Akženka Akženka komentáře u knih

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Měla jsem velká očekávání, ale nakonec mě příběh hrozně nudil. Musela jsem se hodně nutit, abych se vůbec dostala na konec. Ten mě asi jako jediný bavil, protože se všechno nečekaně otočilo, ale i přesto mi přijde, že bylo vše "zajímavé" nastrkané ke konci a ostatní příběh proto strádal.

29.03.2020 2 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Skvělá knížka. Po dočtení jsem musela nechat chvilku vstřebat děj, než jsem začala číst další. Celá knížka byla hezky psaná, krásně plynula a děj se odehrával na místě, které jako by bylo vymyšlené přímo pro mě. Dala bych cokoliv, abych mohla pracovat na místě jako Animant :)
Rozhodně doporučuji všem, kteří vidí krásu v historických knihovnách a mají rádi trochu té romantiky.

02.03.2020 4 z 5

Text Text Dmitry Glukhovsky

Tuhle knížku, se zlatou "samolepkou" označující světový bestseller, jsem úplnou náhodou našla v knihovně. A jelikož ráda čtu a hodnotím bestsellerové knížky, vrhla jsem se do čtení.
Od začátku jsem měla jasno, že jde o odpočinkovou četbu (Po složitém přelouskání předchozí knížky jsem za to byla velice ráda).
Zápletku nečekejte ohromnou, ale chvilky napětí a překvapení vám v knížce chybět nebudou.
Na druhou stranu mě příběh celkem zaujal, donutil přemýšlet a nenechal mě knihu jen tak odložit.
Jediné, co bych vytkla, byl konec. Celou dobu se příběh natahuje a množí se a až na posledních stránkách šup šup vše rychle dokončit! Rozhodně jsem od konce čekala víc.
Takže podtrženo sečteno, za mě je to průměr.

19.08.2019 3 z 5

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Konečně knížka, která mě neskutečně vtáhla do děje až jsem nemohla přestat číst. Hlavní hrdinka s -pro mě až fascinující- disociativní poruchou, neznámý únosce, nekonečně zamotávající se okolnosti a špetka humoru a fikce pro mě tvoří dokonalou knížku.
Zkrátka další úlovek z Levných knih, který poputuje do seznamu Doporučuji.

30.07.2019 5 z 5

Honzlová Honzlová Zdena Salivarová

Před čtením jsem tuto knížku brala pouze jako "další povinnou četbu", ale jakmile jsem se začetla, byla jsem až překvapená. Opravdu upřímné, lidské vyjadřování a zachycení opravdového života s radostnými i smutnými chvílemi.

10.06.2019

Město Ember Město Ember Jeanne DuPrau

Po dlouhé době knížka, která byla pro mě hrozně čtivá. Jen málo se to u mě stává, že nemůžu přestat číst a těším se na pokračování. Má opravdu zajímavý příběh, hezké podání a rozhodně v ní není část, ve které bych se nudila. Teď se jen podívám na film, na který jsem hodně zvědavá.

28.04.2019 5 z 5

Noc, kdy padaly hvězdy Noc, kdy padaly hvězdy Radka Zadinová

Bohužel mě tahle na první pohled něžná knížka zklamala. Dívka, psychické trauma, dva kluci... Jednoduchá definice. Žádná zajímavá zápletka, která mi tam víc než chyběla, příliš moc líbání, jehož popisy v knížkách vůbec nemám ráda a až moc přehnané scénky.
Rozhodně typ knížky, který nemám ráda. Tentokrát jsem bohužel sáhla vedle.

28.02.2019 odpad!

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

Od první chvíle mě tahle kniha hrozně přitahovala, ať už obálkou nebo příběhem. A po přečtení se ukázalo, že intuice, která mi radila, že knížka bude skvělá, se nespletla. Příběh a jeho "reálnost" mě okouzlila. Krásné sdělení a popis životů mladých lidí.
Krátce knížka, ze které si každý něco odnese a bude si ji dlouho pamatovat.

28.02.2019 4 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Johna Greena jsem si oblíbila hlavně kvůli Papírovým městům, která ve mně zanechala jakýsi záhadný pocit. Green se také jaksi dokáže dostat do hlavy nás, teenagerů a kolikrát se v některých myšlenkách nacházím.
Tahle knížka byla po Hvězdách druhá, která mě ani trochu nezaujala. Přišlo mi to až "jednoduché" (soudě podle ostatních jeho knížek). Doufám, že příštím dílem John nezklame a trochu příběh zaplete.

28.02.2019

Já, Jůtuber Já, Jůtuber Tereza Hodanová

Achjo achjo. Tohle jsem číst nechtěla a ani jsem ji číst neměla...

08.04.2018 odpad!

Já nejsem neviditelná Já nejsem neviditelná Marcus Sedgwick

Úplně mi proplula pod rukama. Příběh byl zajímavý takže jsem jí měla přečtenou během chvilky.

08.04.2018 4 z 5

Přebyteční Přebyteční Gemma Malley

Páni! Tahle knížka mě vtáhla do světa Přebytečných a Vyvolených kompletně. Nečekala jsem, že mě bude tak bavit!

08.04.2018 4 z 5

Moje trhlá rodinka Moje trhlá rodinka Karen McCombie

Mé 11ti leté já tahle knížka moc pobavila :)

08.04.2018 3 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Jakoby mě vtáhla do světa Harryho Pottera♥

08.04.2018 3 z 5

Neviditelné město - Akta Joshua Neviditelné město - Akta Joshua Maria Guadeloupe Harris

Knížku jsem si koupila, protože byla v akci za 23,- nebudu lhát. Na příběh jsem se těšila, ale celkem zklamal. Začátek byl zajímavý, ale když se příběh začal rozvíjet, tak jsem se ztrácela ve jménech a podobných názvech. Měla jsem pocit, že to nikdy nedočtu, protože to vše bylo takové zdlouhavé.

08.04.2018 2 z 5

Večernice Večernice Brandon Mull

Moc pěkná♥ Někdy mi přišla velmi dětská, ale přesto je to krásný, fantazijní a napínavý příběh.

Ubulená hromádka štěstí Ubulená hromádka štěstí Sarah Andersen

Vtipná a hodně výstižná :)

Papírová města Papírová města John Green

Tahle knížka mě uchvátila♥ (I když můžu přiznat, že poslední část knihy mě malinko nudila.) Příběh napínavý, zajímavý a pro mě i inspirativní. Zatím nejlepší co jsem od Greena četla.

08.04.2018 5 z 5

Girl Online Girl Online Zoe Sugg

Tahle knížka byla moje první v angličtině. Jelikož je psaná jednoduše tak se naprosto skvěle četla a příběh taky fajn.