Smrt synů

Smrt synů https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445971/bmid_smrt-synu-Ugv-445971.png 4 99 24

Vikingové (Lasse Holm) série

< 3. díl

Jsou tisíc mil od domova Jsou podezřelí z vraždy Mají jen jediné východisko JARO ROKU 873. Rolf a Lodbrokovi synové slouží v konstantinopolské gardě, i když se jim nelíbí, že se mají podřizovat křesťanskému pánovi. Když jedné noci naleznou třetího nejmocnějšího muže říše zavražděného a leccos naznačuje, že vrahem je Seveřan, začíná souboj s časem. Mrtvol přibývá a Rolfovo vyšetřování přináší více otázek než odpovědí. Jaké tajemství se vrah pokouší skrýt? Do jak vysokých pater moci vedou stopy? A když Rolfovi a jeho přátelům hoří půda pod nohama, pomůže jim, když zamíří domů na sever? Nebo jsou jejich nepřátelé natolik mocní, že je dostihnou kdekoliv?... celý text

Literatura světová Dobrodružné Historické romány
Vydáno: , Fobos

Lodbrogsønnernes Død , 2019

Zdekat
31.01.2024 4 z 5

Pěkná dobrodružná kniha, napínavá. Jen se někdy děj dopředu sune pomocí náhod a událostí, kterým mě nebylo snadno uvěřit. Trošku jsem měl pocit, že čtu pěknou a zábavnou pohádku, než historický román.

čef
31.01.2024 5 z 5

Třetí díl této dobrodružné série je opět tak výborný jako díly předešlé. Rolf, Rulle, Rollo a synové bájného lupiče a uchvatitele Ragnara Lodbroka a další Vikingové utíkají z Konstantinopole plného vražd a intrik císaře Basila. Cestují skrze různá divoká území a bojují, až se práší za drakkarem a jinými loďmi. Překonávají různé smrtelné překážky, samozřejmě, že ne všichni a pátrají, kdo jim vlastně o jejich životy usiluje. Hlavně však, že série pokračuje.

petr_
27.11.2023 4 z 5

Opět jedna série, kterou nečtu od začátku. Ale kniha se mi líbila, a určitě se podívám po ostatních částech s vědomím, že znám konec.
Co se mi na knize líbilo, je propojení myšlení seveřanů propojené s jejich bájemi a mytologií. V podstatě hrdinové jednají v souladu s těmito představami, nebo události poměřují s nimi.
V ději je hodně zvratů, akorát mi trochu nesedl zeměpis jejich cesty, protože si myslím, že cesta od Zlatého rohu do ústí Dněpru je po Černém moři trochu složitěšjší, než jak byla popsána.

bozena3656
06.09.2023 5 z 5

Můžu jedině doporučit, celá trilogie jedním dechem.

Mája777
25.04.2023 5 z 5

Opět se četlo dobře. Tak trochu vikingská detektivka. A Rolf jako vždy vše vyřeší. Synové už sice nejsou, ale ten konec ???
(25. 4. 23 - 10 837 - 30)

jakub2418
08.03.2023 5 z 5

Nejlepší díl trilogie!

Thromulus
24.12.2022 3 z 5

Finále bylo na můj vkus nejslabší ze všech 3 dílů. Ač byl děj stále v pohybu, tak mi přišlo, že se někam vytratilo kouzlo objevování a na místo něj se ještě mnohem více začaly objevovat detektivní prvky, což není na škodu v menším měřítku, ale v tomto zasazení mě to nenadchlo.
Navíc pak byla v textu hromada překlepů.

MilanKop
03.12.2022 5 z 5

Dle mne dobry konec trilogie. Skvělé vyprávění o návratu z Konstantinopole do domovské země. Za mne asi nejlepší díl. Celou knihu jsem si užíval plnými doušky.

