Airin Airin komentáře u knih

Půl krále Půl krále Joe Abercrombie

Z této knížky jsem opravdu nadšená. Díky autorově stylu vyprávění a popisování jsem se dokázala velmi rychle vžít do situace hlavních postav i do nich samotných. Příběh? Dokonalý! Postavy a jejich charakter? Perfektní! Zvraty, podrazy a boje? Splněno! Prostě ať hledáte v této knize cokoliv, najdete to v ní. Od čtení jsem se nemohla vůbec odtrhnout. Četla jsem všude možně, kde to jen šlo – až tak na mě ten příběh působil. U této knihy se rozhodně nudit nebudete. Příběh Půl krále je jedna velká ohromující jízda, na kterou rozhodně nezapomenu! A Vám ji vřele doporučuju :))

27.09.2018 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou J. Lynn (p)

Naprosto dokonalá kniha! Líbilo se mi propojení lásky a dobrodružství, když se Callu pokusili zabít neo unést :)) Romantika se špetkou toho nebezpečí! Hned při prvním setkání těch dvou jsem se do Jaxe zamilovala a přirostl mi k srdci snad nejvíce ze všech kluků v této sérii (takže je jedničkou z jejich "Rajcovní roty"). Opravdu povedený příběh, ráda se k němu vrátím! Vřele doporučuji! :)

26.08.2016 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Knihu jsem přečetla jedním dechem! Nejdříve jsem byla zklamaná, když jsem na začátku knihy zjistila, že celý příběh bude vyprávět pouze třináctileté dítě. Čekala jsem totiž příběh se špetkou romantiky mezi Ilan a kapitánem pětadvacítky. Ale když jsem pokračovala v příběhu dál, rozhodně jsem tohoto rozhodnutí autorky nelitovala.
Právě fakt, že hlavní hrdinkou byla takto malá dívenka, dělá knihu mnohem zajímavější a napínavější.
Konec byl samozřejmě otevřený, se spoustou nevyřčených otázek a nezískaných odpovědí, a proto se už nemůžu dočkat dalšího dílu! Doufám, že vyjde brzy, protože tuto knihu jsem si jak se patří užila a nemůžu si ji vynachválit.

03.08.2016 5 z 5

Vzdej se mi Vzdej se mi J. Lynn (p)

Kniha se mi velmi líbila stejně, jako předešlé 3 díly této série. Byla jsem taky ráda, že autorka zahrnula do tohoto příběhu i postavy z minulých dílů, například Avery a Cama, Callu a Jaxe, Terezu a Jase. Jsem ráda, když se celá jejich parta opět sejde a zjišťujete i další novinky z jejich životů.
Příběh byl díky záporné postavě usilující o Roxyin život napínavější a zajímavější. Co dodat, autorka opět nezklamala a příběh mi trošičku připomínal díl Zůstaň se mnou. Asi proto mým nejoblíbenějším dílem stále zůstává Calla s Jaxem – Zůstaň se mnou! :))

09.09.2016 5 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Knížka splnila má očekávání - byla oddechová, rychle a svižně se četla, pobavila svým smyslem pro humor a zanechala ve mně příjemný pocit :) Těším se na další knížky od této autorky. Více v recenzi bookhuntera :)

22.01.2019 5 z 5

Devět dní Devět dní Zuzana Strachotová

Tako kniha pro mě byla příjemným překvapením. Už od první stránky na Vás dýchne akční atmosféra, která Vás doprovází až do konce knihy. V každé kapitole se neustále něco děje a Vy jen přemýšlíte, co dalšího si pro Vás autorka připravila. Postapokalyptický svět se mi líbil, především nebezpečná džungle a všechny její nástrahy, včetně Růžové bouře. Devět dní je opravdu promyšlená a důkladně připravená kniha a mohu ji doporučit nejenom milovníkům postapokalyptických románů :))

29.06.2018 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Stejně jako u prvního a druhého dílu mě i tento zcela a úplně pohltil. Pokaždé, když jsem příběh četla, tak jsem své okolí vůbec nevnímala a soustředila se jen na knihu, její postavy a dokonale promyšlený a sepsaný příběh. A to vše vypovídá o úžasném, nevšedním, jedinečném a okouzlujícím stylu autorčina psaní! NAPROSTO JEDINEČNÝ! Jinými slovy její knížky nejdou vyjádřit.
Autorka v tomto díle více rozvíjela vztahy, ať už milostné či přátelské. Moc jsem si užila politikaření, intriky, jejich válečné schůze, ale především cca 200 stránek plné války a bojů proti hybernskému vojsku...a ten konec! :))))
Neuvěřitelná série! Neuvěřitelná...

