aktak1203 aktak1203 komentáře u knih

Klíč k Rebece Klíč k Rebece Ken Follett

Ale jo, odpočinkové čtení. Na základě historických událostí, sice nedosahuje kvalit pozdějších Folletových románů, ale čte se dobře. Knihu bych určitě doporučila.

14.04.2021 4 z 5

Morfeův gen Morfeův gen Tibor Rode

Tak jsem čekala, podle hodnocení NĚCO a nějak mě to neuchvátilo. Takový průměr nenadchne, ale neurazí. Zvlášť při deštivém víkendu.

01.10.2020 3 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Musím říct, že kniha se četla dobře. kdyby šlo dát půl hvězdičky, tak ji k těm třem přidám. Ale pravda je, že když dílo srovnám s Nesboem nebo s Forsythem, tak je to trochu amatéřina. K přečtení pro milovníky detektivek doporučuji.

25.08.2020 3 z 5

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Peter May

Peter May podle mě umí. Tentokrát to není na úplných 5 hvězd, zápletka a konec jsou trošku fádní, ale dostala jsem co jsem chtěla, klasickou detektivku, která se moc hezky čte a utíká.

20.07.2020 4 z 5

Krvavý měsíc Krvavý měsíc Markus Lutteman

V celku slušná detektivka, není to nic převratného, ale čtvrtou hvězdu dávám za to, že autor chce část výdělku darovat na charitu. Nebudu se rozepisovat ohledně názoru na vraždění nosorožců kvůli rohům a kdo je na vině, že to pytláci stále dělají, ten si musí pak asi utvořit každý sám. Bezhlavé vraždění zvířat je mi proti srsti, takže bych si knihu víckrát nepřečetla, ale možná někdo dostane informace, které mu chyběli.

05.02.2020 4 z 5

Candide Candide Voltaire (p)

Chápu, že ve své době to byla kvalitní satira, ale číst ji dnes pro mě nebyl moc zážitek. Používání jazyka je skvělé, ale jinak mě to přišla jako děsná blbost. Omlouvám se všem fandům, ale nic pro mě.

27.11.2019 2 z 5

Nezmar Nezmar Jean-Michel Guenassia

Knížka se četla opravdu dobře. Byla celkem zajímavá, nicméně konec mi přišel hodně otevřený, uvítala bych nějaký jasný závěr. Ale určitě to nebylo špatné čtení :)

26.08.2019 3 z 5

Příprava na příští život Příprava na příští život Atticus Lish

Nebudu dávat hvězdy, kniha je dobře napsána a kvalitní, ale pro me silně depresivní. Nechám si ji na později.

26.04.2019 2 z 5

Zpověď lovce ekonomik Zpověď lovce ekonomik John Perkins

Smutné. Všichni víme, že politika není taková jak vypadá, tady ale najdete dost zajímavé informace, abyste byli ještě více znechuceni. Pak po nás ty největší zloději chtějí platit daně, aby je mohli zase vesele rozkrást nebo za ně systematicky likvidovat další obyčejné lidi z jiného státu.

22.10.2018 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Hezká oddychovka, dobře se čte a není to díky počtu stran kniha na 2 dny. Až na tu korekturu, ta je malinko slabší.

01.10.2018 4 z 5

Renesance Renesance Oliver Bowden (p)

Škoda, přišlo mi, že by kniha mohla mít potenciál rozjet zajímavý fantasy historický příběh, ale bohužel to bylo velmi ploché vyprávění, detaily co by mě zajímaly autor prostě přeskočil a soustředil se na souboje, které mě zas až tak moc nezajímaly. Hlavní hrdina je takový Chuck Norris, všechno se hned naučí, všechno zjistí, je ze všech nejlepší. Knihu jsem dočetla jen proto, že jsem na dovolené jinou neměla a že jsme zrovna projížděli Benátky, Florencii a Řím, kam je děj střídavě zasazen. Jinak ztráta času.

14.08.2018 2 z 5

Zase zoufalé ženy dělají zoufalé věci Zase zoufalé ženy dělají zoufalé věci Halina Pawlowská

Taková jednohubka do auta, když jedete na dovolenou. Není to žádné exkluzivní čtení, ale zase neurazí.

05.08.2018 3 z 5

Zlatí hoši Zlatí hoši Martin Nezval

Smutná pravda, kterou bohužel někteří pochopili až později nebo vůbec. O tom jak politici jen kradou a lžou a obyčejný člověk snadno podlehne důvodům bohatsví bez ohledu na morální dopady.

17.05.2018 4 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Mě se kniha líbila. Je to takový Jamese Bond po francouzku, ale napínavý děj byl, zápletka dobrá a moc se mi líbí, že i když má 500 stránek nenudí mě.

09.04.2018 4 z 5

Maska Maska Taylor Stevens

Za mě opět skvělá oddechovka dle očekávání.

20.03.2018 4 z 5

Železný dům Železný dům John Hart

Skvělá detektivka, napínavá. Po dlouhé době něco co mě opravdu chytlo. Doporučuji.

15.01.2018 5 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Opět jedna z lepších detektivek, ale Nesbo to není. Byla jsem spokojená, ale hledám autora, který mě zaujme jako Nesbo, což se mi zatím nepodařilo. Určitě ale milovníky detektivek kniha zaujme.

12.09.2017 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Dobrá detektivka. Už jsem zvědavá na pokračování.

09.01.2017 4 z 5

Žízeň po životě Žízeň po životě Irving Stone (p)

Pěkné, smutné.

26.08.2016 4 z 5

Pět dílků pomeranče Pět dílků pomeranče Joanne Harris

Moc hezké čtení. Kniha je napínavá i když to není detektivka. Člověk se po přečtení musí zamyslet nad hrůzami války a přehodnotit výraz kolaborace. Dávám 4 hvězdičky a kdyby šla půlka ještě přidám. Všem doporučuji.

22.02.2016 5 z 5