Albertos Albertos komentáře u knih

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

No, poměrně síla. Vzhledem k tomu, že jsem se o to lehce zajímal, tak jsem měl povědomí co a jak bylo, ale když jsem to četl, tak mě občas mrazilo. I kdyby byla jenom polovina z toho pravda, tak je to hustý.

A i ta forma, kterou je to psané, je hezky čtivá. krátké úderné kapitoly, takže to lze číst i v metru a nemusíte se bát, že někde ztratíte nit.

Určitě mě to nálakalo, že si přečtu i ty zbylé knihy od autora.

21.11.2017 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Asi jsem od toho čekal trošku víc. Jako nebylo to špatné, ale někde od půlky jsem se začal ztrácet ve všech těch názvech stanic, kde jsou komunisti, kde fašisti atd atd.....podle mě tomu chyběla taková pěkná mapička někde na začátku, aby se dalo lépe zorientovat v tom putování......a to nemluvím o neustálém deux ech machina, jakmile nastal nějaký problém......ale po nějakém čase dám šanci i 2034

19.04.2020 3 z 5

Nájezdy synů Nájezdy synů Lasse Holm

nejvíc se mi na tom líbí, jak je to propojeno s reálnou historií. I když si hlavní příběh vymyslel, tak aspoň hodně postav a událostí je reálných. Škoda jenom, že tam furt popisuje budoucnost, takže se zas tak moc nebojíš o některé postavy.

09.04.2020 4 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Možná jsem od tohoto "veledíla" čekal trošku víc. Trošku akčnější počtení. Ale to asi bylo způsobeno tím, jak se o tom vypráví.

Ale jinak musím ocenit velikost tohoto díla. Není to jenom o jednom příběhu. Je to o vytvoření celého světa. Se vším všudy. A hlavně ten nápad. Ten samotný nápad a hlavně jeho zpracování. Autor dokázal vymyslet náboženství, ekologii, historii celého svého světa. To se dá srovnat jenom s LOTRem.

Na kole přes Afriku Na kole přes Afriku Tadeáš Šíma

Vzhledem k tomu, že jsem byl na Tádových přednáškách, tak jsem přesně věděl, co a jak se v té knize bude psát. Ale stejně mě bavilo ji číst. I když jsem některé historky přesně znal. Bylo to prostě napsané zábavně, a já mám rád, když má někdo smysl pro humor a umí si udělat legraci hlavně sám ze sebe. To není tak obvyklé.
A jak už mnozí zmiňovali, ty obrázky jsou perfektní a hezky ilustrují některé zážitky.

14.03.2024 5 z 5

Muž z vysokého zámku Muž z vysokého zámku Philip K. Dick

Slyšel jsem dobré recenze na seriál, že se povedl, téma je taky zajímavé, alternativní historie ve které se mluví o reálné historii jako o alternativní......to slibovalo peckový příběh......a tak jsem ho hledal. Marně :(

Kniha je napsaná zajímavě, o tom žádná, ale přišlo mi, že absolutně promrhala potenciál na suprový příběh.

Zvažoval jsem 2**ale nakonec tam nechám ty 3*** protože to není napsané úplně špatně. Ale asi pro někoho jiného.

Jsou tam náznaky děje, to jo, ale to by celý příběh by šlo shrnout asi tak na jednu, jednu a půl stránky a zbytek je taková výplň. Samotného mě překvapilo jak to bylo dlouhé a de facto jsem se tam nic moc nedozvěděl.

Ale co bych autorovy hodně vytknul je závěr. Kdybych to vzal jako školní sloh, tak je tam obvykle bývá úvod, hlavní část a závěr. Tady je kratičký úvodek, hlavní část a.....obsah stránek.

24.11.2018 2 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Ano, je to takový "opis" původního Saturnina. Pan Macek k psaní přistupoval s velkým respektem, a bohužel je to na knize vidět. Spoustu vtipů je tam recyklovaných, a někdy i několikrát, ale na druhou stranu, to knize neubírá na kvalitě. A stejně jsem se několikrát neudržel a musel se začít smát nahlas.....

16.04.2018 4 z 5

Kmotr Mrázek Kmotr Mrázek Jaroslav Kmenta

Jak jsem psal u jiných jeho knih, i kdyby byla pravda jenom polovina z toho co tam píše, tak to bylo sakra hustý.
Obdivuji pana Kmentu, jak dokázal nejen pospojovat, ale hlavně sehnat takové množství informací o tak "významných" lidech. Víc takových novinářů.

16.04.2018 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Před tím, než jsem šel na film, tak jsem to chtěl mít přečtené. A můžu říct, že jsem udělal sakra dobře. Film je výborný, jeden z nejlepších, co jsem viděl poslední dobou. A hlavně, kdo hledá, najde tam desítky odkazů a dalších stovek si pomalu ani nevšimne.

Ale k samotné knize. Ano, jak píše většina, začátek je poněkud pomalejší a rozvleklejší, a skoro až zbytečně popisný, ale na druhou stranu, díky tomu, že poznáte více svět a hlavní postavu, o to zajímavější je pak zbytek knihy. A Ač je tam spousta různých klišovitých kliší, od získané pri.....nebudu spoilovat..... tak autor vždycky něčím novým překvapí. Nějakým zvratem. Já se do toho tak ponořil, že mi stačil jeden víkend na přečtení. Určitě doporučuju. A hned po dočtení jít do kina nebo zkouknout jinde. A ač někteří budou z filmu zklamaní, praví fajnšmejkři si tu jízdu užijou.

