Ainyska Ainyska komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Musím uznat, že tento počin se velmi dobře a rychle čte. Velmi se mi líbilo provázanost jednotlivých postav a jejich životních osudů, ikdyž jsem se v nich občas ztrácela. Bohužel se nemůžu zbavit dojmu, že s touto knihou budu mít podobný problém, jako s díly paní Mornštajnové a to takový, že za 14 dní nebudu vědět o čem pořádně byla. Je možné, že v budoucnu se ke knize vrátím a osvěžím si paměť.

Velice mě potěšilo, vidět v příběhu zmínku o našem městě a na Šikmý kostel se s mojím milovaným zlobidlem (čti psem) zajedu podívat. Hned se pouštím do druhého dílu a rozhodně si nenechám ujít třetí pokračování a také autorčinu další knihu Životice.

29.05.2023 4 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Autorce nelze upřít, že napsala velmi čtivou knihu. Bohužel příběh byl takový....., prostě nic moc extra. Určitě se pustím do druhého dílu, ale s né moc velkým očekáváním. Je to taková oddechová, nenáročná kniha. Žádné složité fantasy.

30.04.2023 3 z 5

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Bohužel příběh, který se odehrává v této knize je do budoucna vztyčený prst. Únosy dětí, které jsou (nejen) nadměrně vystavovány na sociálních sítích rozhodně nejsou ničím výjimečným.

Pokud to ty děti baví, proč ne, ale nutit je do něčeho na základě generování zisku a plnění si prostřednictvím svých dětí vlastní sny, je zvrácenost. Dnes a denně to vidíme na YT a jiných platformách a nejen tam (nucení dětí dosahovat nejvyšších výsledků napříč obory - sport, hudba, studium,...). Především jde o ně, to by si rodiče měli uvědomovat, některé děti umí být zlé a závistiví rodiče jakbysmet. Proč by měly trpět kvůli rodičům, kterým tak trochu přeskočilo? Dnešní dopady vidíme i na některých slavných zpěvácích a hercích, kteří svých dětských rolí zpětně litují. Jak pak musí být těm, kteří už navždy zůstanou na síti ve spodním prádle, nebo v jiných ponižujících situacích? Natáčení videí a vlogů ano, ale s rozumem a především myslet na následky. Protože až se tyto následky dostaví, bude už pozdě.

10.04.2023 4 z 5

Rozděl-ení Rozděl-ení Martin Šinkovský

Je to sice volovina, ale pobaví, naráží na aférky, které se staly v posledních letech. A nová "jména" našich politiků? Pecka. Polští sousedé se také povedli a kresby jakbysmet. Taková jednohubka na zasmání.

03.03.2023 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Tak tohle mě rozhodně bavilo, kniha byla čtivá a svižná. Trochu jsem si Kruh představovala jako Wisteria Lane. Rozhodně si přečtu ostatní knihy autorky, protože každá její přečtená kniha mě baví víc a víc. 4,5*

11.02.2023 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Mám paní Mornštajnovou, jako autorku, ráda. Bohužel tento kousek řadím mezi slabší průměr. Kniha Hana byla skvělá, Slepá mapa trošičku slabší, alespoň si to myslím podle hodnocení zde na DK. S díly autorky mám ten problém, že ač se mi čtou velmi dobře, tak si za 14 dní nevzpomínám o čem kniha byla. U Slepé mapy jsem nevěděla už po týdnu a do teď se musím dívat, jestli jsem ji teda četla, nebo ne. Bohužel s touto knihou to nebude jinak. Děj se mi vytrácel už během čtení a ke knize se mi moc nechtělo vracet. Vlastně ani nebyl důvod. V knize se nic moc neděje, i když je to pěkný příběh jedné rodinky s komplikovanými vztahy, zasazený do éry socialismu. Trochu se bojím, jestli Listopád, na který se těším, nebude stejný případ. Pak bych nejspíš na knihy autorky definitivně zanevřela.

05.02.2023 3 z 5

Komiksová filozofie Komiksová filozofie Kevin Cannon

Kniha je to velmi zdařilá, ale jak jsem sama zjistila, filozof ze mě nikdy nebude. Ani po přečtení této komiksové knihy, u spousty témat netuším která mete. Každopádně se zkusím do toho ponořit víc a uvidíme.

Kniha má krásné ilustrace a vcelku vtipný příběh. Pro někoho, kdo zrovna s filozofií začíná, nebo chce jen nakouknout pod pokličku této složité vědě, je tato kniha jako dělaná.

01.02.2023 4 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Vše podstatné je řečeno v knize, já jen dodám:

Vždy, když vidíme sklenici poloprázdnou, je zároveň poloplná. Je jen na nás, zda se hladina sníží, nebo zvýší. Trocha optimismu nikomu neuškodí. ;)

30.01.2023 5 z 5

TMBOOK TMBOOK TMBK (p)

Dávám dvě hvězdy, jednu za grafické zpracování ořízky a obálky a jednu za to, že jsem se asi 5x zasmála.

Opravdu nechápu jak tohle mohlo vyjít jako kniha. Dneska fakt vydají všechno, všem. Nejen, že drtivá koláží nebyla vtipná, ale některé byly opravdu nechutné. Jako dělat si prdel z člověka, který nemůže za to jak vypadá (Klaus ml.), jako pardon, ale tohle udělá jen opravdový *******. Po internetu koluje spoustu daleko vtipnějších koláží a nejsou vydány v knize. Nejen, že autor není vtipný, ale ani s Photoshopem to zrovna dvakrát neumí. Naštěstí byla kniha půjčená, jinak by skončila stejně, jako nechvalně proslulé červené trenýrky.

