Al.lio Al.lio komentáře u knih

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Přečetla jsem prvních pár dílů s tím, že za 29,- 'no nekup to'. Pár záblesků, kdy mě během čtení tato knižní serie oslovila, sice bylo, ale po pár dalších stránkách veškeré nadšení zase stejně rychle vyprchalo. Rozhodně to není knížka, kterou bych si s chutí přečetla znovu. Ani další díly.

Iluze Iluze Richard David Bach

Iluze. Samotný název mluví za vše. Pokud této knize dovolíte otevřít vám oči, nemůže zklamat. Musíte jí to však dovolit. :-)

31.08.2014 4 z 5

Uvadlé listí Uvadlé listí Ivan Franko (p)

Rozhodně plný počet hvězdiček. Krásnější milostnou lyriku jsem nečetla. Paráda.. Navíc je kniha nabita velkou spoustou zajímavých myšlenek. Nemám slov. :-)

01.09.2014 5 z 5

Havran a jiné básně (14 básní) Havran a jiné básně (14 básní) Edgar Allan Poe

Překrásná sbírka. Ten tajuplný nádech je prostě fascinující. Mně osobně se nejvíce líbila Nevermore. Úžasná..

31.08.2014 5 z 5

Jaroslav Dušek je prostě osobnost a stejně tak je osobitá i tato kniha. Myslím, že snad ani slovy popsat nejde. Mít tu možnost a během čtení sledovat Jardovi myšlenkové pochody se stává vskutku originálním zážitkem. Rozhodně to není jenom jedna z mnoha dalších prázdných knih.

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Kouzelná knížečka. Krásná ilustrace. Myšlenka, která povzbudí a namotivuje. Proč ne.. :-)

Stoupání na horu Stoupání na horu Ernest Thompson Seton

Také přečteno ještě v knihkupectví a hned jsem věděla, že tam tuto knížečku rozhodně nenechám. Nejde mi ani tak o obrázky, jako o hlavní myšlenku. Vždy jí ráda otevřu a příběh si během minutky připomenu. Pokud také milujete knižní miniatury, myšlenka této vás určitě nadchne. Navíc jako dárek je to prostě nádhera. :-)

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Rozhodně, jak se na první pohled může zdát, to není kniha pro děti. Nevím, proč se v tak brzkém věku doporučuje jako povinná četba.
Mě však tato kniha uchvátila, neznám lepší útěk z reality než prostřednicvím putování Malého Prince s tak krásnou duší. :-)

Labyrint světa a ráj srdce Labyrint světa a ráj srdce Jan Amos Komenský

Pokud hledáte knihu s hlubší myšlenkou, alegorií a trochou ponurosti, je to kniha přímo pro vás. Mě však bohužel vůbec nezaujala. Každá mince má dvě strany, proto si myslím, že ani tato kniha není vyjímkou a myšlenky, které obsahuje, se krásně daly zpracovat s trochou pozitivní příchuti. To už je samozřejmě věc vkusu. Kdybych však tuto knihu neměla na svém seznamu povinné četby, byla by okamžitě odložena.

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Jednoduchá alegorická kniha. Neurazí, neoslní.

27.09.2015 3 z 5

Škola živé stravy - Vitariánství jako Cesta Škola živé stravy - Vitariánství jako Cesta Anna Hýžová

Krásná kniha ohledně vitariánství tentokrát nikoli z nutričního, nýbrž psychologického hlediska.

27.09.2015 5 z 5

Živá kuchyně, cesta ke zdraví Živá kuchyně, cesta ke zdraví Judita Wignall

Perfektní kniha s překrásnými fotografiemi! Jakožto vitarián dávám 5 hvězdiček z 5i možných! :)) Navíc prvních 50 a posledních pár stránek je věnován vitariánství obecně, což je u mě veeelké plus, překrásná motivace. :)

08.04.2015 5 z 5

Útěky z bezpečí / Dobrodružství duše Útěky z bezpečí / Dobrodružství duše Richard David Bach

Naprosto perfektní kniha! Nemyslím si, že by její pochopení, bylo pouze otázkou věku (pro zvědavé - je mi 17), spíš si myslím, že tahle kniha k vám prostě musí přijít ´´v ten správný moment´´. Není to kniha nijak jednoduchá, vyžaduje čtenářovu plnou pozornost, ale jestli můžu něco o tomto díle říct se 100% jistotou, rozhodně to stojí za to! - Od velmi moudrých postřehů, po celkové uklidnění, které v sobě kniha skrývá, Vás po celou dobu čtění udržuje v koncentraci nejen na dějovou linii, nýbrž právě na Vás, Vaše Já .. Nutí vás zamyslet se právě nad sebou, semtam se něčemu přiučit.. Rozhodně doporučuji všem, kteří touží objevit a následně rozvinout sám sebe.