16.04.2018 5 z 5

Nežádoucí efekt Nežádoucí efekt Christopher M. Priest (p)

Ať chci nebo nechci, musím konstatovat, že film byl výrazně lepší. Tady prostě chybí nějaké ty wow efekty, které člověka totálně překvapí, a kterých ve filmu byl randál.
Ono té knize trošku ubírá fakt, že je členěna na dvě poloviny, oddělené drobným intermezzem v podobě vypravěče. Možná, kdyby tam byly větší průstřihy těmi deníky, bylo by to lepší, ale kdyby byly ryby v....však to znáte.

Každopádně příběh je to výborný a originální. Určitě bych ale asi doporučil se nejdřív podívat na ten film, at si užijete víc to překvapení, a pak si přečíst tu knihu, která tam poměrně hodně jinak, ale podrobnějc vysvětluje duševní pochody těch dvou ;)

27.10.2017 4 z 5

Vzpoura oceánů Vzpoura oceánů Frank Schätzing

Určitě bych jí zařadil mezi top 3 knihy, co jsem kdy četl. Jak jsem se bál počtu stránek, protože do té doby jsem nepřečetl nic přes 450, a tahle měla skoro dvojnásobek, tak snad kromě 20 stránek s popisem dětství jedné postavy tam nebylo hluchého místa a přelouskal jsem to za pár dní. A nešlo se od toho odtrhnout.
Jak už jsem zažil hodně apokalyptických knih nebo filmů, tak tohle bylo asi nejoriginálnější, co jsem zatím potkal.
Určitě doporučuji každému, kdo čte. A toho počtu stránek se nebojte.

09.07.2017 5 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Konečně zase starý dobrý zaklínač. Konečně zase návrat k prvním dílům a tam, proč máme Geralta tak rádi.

08.07.2017 5 z 5

Pomsta synů Pomsta synů Lasse Holm

Něco mezi historickým románem, akční "fantasy" a detektivkou. jednou začneš číst a najednou koukáš, že je konec a musíš čekat do podzimu na druhý díl......nejlepší na tom asi bylo, že ač je hlavní myšlenka vymyšlená, je to zasazeno do reálného prostředí, reálných postav a zhruba i reálné situace.

PS: a fandové seriálu Vikingové to ocení ještě víc

06.06.2019 5 z 5

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Jak mám ten film rád, tak tahle knížka mě dostala. Přibližně stejný "problém" jako u všech zfilmování. Režisér a scénárista si to musí upravit podle svého, protože film nejde přepsat. A proto musím říct, že mě ta kniha velmi mile, velmi mile překvapila, jak je to všechno mnohem podrobněji vysvětleno a že ten konec je ve výsledku jinak....

08.07.2017 5 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Ač se to může zdát jako těžké čtení, přece jenom reportážní literatura se nečte tak lehce jako nějaká dobrudružná akční kniha, určitě je dobré si to přečíst.

Krásné popisuje co se u nás (a vlastně všude ve světě) děje a hlavně, PROČ se to děje a že pokud se něco nestane, něco nezměníme, tak to nebude mít dobrý konec :( Tu cenu si zasloužila.

06.06.2019 5 z 5

Zničený muž Zničený muž Alfred Bester

Možná jsem od toho čekal něco trošku jiného, ale rozhodně nemohu říct, že mě to zklamalo. Dobře napsané a než se nadějete, máte knihu za sebou. Psané zajímavou formou, kdy se prolínali telepatické rozhovory, klasické vyprávění, vlastní myšlenky....a spousta nečekaných zvratů.

06.06.2019 4 z 5

Vražda v křídovém lomu Vražda v křídovém lomu Laurence Payne

Kniha měla úžasný potenciál....škoda, že tohle téma nebylo zpracováno někdy v současnosti, protože třeba na 350 stránkách by bylo mnohem více prostoru pro postupné rozkrývání zápletky a nebylo by to tak uspěchané....škoda, že to taková malinká knížečka

14.05.2019 2 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Na pět hvězdiček to není. Ale čtyři si to určitě zaslouží za originální nápad.
Některé pasáže byly sice trošku zdlouhavé, ale ve výsledku se to četlo skoro samo, za což spíš mohou postavy než autor....Ale každá postava je výtvor autora, takže i když to není kdovíjaký dějový skvost. Některé prvky jsou trochu rušivější (některé příběhy o příchodu).

A palec nahoru si zaslouží i ten seriál. Pokud vám ta kniha bude připadat psycho (což určitě na někoho tak působit bude), tak ten seriál je ještě desetkrát víc :D :D.

Star Wars - Pašerákova zkouška Star Wars - Pašerákova zkouška Greg Rucka

Pokud jsem dával ztraceným hvězdám 5*, tady musím dát jenom 4. Protože prostě se mi ty hvězdy líbily víc. A to se nějak musí projevit v hodnocení. Ale jinak knížka dobrá. dobře se čte a z celé téhle serie připomínání postav asi nejsilnější kousek.

Star Wars - Před probuzením Star Wars - Před probuzením Greg Rucka

Původně jsem si myslel, že nejslabší bude Zbran rytíře jediho, ale tohle bylo ještě o kus méně. Trhá mi to srdce, když čtu příběh z tohoto universa a přitom není dobrý. Ale tady jedna krátká epizodečka, která má seznámit čtenáře s hlubšími myšlenkovými pochody postav z nového filmu, ale to je asi tak všechno. Možná se dovíme, proč Finn nestřílel na začátku epizody 7, ale chybí tomu nějaký hlubší smysl. nějak to víc rozebrat. Ten každý jeden příběh by se měl napsat na celou knihu, ne na šedesát stránek nebo na kolik to ted vyjde. To je prostě málo a je to hodně, hodně zestručněné. A to téhle knize neskutečně škodí.

03.10.2017 2 z 5