aktak1203 aktak1203 komentáře u knih

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Hezké čtení, pohled zainteresovaného člověka, který zasluhuje obdiv a snaží se obyčejnému člověku přiblížit, že autisté nechtějí, abychom je litovali, ale snažili se je pochopit. Děkuji autorovi.

05.11.2018 4 z 5

Máslem dolů Máslem dolů Petr Šabach

Petr Šabach je pro mě srdcovka, ať napíše co chce, líbí se mi to. Jemné, inteligentní, úsměvné počtení. A tady v této knize bohužel i smutné zjištění o jeho nemoci.

24.10.2018 5 z 5

Zpověď lovce ekonomik Zpověď lovce ekonomik John Perkins

Smutné. Všichni víme, že politika není taková jak vypadá, tady ale najdete dost zajímavé informace, abyste byli ještě více znechuceni. Pak po nás ty největší zloději chtějí platit daně, aby je mohli zase vesele rozkrást nebo za ně systematicky likvidovat další obyčejné lidi z jiného státu.

22.10.2018 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Hezká oddychovka, dobře se čte a není to díky počtu stran kniha na 2 dny. Až na tu korekturu, ta je malinko slabší.

01.10.2018 4 z 5

Renesance Renesance Oliver Bowden (p)

Škoda, přišlo mi, že by kniha mohla mít potenciál rozjet zajímavý fantasy historický příběh, ale bohužel to bylo velmi ploché vyprávění, detaily co by mě zajímaly autor prostě přeskočil a soustředil se na souboje, které mě zas až tak moc nezajímaly. Hlavní hrdina je takový Chuck Norris, všechno se hned naučí, všechno zjistí, je ze všech nejlepší. Knihu jsem dočetla jen proto, že jsem na dovolené jinou neměla a že jsme zrovna projížděli Benátky, Florencii a Řím, kam je děj střídavě zasazen. Jinak ztráta času.

14.08.2018 2 z 5

Zase zoufalé ženy dělají zoufalé věci Zase zoufalé ženy dělají zoufalé věci Halina Pawlowská

Taková jednohubka do auta, když jedete na dovolenou. Není to žádné exkluzivní čtení, ale zase neurazí.

05.08.2018 3 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Slušná detektivka, které i přes množství stránek byla celkem napínavá, jen ten konec byl takový nepromyšlený a rychlý. Ale milovníky detektivek určitě nezklame.

02.07.2018 4 z 5

Utajovaný projev Utajovaný projev Tom Rob Smith

Dalo se, s trochou fantazie. Napsaná je kniha v celku dobře, jen mi úplně nesedělo vysvětlení převrat v 89, ale když berete knihu jako zabávu a ne informační zdroj, tak budete spokojeni. Každopádně na kvalitu 1. dílu kniha nedosáhla.

20.06.2018 3 z 5

Lovci vran Lovci vran Lyndsay Faye

Taková amatérská detektivka, která se zbytečně vleče. Myslím, že téma a doba byla dobrá volba, samotnou by mě vznik policie a politických stran moc zajímal, ale tohle proste nemělo drive.

10.06.2018 3 z 5

Zlatí hoši Zlatí hoši Martin Nezval

Smutná pravda, kterou bohužel někteří pochopili až později nebo vůbec. O tom jak politici jen kradou a lžou a obyčejný člověk snadno podlehne důvodům bohatsví bez ohledu na morální dopady.

17.05.2018 4 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Mě tedy kniha moc neohromila. Čekala jsem bombu na základě reklamy a recenzí. Řekla bych, že se jedná o takový zamilovaný román vsazený do zajímavého sci-fi příběhu. Nic pro mě. Nápad dobrý, ale jsem ráda, že mám knihu přečtenou.

18.04.2018 3 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Mě se kniha líbila. Je to takový Jamese Bond po francouzku, ale napínavý děj byl, zápletka dobrá a moc se mi líbí, že i když má 500 stránek nenudí mě.

09.04.2018 4 z 5

Nespěchejte do rakve Nespěchejte do rakve Tomáš Kašpar

Pro mě je kniha trochu zklamáním. Většina věcí, které autor zmiňuje o farmaceutickém průmyslu je lidem co se zajímají známa. A pak s autorem nesouhlasím se dvěma věcmi, jednak drahé věci nemusí být vždy zdravé a kvalitní a pak ze spolehlivého zdroje vím, že v knize propagovaná společnost Nutrilite není nic jiného než MLM a neuvádí pravdivé složení svých výrobků nebo kompletní složení.

20.03.2018 3 z 5

Maska Maska Taylor Stevens

Za mě opět skvělá oddechovka dle očekávání.

20.03.2018 4 z 5

Severní vody Severní vody Ian McGuire

Úplná plejáda zvěrstev, kterých je člověk schopen spáchat na dětech, zvířatech i lidech. Chvilkama jsem se styděla, že patřím ke stejné rase. Je to opravdu dlouho co jsem četla něco tak hnusného a zlého. Chvílemi jsem si až říkala, že už nebudu pokračovat ve čtení, ale zajímalo mě zda aspoň ty špatnosti budou potrestány. Takhle depresivní knihu, aby jeden pohledal. Dávám jen 3 hvězdy i když naspaná byla dobře, ale za ty vykreslené hrůznosti víc dát nemohu. Doporučuji jen opravdu silným náturám.

16.03.2018 3 z 5

Exodus. Kniha I.-II. Exodus. Kniha I.-II. Leon Uris

Velmi čtivě napsaná kniha. Ale hrůzy války jsou příšerné. Doporučuji číst opatrně a přípravu na velmi smutné čtení.

05.03.2018 4 z 5

Číhání Číhání Eric Rickstad

Celkem slušná detektivka, ale ten závěr byl na mě moc prudký. Nejdříve dlouho, dlouho napínání a pak najednou na dvou stránkách konec.

31.01.2018 3 z 5

Dítě Dítě Fiona Barton

Prima detektivka, se zajímavou zápletkou. Doporučuji.

31.01.2018 4 z 5

Železný dům Železný dům John Hart

Skvělá detektivka, napínavá. Po dlouhé době něco co mě opravdu chytlo. Doporučuji.

15.01.2018 5 z 5

Město zrcadel Město zrcadel Justin Cronin

Skvělé, jako oba předchozí díly.

07.01.2018 5 z 5