05.06.2018 5 z 5

Let duchů Let duchů Bear Grylls (p)

Kniha byla příjemným překvapením! Autor dokáže čtenáře udržet v napětí po celou dobu příběhu. V Letu duchů je opravdu o nebezpečí, honičky a akčnost postaráno. Už jen fakt, že autorem je Edward Michael Grylls, který sloužil tři roky v SAS, elitní Britské jednotce a je vášnivým dobrodruhem, slibuje jednu velkou jízdu za druhou
Více k tomuto napínavému, dobrodružnému thrilleru v záložce recenze/bookhunter5 :))

02.02.2018 5 z 5

Vinnetou - Indiánské léto Vinnetou - Indiánské léto Karel May

Tahle kniha je prostě srdcovka!!!
Příběh byl napínavý od začátku do konce! Nebyla kapitola, která by mě nebavila! Neustále se něco dělo, ostatně jak je tomu na Divokém Západě v mayových příbězích pořád.
Styl autorova psaní je nepopsatelný! Dokáže velmi barvitě a zaujatě popisovat prostředí, ve kterém se naši hrdinové nacházejí, že ani nemám chuť tyto pasáže přeskakovat (což u některých knih dělám)
Ještě u žádného autora se mi nestalo, že bych během čtení příběhu nepřeskočila ani jednu větu! A najednou narazím na sérii Vinnetoua a hleďme, takový autor se opravdu našel!

Co dodat? Prostě dokonalá kniha po každé stránce!
“HOWGH!“ Domluvil jsem!

22.07.2016 5 z 5

Poutník, čarodějnice a červ Poutník, čarodějnice a červ Christopher Paolini

Na návrat do světa Alagaësie jsem se nesmírně těšila. Musí se mít však na paměti, že se bude jednat o krátké příběhy doplňující Eragonův a Safiřin svět, nikoliv o jednu z jeho známých bichlí. Potkáme se zde opět s Murtaghem a jeho drakem, s bylinkářkou Angelou a také si poslechneme jednu ze známých legend Alagaësie. Potkat své staré přátele po osmi letech a opět si zavzpomínat na Odkaz dračích jezdců bylo k nezaplacení!

16.10.2019 5 z 5

Králové Wyldu Králové Wyldu Nicholas Eames

Celkově knížku hodnotím pozitivně, neboť mě příjemně překvapila. Bavila jsem se u jejího čtení, a tak to má podle mého názoru být. Celých 500 stránek byla jedna velká jízda plná akce a humoru, a proto mohu Krále Wyldu s čistým svědomím doporučit :)

25.05.2019 5 z 5

Devět nocí Devět nocí Zuzana Strachotová

Druhý díl Devět nocí mě velmi překvapil. Musím říct, že se mi tento díl líbil ještě více, než díl první. Příběh se nikde nezdržuje a krásně odsýpá, na návrat ke knize a ke svým oblíbeným postavám jsem se vždycky moc těšila! Konec mě úplně dostal, fakt jsem tohle nečekala :O
Devět nocí je skvělá knížka s postapokaliptyckými prvky, se kterou si můžete být jistí, že se nudit nebudete. Myslím si, že si u každého tato série zaslouží šanci! :)))

07.02.2019 5 z 5

Syn lovce medvědů Syn lovce medvědů Karel May

Syna lovce medvědů mi opět poradila mamka a jsem jí za to moc vděčná! Jsem ráda, že zrovna tento díl byl mojí první májovkou! Už od začátku jsem se při čtení jenom smála, hlavně při rozhovoru mezi Tlustým Jemmym a Vysokým Davym, kteří se poté neustále opravovali ve vyslovování nejen vědeckých slov.

Nemohla jsem se dočkat, až se v knize konečně objeví Vinnetou a Old Shatterhand! Pamatuji si, jak jsem se neustále při čtení ptala mamky: “Kdy se tam už objeví ti dva?“ A v jednu chvíli to konečně přišlo! Na scéně se objevil Old Shatterhand. Usměvavý v každé nepříjemné situaci přichází našim hrdinům na pomoc. A poté se zde objevuje i Vinnetou, náčelník Apačů!

A moje nejoblíbenější věty? Nemohla jsem se nabažit jejich oslovení, jako například: “Můj bílý bratr má pravdu.“ Nebo “Co zamýšlí můj rudý bratr teď?“
Už se nemůžu dočkat, až si přečtu druhý díl s názvem Duch Llana Estacada.

“HOWGH!“ Domluvil jsem!

