Nájezdy synů

Jaro roku 868. Flotila 80 lodí z Nourmountieru u francouzského pobřeží, která směřuje na jih. Na palubě je Rolf Rapkæft, jeho přítel Hastein, bratr Jarvis a Ylva, kromě nich i Bjørn Jernside, Sigurd Slangeøje, Halfdan Hvidsærk a další dva tisíce Vikingů. Cílem je muslimské Španělsko, kde by se mělo rabovat samo. Spousta měst padla a lodě jsou plné stříbra, ale když se flotila dostane do protiútoku, jedna loď zůstane osamocená ve Středozemním moři. Někdo začne posádku jednoho po druhém zabíjet a je na Rolfovi, aby přišel na to kdo. Nájezdy synů jsou založené na skutečných událostech. Kniha je druhým dílem historické trilogie z raných dob Vikingů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407124/big_najezdy-synu-Fz2-407124.jpg 4.2116

Vikingové (Lasse Holm) 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Historické romány

Vydáno: , Fobos

Lodbrogsønnernes ran, 2018

Kniha Nájezdy synů

adam5955

Kniha se cetla moc dobre. Mela spad, dej daval smysl a hlavni zapletka byla v pozadi pribehu, az na ni clovek casem zapomnel. Trosku mi vadily preklady jmen, nebo spis tedy prezdivek. Ale je pravda, ze bez nich by mi v ,,originale,, nedavaly smysl :-)

Aykiru

Zatímco první díl Vikingů se zaměřoval spíše na detektivní linku příběhu spíše než tu historickou, u Nájezdů synů je tomu přesně naopak. Detektivní linka je upozaděna a do popředí se dostávají popisy vikingských cest a hlavně rabování, které bohužel v takové míře velmi rychle omrzí.
Historické události, které jsou sice zajímavé, ale (jak autor sám přiznává) ne vždy úplně přesné, by lépe vynikly, pokud by měl čtenář více času se seznámit s okolnostmi. Takhle kniha z velké části působí spíše jako cestovní itinerář, než jako historický román.
I detektivní linka je v tomto díle poněkud spletitější a některé „náhody“ mi připadají lehce přitažené za vlasy, přesto však neurazí. Závěr je otevřený a nechává prostor pro další díl

Zdekat
26.11.2021

Druhý díl trilogie, četl se lépe než první, už jsem se orientoval v postavách a jejich vzájemných vztazích, děj věrohodnější ve smyslu historických událostí a známějších míst - aspoň pro mě. Prvně jsem do druhého dílu nechtěl jít, teď přečtu i třetí...

Luigi1
04.11.2021

Tak jsem si opravdu početl a jsem moc rád,že jsem se zas o něco obohati z historie.Doporučuji.

Aniday
25.10.2021

zase jsem se nechala úplně pohltit vlčí smečkou 8)

Ronnie68
19.05.2021

Příjemné pokračování knižní trilogie :)

Tommi12
04.04.2021

Za mě slabší než první díl, přínos sekundární dějové linky nebyl velký a vystačil bych si i bez ní.

Lucie_Z
05.03.2021

Výborné čtení. Děj je plný dobrodružství, napětí a lstivosti. Tento díl se mi líbil ještě více, než ten první. Autor opravdu umí zaujmout čtenáře. Těším se na finále.