Nájezdy synů

Jaro roku 868. Flotila 80 lodí z Nourmountieru u francouzského pobřeží, která směřuje na jih. Na palubě je Rolf Rapkæft, jeho přítel Hastein, bratr Jarvis a Ylva, kromě nich i Bjørn Jernside, Sigurd Slangeøje, Halfdan Hvidsærk a další dva tisíce Vikingů. Cílem je muslimské Španělsko, kde by se mělo rabovat samo. Spousta měst padla a lodě jsou plné stříbra, ale když se flotila dostane do protiútoku, jedna loď zůstane osamocená ve Středozemním moři. Někdo začne posádku jednoho po druhém zabíjet a je na Rolfovi, aby přišel na to kdo. Nájezdy synů jsou založené na skutečných událostech. Kniha je druhým dílem historické trilogie z raných dob Vikingů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407124/najezdy-synu-Fz2-407124.jpg 4.380

Vikingové (Lasse Holm) 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Historické romány
Vydáno, Fobos

Lodbrogsønnernes ran, 2018

Kniha Nájezdy synů

Standa24
01.11.2020

Druhý díl se četl stejně dobře jako díl první. Dvě linie příběhu se v poslední části spojí a dovedou nás k závěru, který je vlastně začátkem dalšího dobrodružství, na které se můžeme těšit v příštím díle. Celý příběh je obohacen o časté vyprávění ság z vikingské mytologie.

Jolana.b
15.09.2020

Nebudu zde opakovat to, co již bylo napsáno. První díl byl velmi příjemným překvapením, druhý byl skvělý. Moc se těším na třetí. Pokud chcete cítit sůl moře, slyšet třesk zbraní a zažít dlouhé pitky u ohně, pak Nájezdy synů jsou to pravé.
P.S. Vyhraďte si víc času, za jeden večer to nestihnete.

Denisa.knizky
21.08.2020

Tak jako prvni dil i tento byl velmi ctivy, ale pribeh a napeti se prvnimu dilu nevyrovna. V cele knize vlastne neni jedna hlavni zapletka. Jedna se vlastne pouze o dobrodruzny popis vypravy. Autor se tentokrat snazil vmestnat i drobnou detektivni zapletku, ale podle me nebyla uplne vydarena. Nicmene, precteni nelituju, dalsi dil si prectu taky, nejedna se o spatnou knihu, jen z meho pohledu trochu pokulhava za tou prvni. Navic se mi libi fakt, ze kniha, respektive cesta a nektere z postav, se zakladaji na faktickych a realnych zakladech. Kdo ma rad pribehy o vikinzich tak touto serii urcite nic nepokazi.

orinka3
02.08.2020

Dechberoucí román o krutých a nelítostných Vikinzích, vyprávěný jedním z nich - Rolfem Troufalcem. Nemůžu vůbec obdivovat celé to drancování a zabíjení s jedním cílem: ukořistit co nejvíc, aby se mohli obtíženi poklady vrátit ke svým rodinám a oslavovat vítězné tažení. Ale co můj obdiv má, je statečnost, smysl pro chlapskou čest a dané slovo. I když jsem měla pauzu mezi prvním a tímto dílem, rychle jsem si povzpomínala a navázala. Dobrá kniha, dobrodružná, plná napínavých okamžiků. Střet Vikingů s jejich bohy s křesťanským a islámským světem, kdy se Rolfovi pomalu začíná to neustálé zabíjení kvůli kořisti příčit. Ale i neporazitelní bývají poraženi. Uvidíme ve třetím díle.

LucaR8
15.07.2020

Nenadchl tak jako první díl, ale pořád je to srdcovka. Už ba byl třetí :)

Wladimirski
12.06.2020

Druhý díl trilogie Vikingové se mi líbil více než ten první. Příběh založený na skutečných událostech mi přišel daleko přehlednější, přímější a poutavější než díl první. Vypravěčský styl je dobrý, kolikrát mne vtáhl do děje tak, že jsem těm severským bastardům dokonce fandil, než jsem se na chvíli zastavil a srovnal si to v hlavě. Pěkná sonda do dané doby a dobrý historicko-dobrodružný román. Třetí díl určitě přečtu :-)

JiříSvoboda
26.05.2020

Oproti prvnímu dílu takové slabší ale stejně mě to strašně vzalo, jen konec ve stylu Mexican standoff bylo hrozně divný

čef
28.04.2020

Výborné pokračování historické ságy z doby 9. století, kdy vikingové prováděli své rejdy dokonce ve Středozemním moři. Vystupují zde historické osobnosti, příběh je vyšperkován scénami ze severské mytologie a vůbec je patrné, že autor je znalec asi nejenom tohoto historického období. Sága vůbec nekončí a tak se jistě budeme těšit na další dobrodružství Rolfa troufalce.

Vikingové dánská literatura 9. století

Lasse Holm