alabra alabra komentáře u knih

Královské intriky Královské intriky Emma Riedová

Prázdninové pohodové čtení, romantika podbarvená historií

11.08.2015 3 z 5

Pijpelinky Pijpelinky Jacob Israel de Haan

Smutek, smutek, kaleidoskop lidiček se smutným osudem. Není úniku, tak trochu Kafka a ruští romantičtí nihilisté.

03.08.2015 4 z 5

Jak určili bohové Jak určili bohové Bohuslav Švec

Velmi nezáživný začátek, pokud člověk překlene tuto část, dostává se do čtivější. Spíše pro milovníky historie.

03.08.2015 3 z 5

Smrt v Andách Smrt v Andách Mario Vargas Llosa

V této knize je naturalisticky zachycený pro nás neznámý svět, kde pověry a krutost předků prosakují do současného světa plného rudého násilí. Zvláštní výstavba textu, mistrně napsáno.

25.07.2015 5 z 5

Tajný deník královny Kunhuty Tajný deník královny Kunhuty Anna Březinová (p)

Pro milovníky historie, zajímavý pohled ženy - královny na úsek našich slavných dějin.

01.07.2015 4 z 5

Rytířka z Voračova Rytířka z Voračova Anna Březinová (p)

Tato kniha se příliš nezdařila, taková všehochuť

01.07.2015 2 z 5

Zábavné, vtipné, pohodové, ani jsem netušila, že je autorem mé oblíbené postavy Forresta Gumpa, kterého mi stařík připomínal.

27.06.2015 4 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Po sérii s Harrym byla knihu zpočátku nudnější, pomalý rozjezd, vše zdánlivě jasné, zápletka prokouknuta téměř od začátku. Postupem času se kniha stává lepší a lepší, vše graduje překvapivým rozuzlením v závěru. Autor splnil má očekávání, některé detaily si mohl ušetřit.

21.06.2015 4 z 5

Lincolnův mýtus Lincolnův mýtus Steve Berry

Berry umí napsat lepší knihu, motání se stále dokola, děj pokračuje těžkopádně. Je to můj oblíbený autor, ale tady nenadchnul.

21.06.2015 3 z 5

Papežova dcera Papežova dcera Anna Březinová (p)

Odpočinková záležitost, osvěžující byly netradiční pohledy na osud historicky známé Lucrezie.

02.06.2015 3 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Opět skvělé téma, spravedlnost a jedním dechem i pomsta. Autor tentokrát blíže pohlíží na romské etnikum, jejich zvláštní morální kodex, smysl pro čest a víru v osud, to vše pod taktovkou Herryho. Kdo nečte sérii popořádku, má problémy se jmény, nechápe odkazy na předchozí případy, nic mu neříkají jména, která se objevila už dříve. Zdařilá část série.

31.05.2015 5 z 5

Nevinnost Nevinnost Stella Blómkvist

První kniha této autorky, její publicita pro mě předčila úroveň knížky. Střapatá, místy matoucí, plynulost děje kolísala. Pro mě průměr.Hlavní hrdinka si nesnaží získat čtenáře, je nezávislá, vše si bere plnými hrstmi, dějem prosakuje tajemství jejího dospívání, prolíná se s problémy hrdinek knížky.

24.05.2015 3 z 5

Žítkovské čarování Žítkovské čarování Jiří Jilík

Po beletrii na stejné téma byla tato faktografická kniha příjemným počtením, zajímavé informace, otevírá vrátka do tajuplného světa pro nás současníky a znalce místa, o kterém se píše, pomalu mizejícího, pro milovníky skutečné historie lahůdka. Trochu mi vadilo pouze několikeré opakování stejných faktů na různých místech knihy, proto jen čtyři hvězdy.

15.05.2015 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

V knize je všeho příliš, je překombinovaná, přečetla jsem ji, ale po měsíci si ji už moc nevybavuji, u mě žádný dojem.

15.05.2015 3 z 5

Proroctví Proroctví Kathinka Wantula

Lehký žánr, kniha mě zaujala jako milovnici historie, zavede nás dotiž na pracoviště archeologů v Delfách, kolem jejichž osudu ve starověku se příběh točí. Jinak limonáda.

23.04.2015 3 z 5

Vlk na vodítku Vlk na vodítku Naďa Horáková

Námět pro velký román, zde však zpracováno jako oddechová knížka, která neublíží, ale ani zvlášť nezaujme.

07.04.2015 3 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Kniha je mnohovrstevná, otevírá vrátka k různým problémům, nahlédnutí do některých z nich je překvapivé, strašné, úděsné, klademe si otázku: Fakt to tak funguje? Hranice mezi běžným životem a hororem je tak nepatrná...Jak to, že většina lidí žije relativně běžný život?

07.04.2015 5 z 5

Démanty noci Démanty noci Arnošt Lustig

Jak se válka otiskla do duše osobám na obou stranách zákopů, lidskost, silné příběhy, náměty na přemýšlení, kde jsme dnes my a kam bychom tehdy patřili?

07.04.2015 4 z 5

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

V této knize bylo od všeho trochu, hrst tohoto, hrst tamtoho. Trocha současných problémů, trocha nudy, náboženství, jiných duchovních názorů, politiky, novinařiny, vše zamícháno a propleteno, soustředěno na pocity ženy, která má všechno a stejně má pocit, že jí ujíždí vlak a láska v mnoha podobách. Může se toto potom číst jednoduše?

23.03.2015 4 z 5

Pro jméno a čest Pro jméno a čest Naďa Horáková

Knihu jsem si půjčila jako milovník historie, navíc autorka pochází z mého kraje. Byla jsem mile překvapena, když jsem v knize našla jména jako Strážnice, Vracov, pánové z Kravař. Odhadovala jsem, kde asi mohou ležet zmiňované tvrze, přivítala bych rejstřík místních jmen se současnými názvy. Děj knihy byl snad až moc zaplněný osobami, což bylo místy na úkor srozumitelnosti, místy jsem tápala... Jinak odpočinkové počtení.

23.03.2015 4 z 5