Ajli Ajli komentáře u knih

Střed se hroutí zevnitř Střed se hroutí zevnitř Elyn R. Saks

Vůbec nechápu to vysoké hodnocení. Jako... Tohle nesmyslné blábolení, v kterém se nedá ani vyznat, si tolik procent nezaslouží. Myslela jsem, že po knížce Pod skleněným zvonem nic horšího od psychiatrického pacienta číst nebudu. Chyba lávky. Moc se pak nedivím tomu stigmatu kolem duševních nemocí, když nás prezentují tyto bohaté paničky bez špetky talentu.

17.01.2024 odpad!

Královna děsu aneb Panická porucha Královna děsu aneb Panická porucha Aleš Cibulka

Přišlo mi to jako snaha o zlehčení diagnózy a reklama na aplikaci nepanikař. Opět, kdyby tam nebyl pan Honzák, tak to ani nedočtu. Nedoporučuji

20.12.2023 2 z 5

Napsáno lehce, vtipně, zajímavě. Je znát, že autor je pokorný. Moc se mi to líbilo. :)

02.08.2023 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Skvělá knížka, ale ocenila bych nějaký slovníček. Neustále si dohledávat významy slov bylo unavující.

01.08.2023 4 z 5

Pod Kaštanem Pod Kaštanem Barbora Majchráková

Tohle se hodně nepovedlo. Alespoň obálka je hezká. :)

19.06.2023 1 z 5

Uteč, dokud můžeš Uteč, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Pardon, ale tohle nepřipomíná thriller ani zdaleka. Dočetla jsem kousek za 100 stranu a tím končím, protože mi to přijde jako ztráta času.

25.05.2023 1 z 5

Absolutně souhlasím s komentářem níže mia.com. Tyhle sebelítostné paměti ubohého, bohatého feťáka, který akorát neustále opakuje kolik žen přefiknul a jak na něj na chudáčka byli všichni zlí, když si za to mohl sám, jsou jednou z nejhorších knih, co jsem kdy četla. A to radši ani nemluvím o korektuře textu, u které je už u nás asi tradicí, že proběhla nejspíš potmě.

06.05.2023 odpad!

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

(SPOILER) První polovina knihy byla úplně bezvadná. Narozdíl od ostatních komentujících mi ,,omáčka" okolo vůbec nevadila. Časem se ale začalo všechno moc opakovat a konec mě neskutečně zklamal.
Čekala jsem jakýkoliv konec, ale takový jaký nakonec byl se mi opravdu nelíbil. Taky jsem čekala, že Petr Káju zachrání.
Plno věcí mi přišlo málo uvěřitelných, i to že s Petrem byl každý ochotný mluvit a v některých věcech měl až moc velkou kliku. :D Vyhledala jsem si díky knize spoustu nových slov, které jsem neznala a pořídila si gagát. :D
Také mě velmi překvapilo, že na to kolik má kniha stran, jsem objevila tuším pouze jednu chybu, což je u dnešních knih už téměř zázrak. To opravdu moc chválím.
V zásadě to byla velmi dobře napsaná kniha, líbily se mi i dialogy. Jsem zvědavá na další autorčinu knihu. :)

10.04.2023 4 z 5

O liškách a lidech: Po stopách našich mazaných sousedů O liškách a lidech: Po stopách našich mazaných sousedů Sophia Kimmig

Tak to bylo zase velké zklamání. Ze začátku jsem byla nadšená, to se kniha ještě doopravdy věnovala liškám. Bohužel plýtvání místem, strašlivě moc chyb a důraz na život autorky a její stěžování si snad na úplně všechno mi knihu naprosto znechutilo. Další věc je neodpovídající cena knihy. Alespoň fotografie s liškami mohly být všechny barevné.

03.04.2023 1 z 5

Tišina Tišina Susanne Skogstad

Myslím, že tuto knihu pochopí jen lidé s opravdu hlubokým cítěním. Mně se velmi líbila. Jednohubka jen na pár chvil, ale nechá hlubší otisk. :)

11.03.2023 5 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

SPOILER:

Kniha mě moc bavila, hlavní hrdinka mi byla moc sympatická. I přesto, že nenosím plavecké brýle do restaurace, tak mám problém, když jsem v hlučném prostředí a proto jsem s ní v tomto ohledu soucítila. Děkuji také za šťastný konec, moc často je teď v knihách nevídám. :)

03.03.2023 5 z 5

Liščí oči Liščí oči Petra Hůlová

Opravdu nechápu hodnocení a komentáře některých lidí. Že je kniha dětinská, iracionální? JE TO KNIHA PRO DĚTI! Panebože, proberte se! Mně se kniha moc líbila, naopak mi přišlo moc hezké, jak je zde ukázaný sourozenecký vztah. Jak se o sebe brácha se ségrou starají, ale zároveň se i štvou. :D Manipulaci s dětmi vidím dnes na mnoha místech, ale v téhle knize jsem tedy nic takového neobjevila. Moc hezká knížka o odvaze a přátelských vztazích. A ilustrace knize jen přidávají hodnotu. Knihu moc doporučuji a odsuzuji všechny lidi, kteří se tady ohánějí nějakou trapnou propagandou, která v ní rozhodně není. Koukněte se nejdřív na dnešní vládu a pak o něčem takovém mluvte chytrolíni.

23.02.2023 5 z 5

Pod skleněným zvonem Pod skleněným zvonem Sylvia Plath

Tohle číst bylo neskutečné utrpení. Něco tak nudného a zbytečného jsem snad nikdy nečetla. Asi už mi je jasné, proč je autorka známá především tím, že skončila svůj život sebevraždou.

03.02.2023 odpad!

Dějiny světa v 50 psech Dějiny světa v 50 psech Mackenzi Lee

Bez vnucování autorčiných názorů a jejích velmi trapných vtipů by byla kniha mnohem lepší.

22.01.2023 1 z 5

Děti jsou taky lidi Děti jsou taky lidi Zdeňka Šíp Staňková

Obrovské zklamání.

19.01.2023 1 z 5

Osamělá Meredith Osamělá Meredith Claire Alexander

Kniha plná naděje. :) Bohužel také plná chyb. Korektor pravděpodobně četl knihu poslepu. :D

15.11.2022 4 z 5

Jak odhalit skryté narcisty a bránit se jim Jak odhalit skryté narcisty a bránit se jim Debbie Mirza

Nejlepší kniha, kterou jsem zatím o narcismu četla. Nejspíš je to kvůli tomu, že ,,můj" narcista, byl zrovna ten skrytý. (:

13.11.2022 5 z 5

Zase je dneska Zase je dneska Jiří Charvát

Téměř stejně dobré jako básně od Těsnohlídka ml. Doporučuji!

13.08.2022 4 z 5

Tamařino souhvězdí Tamařino souhvězdí Anna Musilová

Opravdu milé překvapení. Knihu jsem přečetla za den a moc se mi i přes některé chyby v textu, které nesnáším :D líbila.

06.07.2022 4 z 5

Deníček psychiatričky Deníček psychiatričky Anna Moricová

Po přečtení knihy mě ještě méně překvapuje stav psychiatrie u nás, a to, kdo v ní pracuje. Moc se mi líbilo, že autorka aspoň přiznala, že to dělá pro peníze. Je to tak u většiny doktorů a jiných pracovníků ve zdravotnictví, nejen u psychiatrů. Proč si nepostěžovat, jak to mají těžké, protože ve všech ostatních pracích na světě je to přece vždy pohádka. :) Hvězdičku uděluji za pěkné ilustrace.

07.05.2022 1 z 5