aktak1203 aktak1203 komentáře u knih

Nic není pravda a všechno je možné Nic není pravda a všechno je možné Peter Pomerantsev

Úplně kvalitní dílo kniha opravdu není, ale to jsem také nečekala. Autor na mě dělá dojem, že se chtěl podělit o rozčarování při jeho působnosti v rodném kraji a to se mu myslím povedlo. Měli jsme tu rusa dost dlouho na to abychom to věděli, ale těch obyčejných lidí je jednomu až líto.

02.02.2017 4 z 5

Analytik Analytik John Katzenbach

Zajímavé téma. Detektivka u které se netřesete hrůzou, ale jen tak na pobavení.

02.02.2017 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Dobrá detektivka. Už jsem zvědavá na pokračování.

09.01.2017 4 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Kniha měla pěkný rozjezd a dobrou zápletku, ale souhlasím s některými recenzemi, že konec byl dost fádní, což z poměrně dobré detektivky udělalo dost průměrnou.

04.11.2016 3 z 5

Zimní palác Zimní palác Eva Stachniak

Příjemné, lehké čtení spíše pro dámy.

12.10.2016 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Knihu jsem vzala do ruky s nadšením, protože mamce se moc líbila, ale já musím přiznat, že pro mě byla asi moc depresivní. 12 žen, 12 příběhů a žádný veselý. Příběhy co píše sám život ano, ale žádný v podstatě šťastný. Nemyslím zrovna happyend, ale aspoň trochu štěstí. S každým novým příběhem jsem se hrozila co se asi stane té další chuděře a vzhledem k tomu, že jsem matka a žena, tak jsem trochu ta neštěstí prožívala s představitelkami. Čte se dobře a určitě si najde své čtenáře, ale asi to na mě byla moc silná realita. Takže dávám 3 hvězdy, protože propracování je výborné a čte se také dobře, ale celkový dojem byl takový "rozháraný", nedokončený.... nevím.

16.09.2016 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Výborné. Začátek knihy byl tak vtipný, že jsem se smála nahlas. Při dalším čtení už taková legrace není, ale i tak se mi kniha moc líbila. Obyčejné životy člověka se snadno změní jedním rozhodnutím. Rodiče vlastně nejsou těmi za koho je máme, zvláštní, moc dobře napsané. Děkuji autorovi.

08.09.2016 4 z 5

Žízeň po životě Žízeň po životě Irving Stone (p)

Pěkné, smutné.

26.08.2016 4 z 5

Jediná pravda Jediná pravda Olle Lönnaeus

Nevím, mě kniha moc nezaujala. Ano není to jedna z těch klasických morbidních severských detektivek a zabývá se aktuální otázkou v dnešní době, ale závěr byl předvídatelný a nějak mi chybělo napětí. Řekla bych spíš, že je to taková skoro detektivka.

29.07.2016 3 z 5

Žena pro třetího krále Žena pro třetího krále Ludmila Vaňková

Moc hezké čtení. Chvílemi jsem se sice ztrácela v krkolomných pletichách, ale i přesto musím říct, že po přečtení jsem měla chuť přečíst si knihu ještě jednou. Určitě se k ní ještě vrátím.

18.07.2016 5 z 5

Bratrstvo černé dýky - Průvodce Bratrstvo černé dýky - Průvodce J. R. Ward (p)

Hurá přečteno. Musím říct, že mi dala kniha zabrat. Ságu o Bratrstvu mám ráda a povídka zde byla fajn, ale to dloooouhé povídání o ničem mě ubíjelo. Zkrátit knihu na 300 stran tak nemám připomínky.

12.05.2016 3 z 5

Profesionálové Profesionálové Owen Laukkanen

V celku to celkem šlo. Knihu napsal autor, tak že by jeden fandil i zločincům. Jak to dopadne se opravdu dozvíte až na posledních stránkách, takže ji musíte přečíst. Nesbo to sice není.....

14.04.2016 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Týden a kniha je přečtená. Pro ty co hledají knihu, která je pohltí a bude nutit k zamyšlení, májí v rukách tu správnou. Hlavně díky závěru, který mě pěkně rozhodil. Nebudu prozrazovat, ale nutně si budu muset najít někoho s kým to proberu! Je to jako nedojené poslední sousto chleba s máslem co leží na talíři a vy na něj koukáte a ne že byste neměli hlad, ale prostě na něj z nějakého důvodu nedosáhnete :-).
Jinak se mi kniha moc líbila a vřele doporučuji. Obdivuji autorku, která si dala práci a bádala v archivech STB i když ne vše je podle skutečnosti, člověk by tomu uvěřil.

31.03.2016 4 z 5

Veverky z Central Parku bývají v pondělí smutné Veverky z Central Parku bývají v pondělí smutné Katherine Pancol

Knihu bych popsala jedním slovem - roztomilé. Čtení spíš pro ženy, ale hezké, odpočinkové a decentně romantické.

24.03.2016 4 z 5

Zápisky šílencovy Zápisky šílencovy Ivan Mládek

Upřímně musím říct, že jsem se u knihy párkrát zasmála. Ale pravda je, že jsem ji měla číst před 20 lety, dneska jsou již vtipy uvedené v knize tzv. "provařené". Kdo má chuť na úsměvnou knihu na odreagování může po ni sáhnout.

03.03.2016 3 z 5

Odplata Odplata Anders Roslund

Moc dobré čtení, smutné ale stálo to za to. Závěr je překvapivý i pro zkušeného milovníka detektivek. Nebudu se rozepisovat, abych vám nevyzradila pointu, ale za mě 4 hvězdy.

02.03.2016 4 z 5

Pět dílků pomeranče Pět dílků pomeranče Joanne Harris

Moc hezké čtení. Kniha je napínavá i když to není detektivka. Člověk se po přečtení musí zamyslet nad hrůzami války a přehodnotit výraz kolaborace. Dávám 4 hvězdičky a kdyby šla půlka ještě přidám. Všem doporučuji.

22.02.2016 5 z 5

Království za story Království za story Petr Šabach

Knížka má jen 75 stran, takže jsem ji měla za večer přečtenou, ale nic moc. Šabacha mám moc ráda, styl psaní se mi líbí moc, ale povídky byly velmi zvláštní. Ta první byla vtipná, ty ostatní vůbec. Nevím přesně co jimi chtěl autor sdělit, tak dávám tři hvězdy, číst se dá a do čtenářské výzvy je to ideální volba na knihu přečtenou za 1 den :-).

16.02.2016 3 z 5

Hurá, mám toto dílo po týdnu konečně za sebou. Četla jsem knihu déle než 400 stránkovou detektivku. Být Ofélií určitě jedu radši do Varny. Chci se příznivcům a autorovi omluvit, ale asi nejsem vodák až na pár vtipných hlášek mi přišlo, že čtu jen blábláblá... Nemít knihu ve čtenářské výzvě, vůbec bych ji nedočetla.

11.02.2016 1 z 5

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Hezké, milé počtení. Lepší než trapný program v televizi :-).

03.02.2016 3 z 5