Listy

od:


KoupitKoupit eknihu

Listy obsahují třináct dopisů, které jsou tradičně řazeny mezi souhrn Platónových děl. Jejich autentičnost se však v průběhu času stala předmětem diskuse a dohady badatelů se stále různí. Zatímco dříve se o pravosti dopisů vcelku nepochybovalo, na konci 19. století došlo mnoho filologů k přesvědčení, že žádný z těchto dopisů ve skutečnosti nenapsal Platón. Ovšem v současné době již takto extrémní stanovisko obvykle zastáváno není a pravost převážné většiny listů má jak své odpůrce, tak i své četné obhájce. Za obsahově nejpodstatnější je pak všeobecně považován list sedmý, ve kterém Platón mimo jiné vyjadřuje svůj proslavený názor, že opravdu závažné myšlenky není nikdy možno předat ve formě psaného díla....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26151/listy-26151.jpg 3.714
Žánr:
Literatura naučná, Filozofie
Vydáno:, Oikoymenh
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
Al.lio
10.02.2015

Myslím, že toto Platónovo dílo ocení především lidé oceňující nejenom Platónovu tvorbu, nýbrž i Platóna jako osobnost. Jedná se především o náhled do jeho vlastního života a trochu i Platónova charakteru.

mechatronik
19.12.2013

Zatím jediná kniha od Platóna, u které jsem ve čtení rezignoval a kterou jsem nedočetl. Opravdu mě ty dopisy nudily a nepřinášely osobní rozvoj, který u Platónových knih hledám.