Zlatí hoši

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Hlavní protagonisté knihy Patrik, Ludvík a Jiří jsou přátelé na život a na smrt. Jejich společná filosofie zní: užít si a nebrat za žádných okolností věci vážně, neboť nic na světě za to nestojí. Vše se mění v okamžiku, kdy je osloví pan Stein a nabídne jim jistý obchod. On má kontakty a peníze, oni mají "čistou" tvář. Tři svobodomyslní kamarádi si postupně uvědomují, nakolik se stávají pouhými loutkami ve hře, které nerozumí a z níž nedovedou vystoupit. O kontrastu s touto vyčerpávající situací se rozvíjí Patrikův intimní vztah s americkou dívkou Lynn, vztah, který mu dává poznat, že tzv.nejdůležitější věci stojí někde jinde, než kde je obvykle hledá....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20131/zlati-hosi-K0D-20131.jpg 3.56
Žánr
Romány, Literatura česká
Vydáno, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Zlatí hoši

Přidat komentář
aktak1203
17.05.2018

Smutná pravda, kterou bohužel někteří pochopili až později nebo vůbec. O tom jak politici jen kradou a lžou a obyčejný člověk snadno podlehne důvodům bohatsví bez ohledu na morální dopady.

Peleus
23.08.2015

Nechápu tak nízké hodnocení knihy.

Jedná se o dobře podaný obraz jisté vrstvy společnosti. Podnikání, show business, média, rozdíl mezi skutečnými lidmi a obrazem, který se z nich dá vytvořit a následně dobře prodávat. Postupná psychologická změna hlavního hrdiny a jeho ujasnění si, co je v životě skutečně podstatné.

P.S. Knihu jsem měl kdysi půjčenou z knihovny a následně se velmi neúspěšně pokoušel sehnat v knihkupectvích. Odpověď byla všude stejná "Není a pravděpodobně už nikdy nebude." Je tomu několik let, co byla zcela náhodně objevena při neplánované zacházce v jednom antikvariátu během zběsilého nakupování nepostradatelných drobností před letní dovolenou. Ani nevím, z čeho jsem měl větší radost.


kika 13
20.01.2013

Zajímavá knížka má děj a smysl.

jprst
19.12.2011

Podle mého názoru nejlepší kniha ze všech autorem dosud napsaných, protože nakonec donutí čtenáře zapřemýšlet, co jsou ty nejdůležitější věci v životě.