AlbionFoxyFox AlbionFoxyFox komentáře u knih

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Příběh byl velmi silný, výborně se ukázalo, že nikdy není nic černobílé a že generalizovat a historii zjednodušovat není správné. Kniha se četla úplně sama, připomínala mi knihy paní Mornštajnové a místy mě velmi zasáhla. Život v té době musel být neskutečně těžký, byť válka již skončila a moc bych tuto knihu doporučila všem lidem, kteří si dnes stále na něco stěžují.

19.10.2022 5 z 5

Pokojská Pokojská Nita Prose

Začátek knihy mě hodně bavil, líbila se mi zápletka a hlavní postavy příběhu, byla to super detektivka s neobvyklou vypravěčkou, v druhé části, od nastoupení Charlotte začala být kniha těžko uvěřitelnou romantickou komedií a posledních 30 stran bylo úplně zbytečných. Za mě tedy trochu zklamání. Jednu hvězdu navíc dávám za super obálku i celkově design knihy.

13.10.2022 3 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Bylo to neskutečně zdlouhavé čtení. Místy mě kniha bavila, ale ve skutečnosti jsem se těšila, až bude konec. Možná jsem ji nečetla ve správnou životní dobu a byť obsahovala velmi dojemné pasáže a náročná témata, ne úplně na mě dolehla a zapůsobila, což patrně měla.

08.10.2022 3 z 5

Vykutálený pohádky Vykutálený pohádky Josef Alois Náhlovský

To byla tak laskavá a milá knížka. Budu se k ní s dcerou pravidelně vracet ️

08.10.2022 5 z 5

Krtek a autíčko Krtek a autíčko Eduard Petiška

Ilustrace nádherné, pro 8měsíční dceru ideální, mně osobně vyhovují víc jiná Krtkova dobrodružství a styl psaní.

01.10.2022 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Parádní čtení :)

19.09.2022 5 z 5

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Perfektní zápletka, propojení s uměním bylo originální, neskutečně jsem si užívala humor a vtipné situace, poměrně sympatické postavy i tempo příběhu. Závěr byl ale na můj vkus poměrně rychlý a takový nijaký, vadilo mi i to, že od poloviny knihy se vědělo, kdo je vrah a co chystá.

14.09.2022 4 z 5

Ferda Mravenec Ferda Mravenec Ondřej Sekora

Četla jsem 7měsíční dceři a krásně jsem si užila vzpomínky na dětství. Pěkné obrázky a ideální délka kapitol = ideální volba na večerní chvíle s knihou.

13.09.2022 5 z 5

Přitažlivost planety Krypton Přitažlivost planety Krypton Jiří Mádl

Normálně bych dala o hvězdu méně, ale na první knihu bylo čtení nečekaně příjemné. Byť mi příběh přišel nedotažený, byl čtivý a zaujal.

09.09.2022 4 z 5

Nesmírně detailně popsané osudy ženy, o které se myslím u nás ví jen málo. Kniha byla psána krásným jazykem, avšak na můj vkus byla místy zdlouhavá a mnohé situace se často opakovaly. Těším se však na další knihu.

05.09.2022 4 z 5

Lapuťák a kapitán Adorabl Lapuťák a kapitán Adorabl Dominik Landsman

Vtipná a milá kniha. Četla jsem dceři a sama jsem se velmi dobře bavila. Moc se mi líbí, jak si pan Landsman hraje se slovy, názvy tvorů neměly chybu.

05.09.2022 5 z 5

Husitství a husité Husitství a husité Petr Čornej

Styl profesora Čorneje mám velmi ráda, studie byly sice velmi odborné, ke čtení náročné a pro mě, jakožto pouhou učitelku na základní škole, v praxi nevyužitelné, ale i tak jsem za tuto zajímavě pojatou knihu ráda.

25.08.2022 5 z 5

Sněžný anděl Sněžný anděl Anki Edvinsson

Poměrně nudná, povrchní detektivka. Vyšetřovatelé pořádně nevyšetřovali, informace jim padaly do klína, postav bylo velké množství, mnohé z nich byly úplně zbytečné a některé věci byly překombinované. Konec byl hodně americký.

25.08.2022 2 z 5

Rekviem za sen Rekviem za sen Hubert Selby

Dalo mi hodně práce začíst se a zvyknout si na styl psaní, a když už mě začala kniha bavit, rázem skončila. Hodně drsné čtení.

22.08.2022 3 z 5

Máma milovala Gabčíka Máma milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Perfektní kombinace historických faktů s románem. Určité pasáže jsem četla se slzami v očích. Je nesmírně důležité, aby se o těchto hrdinech našich dějin vědělo a nezapomnělo.

17.08.2022 5 z 5

Krvavý anděl Krvavý anděl Franck Thilliez

Ke knize jsem se dostala po doporučení a přečtení mnoha kladných recenzí a jako milovnice brutalit, Chrise Cartera především, jsem se nemohla dočkat. Byla jsem však neskutečně zklamaná. Co mi vadilo především a čtení poměrně krátké knihy rozvleklo do několika dnů, byl naprosto zbytečný a otravný květnatý básnický styl psaní. Jako opravdu musí policejní vyšetřovatel popisovat hrom jako Diovo kýchnutí?
Kniha se skutečně brutalitami jen hemžila, v kombinaci se sexem toho bylo místy už tolik, že efekt to na mě mělo opačný a spíš mě to už nudilo. Konec byl jako když utne. Autorovi zkusím dát ještě šanci, snad další díly budou pro mě lepší.

10.08.2022 2 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Tak toto byla jízda, kniha na kterou jsem se moc těšila a rozhodně jsem dostala víc, než jsem čekala. Nemít malé dítě, knihu přečtu za odpoledne, takto jsem na to potřebovala odpoledne a druhý den ráno. Nešla odložit. Krutost byla ještě umocněna hodně strohým, neosobním stylem psaní. Nejvíce děsivé a znepokojivé však bylo, že kdyby kniha stejným způsobem pojednávala o těch tzv. hospodářských zvířatech, která jsou společností dána jako jedlá, jednalo by se o běžný text a popisované situace by s nikým moc nedělaly. Doufám, že si knihu přečte co nejvíce lidí, co nejvíce z nich se nad ní zamyslí a možná něco změní... Kéž by :)
(Jinak docela vtipné mi přišlo nošení deštníku jako ochrana před virem, něco mi to připomínalo )

05.08.2022 5 z 5

Ve špatné rodině Ve špatné rodině Tarryn Fisher

Poměrně čtivé, ale těžko uvěřitelné a překombinované.

04.08.2022 2 z 5

Knihkupec z Kábulu Knihkupec z Kábulu Åsne Seierstad

Kniha, po jejíž přečtení jsem neskutečně vděčná za to, kde jsem se narodila.

01.08.2022 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Opět zavírám poslední díl se slzami v očích jako každé léto. Tak zase za rok, moje životní knižní lásko :)

29.07.2022