haki34
23.11.2022 3 z 5

(SPOILER) váhám jestli 3 nebo 4*..příběh se táhne jako sýr na špagetách...přibývají nová dobrodružství a postavy..Rolf stoupá po kariérním žebříčku a šedými buňkami konkuruje Herculovi Poirotovi...hlavní padouch (a víte, že mě to, na rozdíl od knih Agathy
Christie, fakt napadlo ?? a byl to on :)) číhá v pozadí...dočkáme se nejednoho překvapení, radostného shledání matky se synem...emočně nestabilní impulzivní Halfdan to mohl udělat jinak...Gry na konci podala výkony na 8let i tu dobu neuvěřitelné...jsem ráda za Sigurda a Bellu...a jak již někdo spal při předešlém díle - severské ságy mě už jaksi rušily a měla jsem tendence fakt jen rychle tyto vsuvky v textu přeletět..nebylo to zlé, k zakončení asi vhodné přečíst. Postavy jsem si oblíbila...ale jestli budu číst znovu - to asi ne...howgh !

adam5955
03.06.2022 4 z 5

Zdlouhavy zacatek a az moc v detektivnim zanru. Postupne se dej vyvijel a ubiral zajimavym smerem. Jen ten konec mi prisel, ze bud si autor uvedomil, ze stran je jiz mnoho, nebo byl termin na spadnuti. Pomalejsi start bych odpustil, ten konec ale ubral hvezdu a udelal z knihy krasne, lec ne uplne vyjimecne dilo. Rozhodne ale stoji za precteni !!!

Aniday
15.01.2022 5 z 5

nekonečné, přesto výjimečné... tato kniha mě nesčetněkrát uspala... ale dobře 8)

mrfox
21.06.2021 4 z 5

Pomalejší rozjezd. Až jsem měl pocit, že se nezačtu. Zhruba od poloviny knihy nabere příběh spád a kniha se nedá odložit :)

Ronnie68
20.05.2021 4 z 5

I závěr trilogie se mi líbil ... příjemné čtení, které jsem měla opravdu jen na pár hodin ...

Standa24
11.04.2021 5 z 5

Příbehy synů Ragnara Lodbroka jsou u konce. Stejně jako předchozí díly je i tato kniha napínavá a má spád od začátku až do konce. Přál bych si, abychom se dočkali volného pokračování o tom, jak se Rolf stal normanským vevodou Rollem.

orinka3
01.04.2021 5 z 5

Krásný román. Všechno už napsali ti přede mnou a nejvíc souzním s Majou 8148. Už samotný název třetího dílu je pochmurný a dává vědět, co bude. I když se s našimi známými hrdiny probojováváme skoro až do konce, už jsou tam i padlí. Děkuji autorovi za to, jak umí psát, je to skvělé!

el-zbych
02.03.2021 5 z 5

Třetí díl a nejlepší!

karolina8709
02.02.2021 5 z 5

Poslední díl trilogie. Doufám, že se od Lasseho Holma dočkáme i dalších knih. Líbí se mi, že v závěru knihy vždy vysvětlí i historické pozadí příběhu, a co jako autor pozměnil a proč.

Luigi1
02.01.2021 5 z 5

Sláva podařilo se mi sehnat třetí díl a nebyl jsem zklamám,naopak velice zdařilé pokračování

castkov
11.12.2020 5 z 5

Opět skvělé.!!!

maja8148
07.12.2020 5 z 5

(SPOILER) Jako sice by to mohlo bát bráno jako spoiler, ale to by ta kniha nemohla už všechno vykecat ve svém názvu.

Během druhého dílu ságy jsem se zamilovala do jednoho ze synů a tak nějak mi bylo jasné, že zemře jako první. Což se bohužel taky stalo. A i když pár stránek dopředu poznáte, že teď už k tomu dojde (a i když se k tomu schyluje celou dobu) tak vás to dostane a já ho ořvala, protože on byl prostě úžasný. Potřetí v životě mě kniha donutila brečet jak malé děcko.

Smrt synů je zde podávána krásně procítěné, ale není nijak drasticky popisována ani až sentimentálně natahována a všechny jejich konce vás zamrzí.

Kupodivu tato kniha se syny zabývá ještě méně než knihy předchozí, protože jsou to jen takové postavičky, s kterými se Rolf po celou dobu musí otravovat a do čela příběhu se mimo něj dostávají další opravdu zajímavé postavy i když osudy bratrů jsou pěkně zakončeny a konec knihy se nese v takovém trošku ponurém tónu i když slibuje další pokračování, které doufám, že autor opravdu napíše, protože mě opravdu zajímají osudy Khelidya, Ylvy, Ravna a Rolfa (toho jsem si vygooglila při čtení prvního dílu i když to dalo hodně práce a nebylo vůbec jisté jak moc je ta postava reálná).