O liškách a lidech: Po stopách našich mazaných sousedů

O liškách a lidech: Po stopách našich mazaných sousedů https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507282/bmid_o-liskach-a-lidech-po-stopach-nasic-lEY-507282.jpg 4 8 2

Zrzavá srst, jantarové oči, ladná postava – kdo jednou lišku potká, jen tak na ni nezapomene. Liška však není známá jen pro svou krásu, ale také jako mazaná, lstivá a zvědavá. Vyskytuje se od polárního kruhu až po sever Afriky a stále častěji kolonizuje města napříč Evropou. Bioložka Sophia Kimmig se pravidelně vydává po jejích stopách a snaží se zjistit, jak tyto městské lišky fungují.Ve své knize, která se stala v Německu velmi populární, bere čtenáře na noční průzkumné výpravy, s humorem sobě vlastním ho seznamuje s úskalími terénního výzkumu a také poskytuje vzrušující vhled do skrytého života našich divokých zrzavých sousedů. Publikace přináší také zajímavá fakta o liškách, ale i dalších divokých urbanizujících tvorech, je doplněna mnoha fotografiemi, ale i vlastními autorčinými kresbami.... celý text

Literatura naučná Příroda, zvířata
Vydáno: , Grada

Von Füchsen und Menschen

Semtamťuk
26.06.2023 3 z 5

Kniha o městských liškách, velká část textu je věnována odchytu lišek v Berlíně pro to, aby jim byli nasazeny obojky s lokátorem. Další část textu je věnována městské fauně obecně, a pro samotnou lišku a její život tak nezbývá tolik místa, jak by z názvu mohlo vyplívat. Kniha je i přes nadmíru překlepů čtivá a nadšení autorky nakažlivé.

Ajli
03.04.2023 1 z 5

Tak to bylo zase velké zklamání. Ze začátku jsem byla nadšená, to se kniha ještě doopravdy věnovala liškám. Bohužel plýtvání místem, strašlivě moc chyb a důraz na život autorky a její stěžování si snad na úplně všechno mi knihu naprosto znechutilo. Další věc je neodpovídající cena knihy. Alespoň fotografie s liškami mohly být všechny barevné.

lišky

Autorovy knížky

Sophia Kimmig
německá
2022  70%O liškách a lidech: Po stopách našich mazaných sousedů

Kniha O liškách a lidech: Po stopách našich mazaných sousedů je v