aishimizu aishimizu komentáře u knih

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Rozhodně jsem od knihy čekala víc. Nezaujala mě od první stránky, jediné co mě nutilo číst dál bylo to, abych nenechávala knihu rozečtenou. A taky jsem si říkala, že se to třeba rozjede ve čtvrtce... v půlce... na konci. Ne, něco tomu chybělo.
Nehledě na to, že hlavní hrdinka byla ta dokonalá, která vždy všechno dokáže a každého zločince dostane do basy. Ne, tak to nefunguje, přece! :D
Je to škoda, podobné náměty knih mám ráda, celé napětí, kdy se člověk nemůže dočkat rozuzlení, těšila jsem se. Bohužel přišlo jenom zklamání.

27.02.2018 2 z 5

Toulky českým tajemnem Toulky českým tajemnem Aleš Česal

Pravděpodobně jsem od knihy čekala víc. Témata byla opravdu zajímavá, dozvěděla jsem se rozhodně spoustu nových věcí, ale vadilo mi utnutí určitých tajemných částí. Myslím, že spousta z nich se dala ještě rozebrat.

07.02.2018 3 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Šílenství, šílenství, šílenství!

29.08.2017 5 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Druhý díl byl pro mě zajímavější než díl první. Líbilo se mi, že nebylo vyprávění jen ze strany Velina, ale i ostatních. Překvapily mě nové postavy a celkově... Celá tato kniha byla super.

16.08.2017 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Když jsem si knížku kupovala, říkala jsem si, že to bude asi stejný bestseller jako Manželé odvedle. Mýlila jsem se.
Od této knihy jsem se ani za Boha nemohla odtrhnout, neustále mě nutila číst dál a dál. Kniha nebyla obyčejná díky tomu, že tu nebyla hlavní postava reportér ani detektiv, ale normální žena. Bylo to jiné, bylo to zvláštní. Děj tedy byl rozhodně předvídatelný, ale myslím si, že to bylo napsané opravdu bravurně. Zklamaná určitě nejsem!

10.06.2017 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Tak jo, knihu jsem měla přečtenou hned. Ale bohužel - zklamání. Stále jsem čekala na nějaký ten zvrat, pořádný chaos a zamotání hlavy abych si na konci mohla říct "Páni!" a mé myšlenky by se neustále točily kolem toho, jak to vlastně dopadlo a nedopadlo. Místo překvapení se ale dostavila příšerná nuda a předvídatelný děj. Na to, jak je kniha propagována a jaké má ohlasy... Ach jo, jsem opravdu zklamaná.
(A také jsem trochu očekávala, že se člověk vžije do těch postav. Ale objevuje se zde nulová charakteristika a co se týče nějakých pocitů, emocí a toků myšlenek, je to hrozně chabé, prázdné.)

29.04.2017 2 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Jedna z knih, která vás uchvátí po první stránce. Začátek vůbec není nudný, člověk se dostane rychle do děje. Žádné složité čtení, ale neskutečně poutavé.

22.05.2016 5 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Kniha, co má za úkol šokovat.

29.01.2016 5 z 5

Léčba ostrou břitvou Léčba ostrou břitvou Daniel Polansky

Zatím ta nejhorší kniha, kterou jsem četla.
Postavy se nijak nevyvíjely, popis opravdu jen aby se neřeklo, charakteristika nulová, o městě ani nemluvím. Žádná akce, vše bylo na stejný lajně. A to jsem se těšila na hezkou knihu, podle ostatních.
Obrovské zklamání, ještě ke všemu většina kapitol začíná slovy "Když jsem se probudil...".

17.07.2015 1 z 5

Temný ráj Temný ráj Patrick Ness

Musím uznat, že tohle bylo ještě lepší, než první díl. Ale pořád je to dokonalé!

23.11.2014 5 z 5

Hlas nože Hlas nože Patrick Ness

Poutavý příběh, který vám nedovolí se od knihy jen tak odtrhnout.

08.10.2014 5 z 5

Modrá je barva nočních děsů Modrá je barva nočních děsů Laurie Faria Stolarz

Klasický příběh. Takhle, kniha se dá číst, je napsaná zajímavým stylem, ale všechno je nakonec super a všichni jsme šťastní. Žádný pořádný zvrat, nebo tak. Prostě happyend.

23.08.2014 3 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Strašně čtivá knížka, ihned zaujme. Super příběh, skvělé charaktery. Myslím, že na tuto knihu málokdo zapomene. Rozhodně řadím mezi ty nejlepší.

23.08.2014 5 z 5