Útěky z bezpečí / Dobrodružství duše

Útěky z bezpečí / Dobrodružství duše https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/5155/uteky-z-bezpeci-5155.jpg 4 43 7

Filosofická kniha s úvahami o létání i o srovnávání autora na prahu šedesátky a ve věku osmi let.

Literatura světová

Vydáno: , Argo

Running from Safety , 1994

palladium
palladium
12.09.2023 2 z 5

Knihu jsem nedočetl, nudila mě. Filosofické úvahy autora jsou pro mě podané příliš naivně, nezáživně a prvoplánově.

tetulka
tetulka
15.04.2023 5 z 5

Tato kniha mi změnila život. Richard Bach je bezkonkurenční spisovatel.

DickBach
DickBach
20.04.2016 5 z 5

Excelentní. Myšlenka je neuvěřitelně jednoduchá, skvělá a snad i proto úžasná. Mimochodem obrázek dítěte s plamenometem byl úžasný.

Al.lio
Al.lio
31.03.2015 5 z 5

Naprosto perfektní kniha! Nemyslím si, že by její pochopení, bylo pouze otázkou věku (pro zvědavé - je mi 17), spíš si myslím, že tahle kniha k vám prostě musí přijít ´´v ten správný moment´´. Není to kniha nijak jednoduchá, vyžaduje čtenářovu plnou pozornost, ale jestli můžu něco o tomto díle říct se 100% jistotou, rozhodně to stojí za to! - Od velmi moudrých postřehů, po celkové uklidnění, které v sobě kniha skrývá, Vás po celou dobu čtění udržuje v koncentraci nejen na dějovou linii, nýbrž právě na Vás, Vaše Já .. Nutí vás zamyslet se právě nad sebou, semtam se něčemu přiučit.. Rozhodně doporučuji všem, kteří touží objevit a následně rozvinout sám sebe.

Samuel Tailor
Samuel Tailor
27.10.2014 4 z 5

Skvělá kniha. Líbilo se mi, jak Bach propojoval současné prožitky s se svou vlastní minulostí, kterou představovala postava Dickieho. Bohužel mi přijde, že pro její pochopení musí mít člověk Bacha už "načteného" a znát, jak uvažuje, jinak hrozí, že čtenář vůbec nebude vědět, o čem je zrovna řeč. Proto ****

Ravabi
Ravabi
23.02.2014

Kniha mě trochu zklamala, dostala jsem se doprostřed a pak jí odložila. Asi jsem na ni ještě moc mladá protože téma je spíše pro dospělé pokročilejšího věku, kteří se mohou více vžít do autora a do toho jak se snaží komunikovat s vnitřním dítětem uvnitř sebe. Za nějakou dobu to zkusím dočíst a uvidím. :)

Skjaninka
Skjaninka
08.06.2013 4 z 5

Veľký Richard a malý Dickie, dve osoby, ktoré predstavujú jednu a snažia sa, porozumieť si navzájom. Kniha pre milovníkov veľkých myšlienok a zaujímavého filozofovania.

Kniha Útěky z bezpečí / Dobrodružství duše je v