc milé originální čtení a krásné obrázky.

13.03.2023 5 z 5

Nejkrásnější pohádky o dracích Nejkrásnější pohádky o dracích kolektiv autorů

Některé pohádky byly skvělé, jedna vyloženě hloupá, vcelku podařená knížka, o hvězdu víc dávám za pěkné ilustrace.

07.03.2023 4 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Bylo to neskutečně zdlouhavé čtení. Místy mě kniha bavila, ale ve skutečnosti jsem se těšila, až bude konec. Možná jsem ji nečetla ve správnou životní dobu a byť obsahovala velmi dojemné pasáže a náročná témata, ne úplně na mě dolehla a zapůsobila, což patrně měla.

08.10.2022 3 z 5

Lapuťák a kapitán Adorabl Lapuťák a kapitán Adorabl Dominik Landsman

Vtipná a milá kniha. Četla jsem dceři a sama jsem se velmi dobře bavila. Moc se mi líbí, jak si pan Landsman hraje se slovy, názvy tvorů neměly chybu.

05.09.2022 5 z 5

Sněžný anděl Sněžný anděl Anki Edvinsson

Poměrně nudná, povrchní detektivka. Vyšetřovatelé pořádně nevyšetřovali, informace jim padaly do klína, postav bylo velké množství, mnohé z nich byly úplně zbytečné a některé věci byly překombinované. Konec byl hodně americký.

25.08.2022 2 z 5

Knihkupec z Kábulu Knihkupec z Kábulu Åsne Seierstad

Kniha, po jejíž přečtení jsem neskutečně vděčná za to, kde jsem se narodila.

01.08.2022 4 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Měla jsem velký problém se začíst.
Mnohé formulace protagonistky a situace se neustále opakovaly, hlavní postavy byly zvláštní, celkový děj byl plytký. Líbila se mi ponurost knihy a poměrně překvapivý závěr, který jsem však trošku tušila předem.

24.06.2022 3 z 5

Temné osudy Habsburků a jejich příbuzných Temné osudy Habsburků a jejich příbuzných Jan Bauer

Perfektně napsaná kniha, čtivá a přitom nabitá informacemi, které však zbytečně nezahltí a upoutají čtenáře. Mnohé jsem si připomněla, mnohé jsem se dozvěděla a jsem spokojená.

12.06.2022 5 z 5

Vzpoura pražské kavárny Vzpoura pražské kavárny Dominik Landsman

Plný počet hvězd dávám proto, že kniha splnila přesně to, co jsem čekala. Humor byl klasický, jak jej člověk, který tvorbu Landsmana a TMBK sleduje, zná, chvílemi jsem se smála nahlas, jednotlivé postavy jsou vykresleny parádně a celý děj mě bavil, závěr byl fajn :)

11.03.2022 5 z 5

Lidice - Zrození symbolu Lidice - Zrození symbolu Vojtěch Kyncl

Kniha je důkazem neskutečně mravenčí práce, nabízí obrovské množství detailů a fotografií, přitom se čte velmi dobře a je srozumitelná. Byla pro mě obrovským přínosem.

06.03.2022 5 z 5

Rajská zahrada Rajská zahrada Ernest Hemingway

Byť byly postavy mírně řečeno zvláštní, děj byl zajímavý a kniha se díky mnoha dialogům četla velmi dobře. Těžko říct, zda měl příběh vyplynout jinak, když byl vydán posmrtně.

20.02.2022 4 z 5

Nejšťastnější miminko v okolí Nejšťastnější miminko v okolí Harvey Karp

Kniha obsahovala mnoho zajímavých tipů a byla psána milým jazykem, místy úsměvná. Avšak kdyby se některé pasáže neopakovaly, mohla být o polovinu kratší. De facto základní principy byly rozebrány v první čtvrtině.

18.02.2022 3 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Hodně mě bavilo prostředí a povolání hlavní postavy, zmínky o historii, genealogii, práci v archivu s matrikami. Ale vlastně první 2/3 knihy jsem nevěděla, o čem je, co se tam vlastně má dít, jestli se budou nějak více rozvíjet osudy postav. Konec byl sice úplně jiný, konečně se něco dělo, přišly i zvraty, ale celkově to pro mě byla první a asi poslední zkušenost s autorem, kterého jsem si vyhledala díky Čtenářské výzvě.

04.02.2022 3 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Mám smíšené pocity, příběh jako takový nebyl špatný, líčení přírody a krajiny se mi velmi pěkně četlo ale celkový dojem mi příliš kazilo neustálé zabíjení všeho živého a jeho detailní popisy.

27.01.2022 3 z 5

Karanténa s moderním fotrem Karanténa s moderním fotrem Dominik Landsman

Moderního fotra čtu pravidelně, mám ráda humor plný nadsázky a od knihy jsem nečekala nic hlubokého nebo měnícího pohled na život. Byla to jednohubka k odreagování, vzpomněla jsem si na klíčové okamžiky covidového roku a jako učitelku mě nejvíce pobavil pasáže o online výuce, v důsledku které se u nás doma prudce zvedla spotřeba vína :) Takže s knihou spokojenost, co jsem čekala, jsem dostala a budu se těšit na další zážitky.

17.12.2021 4 z 5

Mauthausen - konečná stanice Mauthausen - konečná stanice Vlastislav Janík

Za první část bych dala maximálně 3 hvězdy, za fotografickou 5, takže dávám střední cestu. Text byl skutečně velmi obecný, povrchní, na druhou stranu obrazová příloha za to skutečně stála.

13.11.2021 4 z 5

Československý rok 1938 Československý rok 1938 Robert Kvaček

Velmi podrobně popsáno pozadí tragického roku 1938, perfektní pro získání širších souvislostí.

29.09.2021 5 z 5

Příběhy ze staré židovské Prahy Příběhy ze staré židovské Prahy Magdalena Wagnerová

Tohle byla tak příjemná kniha... Tajemné příběhy v kombinaci s fotografiemi vytvářely skvělou atmosféru a čtenář si i zopakuje nebo se dozví základní informace k židovské menšině v Praze.

28.08.2021 5 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Krásný, byť fiktivní příběh, doufala jsem, že dopadne jinak, ale to nic neubírá na kvalitě. Jen osobně nedoporučuji číst během těhotenství, jak jsem to udělala já, dost jsem si místy pobrečela :)

15.08.2021 5 z 5