30.01.2023 2 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Původně jsem chtěla dát jen 4* hvězdy, ale po velmi zdařilém konci. musím přehodnotit a dát 5*. Velmi se mi líbila hlavní hrdinka, prostě si nenechala s*** na hlavu a co si vzala do hlavy, to dotáhla do konce. Není to nic přeslazeného a druhé Dvory nečekejte. Tohle je kniha, která má spád, akci a rozhodně se od ní neodtrhnete. Klidně bych snesla více stran. A to je co říct, když má tahle bichle skoro 800. :) Knihu mám půjčenou, ale rozhodně časem dám jednomu z výtisků domov a teplé místečko v mé knihovně.

30.01.2023 5 z 5

Tuto knihu, spolu s dalším dílem 100 přešlapů...., mi přinesl ježíšek a rozhodně to nebyl špatný výběr. Ke knize se určitě budu, v průběhu let, vracet. Jen mě mrzí, že třeba na konci nejsou vyjmenovaná slova a vzory rodů. Myslím, že spoustě z nás by to osvěžilo paměť. Přece jen se tyto informace časem tak nějak vytrácejí.

25.01.2023 4 z 5

Temný amulet Temný amulet Bianca Iosivoni

Tak nějak jsem tušila, co se stane ze Shawa, ale velice se mi líbilo, jak se k tomu nakonec postavil. Zvrat na konci je zajímavý a samozřejmě půjdu do dalšího dílu, i když se dá odhadnout jak to bude pokračovat. Co vnímám na celé sérii je kolísavá tendence. První díl byl průměr, druhý se vyšvihnul a tento byl zase o malinko slabší. Věřím, že čtvrtý díl bude mít zase ty správné grády.

1. díl 3*
2. díl 4,5*
3. díl 3,5 - 4*

24.01.2023 4 z 5

Krvavá magie Krvavá magie Bianca Iosivoni

Tak tento díl byl rozhodně akčnější než ten první. Jsem zvědavá, jak tohle bude pokračovat.

22.01.2023 4 z 5

Osvětimský orchestr Osvětimský orchestr Fania Fénelon (p)

Mám načteno už pěknou řádku knih na toto téma, i když to, co si děvčata z orchestru prožila, bylo ( i přes jistá privilegia) otřesné, tak bohužel kniha jako taková je jedna z nejslabších. Nemohla jsem se pořádně začíst, myšlenky mi utíkaly a tak nějak ze mě nevyrazila ty emoce, které by měla. Vlastně nevyrazila ze mě žádné emoce. Příběh srovnatelně tragický s jinými osudy. Už bych ji znovu nečetla a těžko říct, jestli si za pár týdnů vzpomenu, o čem vlastně byla.

20.01.2023 3 z 5

Rozetmění Rozetmění Jay Kristoff

Ale jo, zas tak špatné to nebylo. Na druhý díl to nemá, ale je rozhodně lepší než ten první, takže 3,5*.

Nikdy neustupuj.
Nikdy se neboj.
A nikdy, nikdy nezapomeň.

17.01.2023 4 z 5

Výcvik psa bez pamlsků Výcvik psa bez pamlsků Christiane Schnepper

Rozhodovala jsem se mezi 2-3*. Jako hlavní důvod vidím název knihy, který je silně zavádějící. Kniha se jmenuje Výcvik psa BEZ PAMSLKŮ a hned po otevření knihy je napsáno: "Budete potřebovat něco a pamlsek, nebo budete potřebovat možná pamlsek". Ať se nikdo na mě nezlobí, ale já jsem si pořídila knihu, abych odbourala pamlsky při výcviku a přitom je tomu naopak. Cvičení, která neobsahuje pamlsek jsou ty, u kterých na to ani není místo. Z 80% to v této knize bez pamlsku nejde. Nehledě na fakt, že si sama autorka, v některých věcech, protiřečí. Na druhou stranu, pokud bych si odmyslela název, tak pro někoho, kdo začíná s výcvikem a nemá předchozí zkušenosti, není tato kniha špatná, takže ve finále 3*. Pokud s výcvikem máte zkušenosti, je tato kniha úplně zbytečná.

15.01.2023 3 z 5

Podělaným navrch Podělaným navrch Becky Albertalli

Původně jsem chtěla dát 3*, protože mi to přišlo celkově nudné, jenže pak jsem se zamyslela. Momentálně nejsem cílovka (a už nikdy nebudu), ale byla jsem v tom věku a vzpomínám si, že jsem řešila dost podobné problémy jako Molly. Příběh je uvěřitelný, ne nutně přeslazený a ze života. Velmi milá oddechovka, díky které si vzpomenete na své peripetie v pubertálním věku.

07.01.2023 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

S mou první knížkou od autorky jsem měla problém a dočetla ji až na podruhé (Námi to končí). Nedávala jsem autorce moc šanci, ale na tuto knihu bylo tolik dobrých ohlasů, že jsem si říkala, proč to nezkusit? Díky bohu za to. Tohle byla jízda. Čtivé, svižné a ten zvrat na konci? Mazec. Jo Thrillery Colleen fakt jdou.

03.01.2023 5 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Tento díl byl rozhodně lepší než první. První pro mě byl nuda a četla jsem ho několik týdnů, vyloženě jsem se musela nutit. O proti tomu tento díl, byl jízda od začátku do konce. Trochu se obávám třetího dílu. Každopádně díky Božímu hrobu mě rozhodně zajímá, jak toto dopadne.

20.11.2022 4 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Konečně další kniha, která pro mě byla jízda od začátku do konce. Tato kniha opravdu nejde odložit. Nemůžu se dočkat dalšího dílu. Po Suchu, které jsem bohužel nedočetla a Smrtce můžu říct, že tento počin autora je za mě, pro tuto chvíli, to nejlepší co napsal.

14.11.2022 5 z 5