06.07.2016 5 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Knížka mě ohromila. Přečetla jsem ji jedním dechem! Čekala jsem na ni tak dlouho a mé čekání se vyplatilo, neboť tohle byla opravdu parádní jízda na 448 stránkách! Kazi s Jasem si prostě nejde neoblíbit. Kazi mi připomínala svojí vychytralostí jak Celaenu ze série Skleněný trůn, tak i Kaze ze série Šest vran :) Takže pokud máte rádi tyto zmíněné knížky, tohle je přesně pro vás. Doporučuji všem, protože tahle kniha mě opravdu dostala. Po přečtení jsem z ní měla ten nepopsatelný pocit, který má každý čtenář z opravdu dobré knihy. Laťka je nasazená vysoko a doufám, že se dalšího dílu dočkáme co nejdříve :)
Více v recenzi bookhuntera.

20.05.2019 5 z 5

Cesty se rozcházejí Cesty se rozcházejí Veronica Roth

Autorce se opět povedlo napsat skvělý a napínavý příběh! Opravdu hodně dlouho jsem se těšila na pokračování Čar života, protože již první díl mě velice nadchnul! A konečně jsem se dočkala. Nedokážu říci, jestli je druhý díl lepší, než ten první, protože oba dva jsou stejně dobře napsané. Ani u jednoho z nich nechybí akce – a té tam bylo převelké množství – napětí a samozřejmě zde nechyběly zvraty. S touto autorkou a jejím příběhem jsem velmi spokojena. A ta obálka! :))

10.12.2018 4 z 5

Víš, že mi chybíš? Víš, že mi chybíš? Estelle Maskame

Byl to pěkný příběh, kterým autorka dobře završila sérii DIMILY. Knížka se četla sama, bylo to oddychové počteníčko. Možná jsem čekala něco trochu víc, něco trochu jiného, ale i tak to celkem ušlo :)
Více v recenzi bookhunter :)

15.08.2018 3 z 5

V bouři V bouři Sabrina Jeffries

Kniha je příjemným oddechovým čtením, u kterého si odpočinete po celodenním shonu. Jde o jednoduché romantické čtení pro zlepšení nálady. Příběh zahrnuje jak romantiku a věčnou lásku, tak i zradu, intriky, pomstu a poučení :)) V bouři byla moje první přečtená kniha od této autorky a musím říct, že mě překvapila.
Více k recenzi zde:

17.03.2018 4 z 5

Stínová královna Stínová královna C. J. Redwine

Tato kniha se mi opravdu dobře četla. Mnoho akcí se dočkáte hned na první straně knihy a nepustí vás až do posledního slova.
Příběh se netáhl, byl rozdělený do dvou linií. Jedna se soustřeďovala na princeznu Lorelei – její život po smrti matky, útěk z paláce... Druhá linie se zajímala o Kola – díky jakým událostem se z tak mladého prince stává král, jeho tajemství a samozřejmě cestování s princeznou Lorelei.
Velmi jsem si oblíbila tento příběh, zasazený do dob, kdy žili králové na svých skvostných zámcích. Neskutečně ráda jsem byla hlavně proto, že se od poloviny knihy příběh soustředil pouze na cestování Kola a Lorelei. Sice zde byla další linie, soustřeďující se na královnu Irin, ale to bylo opravdu výjimečně.
Tento příběh je napínavý, plný akce a zvratů. Už od začátku příběhu mi kniha připomínala film Sněhurka a lovec, kde se lovcem stává náš král Kol. Mnoho situací je zde podobných přesně tak, jak se to stalo i ve filmu. Ale to není nic negativního, naopak.
Z přečtení této knihy mám opravdu dobrý pocit a mohu jen vřele doporučit.

16.07.2016 5 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Knížku jsem si i přes velmi pomalý začátek oblíbila a nakonec neskutečnou rychlostí hltala jednu stránku za druhou. Nemůžu se dočkat pokračování a také toho, až budu mít v knize podpis Jaye Kristoffa. Snad se ve druhém díle zlepší s jejím začátkem a já se nebudu muset tolik trápit s prvními stránkami, jako zde :))

29.06.2019 4 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Naprosto skvělý díl!! Na příběh z pohledu Chaola jsem se velmi těšila, neboť jsem si ho velmi oblíbila a zklamaná jsem rozhodně nebyla. Yrene mi přirostla k srdci a i příběh Nesryn stál za to (i když mě bavil méně, než ten Chaolův). Celkově hodnotím velmi pozitivně a už se nemůžu dočkat posledního dílu této úžasné a naprosto jedinečné série! :))

23.06.2019 5 z 5