Aichah Aichah komentáře u knih

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Krásná kniha, silný a čtivý příběh.

Hrobař Hrobař Lisa Jackson

Napínavé, čtivé, určitě nebude poslední knížkou od autorky

Jitra v Dženínu Jitra v Dženínu Susan Abulhawa

Silný příběh, určitě stojí za přečtení

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Příjemné oddychové čtení. Jen už jsem si asi od poloviny říkala "Tak se konečně s někým vyspi ať je klid" :)

Pět dní Pět dní Julie Lawson Timmer

Pěkné čtení. Oba příběhy měly něco do sebe.

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Příjemné čtení a prolnutí tří příběhů

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

V tomhle žánru se dá vybrat podstatně lépe. Do druhého dílu už se pouštět nebudu.

03.01.2016 1 z 5

Odvlečená: Příběh dívky nucené k prostituci Odvlečená: Příběh dívky nucené k prostituci Sophie Hayes

Drsné, čtivé. Jen jsem měla trochu pocit, že si za to svou naivitou mohla sama.

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Prima oddechovka s předvídatelným koncem už od začátku :)

03.01.2016 3 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Po aristokratce dost zklamání. Tam kde jsem se asi měla bát jsem se nebála, tam kde jsem se měla smát jsem se většinou nesmála a "hrdinu" jsem měla chuť občas něčím praštit.

Nástroje temnoty Nástroje temnoty Imogen Robertson

Historická detektivka, která se mi četla hrozně pomalu. Nevím co, ale něco mi na tom úplně nesedělo

03.01.2016 3 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Někoho tahle kniha nadchne, někoho ne, někomu předá své poselství, jiný v něm žádné nevidí. Já patřím do skupiny pro kterou tahle knížka přínosem není a nebude. Zobrazení svaté trojice mi nesedělo, dlouhé debaty také ne. Rozhodně by mi kniha nepomohla vyrovnat se se ztrátou blízkého. Dočetla jsem jen abych se dozvěděla jak to dopadne.

03.01.2016 1 z 5

Tichá holka Tichá holka Torey L. Hayden (p)

Zajímavé téma. Četlo se to dobře.

Slzy v písku Slzy v písku Nura Abdi

Podobných knížek už jsem pár přečetla a tahle mi přišla taková nic moc. Nesedělo mi přeskakování mezi místy i časy děje. Nevím....

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Prima detektivka spojená s humorem. Po přečtení jsem viděla i filmovou verzi a za mne jednoznačně vede kniha. Moje představa Asada se značně lišila od představy režiséra, takže i u dalších dílů zůstanu u toho svého trochu groteskního mužíčka :)

Čtvrtky v parku Čtvrtky v parku Hilary Boyd

Prima odechovka. Jen nechápu proč si hrdinka nechala říkat "holka stará" ač to nesnášela a 10 let bez sexu očividně také neřešila. Zvláštní.

Manželská past Manželská past Jennifer Probst

Od začátku je jasné jak to dopadne, ale to nevadí, prima oddychovka

Papírová města Papírová města John Green

Moje druhá kniha od Greena a hrdinové opět takoví prapodivní a opět se to točí kolem jedné knížky. V Hvězdy nám nepřály to bylo samý Císařský neduh, tady zas Stébla trávy. Od poloviny knížky jsem si říkala ať už jí proboha najde a je konec. Knížka mi přinesla aspoň informaci o falešných městech v mapách, což jsem netušila.

Šest let Šest let Harlan Coben

Nápad zajímavý, ale už to bylo nějak moc. Sice se to četlo dobře, ale bylo jasné že jde o fikci a nic takového se nikdy nikomu nestalo.

03.01.2016 3 z 5

Motiv koní Motiv koní Dick Francis (p)

Prima detektivka, jen hlavní hrdina měl nějak moc odvahy a štestí.