31.03.2015 5 z 5

Timaios / Kritias Timaios / Kritias Platón

Tento dialog není typickým dialogem, je psán formou souvislé přednášky a to nejprve Timaia, posléze Kritia. Najde se v něm sice pár záchytných Platónových myšlenek - např. o prahmotě. Krom toho bych však tento dialog, vzhledem k tomu, že popisuje především zastaralé biologické a fyzikální názory, doporučila těm, kteří jsou na tuto oblast vědy zaměřeni a tyto, dnes už většinou vyvrácené, poznatky odkázala k přečtení spíše pro zajímavost ohledně historie vývoje vědy. Obdivuhodná je však zajisté Platónova metafyzická nadčasovost založená nikterak na empirickém poznání.

15.02.2015 3 z 5

Rétorika Rétorika Aristotelés

Knížka, kterou ocení jak řecký rétor, tak i člověk zabývající se slohem a psaním, psycholog, politik a v neposlední řádě i filosof.

Mně osobně nejzajímavější přišla až poslední část třetího oddílu, kde Aristotelés pojednává o řeči jako takové a ukazuje, jak by měla ideálně vypadat, aby byla co nejpřesvědčivější.

30.01.2015 4 z 5

Gorgias Gorgias Platón

Informačně velmi nabitá kniha, jejíž hlavním předmětem je politika, spor mezi filosofií a rétorikou. Formou typický dialog Platónův. Dá mnoho. :)

12.01.2015 3 z 5

Velká kniha manipulativních technik Velká kniha manipulativních technik Andreas Edmüller

Velká kniha manipulativních technik mojí temnější stránku v knihkupectví velmi zaujala. Bohužel zpětně lituji vyhozených peněz.Věřím, že manažerům přijde tato kniha nesmírně vhod, mně však nedala nic. Jediná část, která mě zaujala, byly psychologické manipulace. Ty se bohužel vměstnaly na pár krátkých stran a zbytek bylo jen holé logické dohadování.

Šepot Šepot Mijuki Mijabe

Mně styl psaní i spád vcelku vyhovoval, co mi však vadilo, byl závěr! Podle obálky a faktu, že se jedná o japonskou knihu, jsem čekala něco trochu víc hlubšího, možná i s lehkým psycho nádechem (obálka k tomu přímo vybízí). No, takhle zbytečně jsem čekala po celou knihu.
Musím uznat, že závěr je sice krásně logický, ale také velmi jednoduchý, nezáživný a odvážila bych se říct, že i nudný.

31.08.2014 3 z 5

12 kroků k syrové stravě 12 kroků k syrové stravě Victoria Boutenko

Skvělá motivační kniha. Celkové autorčino nasazení a popis jednotlivých dveří, které se vám díky vitariánství postupně otevírají, se mi líbilo nejvíce. Ohledně jednotlivých postupů a návodů co, jak, kdy jíst atd... to už mě tolik neoslovilo. Zastávám názor, že svou cestu na vitariánství si každý musí s citem a trochou rozumu najít každý sám. Nikoli jen a čistě podle sečtělých rozkazů našich myslících základen typu: ´´co jsem si kdy, kde přečetla´´. Myslím, že k mnoha věcem se sami dopracujeme, jen každého čas přichází jindy.. Jinak samozřejmě vřele doporučuji! Kniha je velmi čtivá a zajímavá. :))

31.03.2015 4 z 5

Listy Listy Platón

Myslím, že toto Platónovo dílo ocení především lidé oceňující nejenom Platónovu tvorbu, nýbrž i Platóna jako osobnost. Jedná se především o náhled do jeho vlastního života a trochu i Platónova charakteru.

10.02.2015 4 z 5