aginecka aginecka komentáře u knih

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Příjemné překvapení. Nepateticky o umírání. I když filozofování hrdinky bylo někdy na hraně, nikdy se to nezvrhlo v melodrama. Je to takové milé vyprávění o jedné lásce s přesně vymezenou dávkou depky a optimismu.

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Originální prostředí a vrah, kterého výjimečně neodhalíte už na první stránce. Ale jinak – neurazí, nenadchne.

24.07.2019 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Čtivé to bylo, ale stejný model jako u V Pasti lží - naivní husička vyroste v sebevědomou silnou ženu, která je poprvé v životě schopná fungovat i bez mužského vedení.

Moje matka Marlene Dietrichová Moje matka Marlene Dietrichová Maria Riva

Některé pasáže byly velmi zajímavé, některé míň. Ale co rozhodně oceňuju, je styl autorky. O nestandardním životě své matky mluví zcela bez servítků. Není v tom nic zahořklého, ani přehnaně ironického, prostě jen vypravuje to, co po boku Marlene Dietrich zažila.

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Na ten počet stránek a postav se toho stane překvapivě málo a udržet si přehled, kde se co právě děje, není snadné, ani když znáte seriál. I tak jsem ale u knížky byla přilepená od první do poslední stránky. I když, přiznávám, pasážím s Daenerys a Tyrionem se přece jen dostávalo pozornosti o něco víc. :)

Volání minulosti Volání minulosti Barbara Wood

Čtivé, ale dojem nezanechá.

Poslední číslo Poslední číslo Hayley Barker

Docela zklamání. Krásná obálka, atraktivní prostředí, ale naprosto neoriginální příběh a hlavně nudné černobílé postavy.

28.05.2019 3 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Fascinující! Jednoduše a srozumitelně popsaný svět plný krásy i špíny.

14.05.2019 5 z 5

Irská kráska Irská kráska Ann Moore

Ano, je to červené knihovna, ale fakt, že se příběh Gracelin odehrává právě v Irsku, to pro mě plně kompenzuje. Drsný život chudých lidí na jednom z nejkrásnějších míst světa s trochou dobového kontextu, ideální kombinace nejen pro zamračené dny!

14.05.2019 4 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Nevím, jestli je tak špatný překlad, nebo autor… Vnitřním pochodům traumatizované matky jsem nevěřila ani na vteřinu. Přechody z euforie do deprese během jediné věty byly trochu moc. Pokud to měla být snaha o větší dramatičnost, nevyšla. Škoda toho zpracování, téma je vážně zajímavé.

14.05.2019 3 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Když už začnete číst, od knížky neodejdete. Ale souhlasím, že už je to trochu moc nastavované a trochu málo uvěřitelné. Jsem zvědavá, co bude dál.

14.05.2019 4 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Mám z toho rozporuplné pocity. Napsané je to čtivě, ale kromě první části mě vlastně vůbec nezajímalo, co bude dál…

14.05.2019 3 z 5

Dům z karet Dům z karet Michael Dobbs

Konečně pořádný záporák! Politika není zrovna moje téma, ale Urquhartův vzestup jsem sledovala od začátku do konce se zatajeným dechem (a otevřenou pusou). A vůbec nevadilo, že jsem předtím viděla seriál. Oproti verzi Kevina Spaceyho trochu umírněnější, ale pořád dostatečně zvrácené. Lahůdka!

03.05.2019 5 z 5

Měsíc nad Soho Měsíc nad Soho Ben Aaronovitch

Souhlasím, druhý díl je ke čtenářům přívětivější. Líp to celé drží phromadě a máte pocit, že se skutečně někam posouváte. Na druhou stranu vraždy jazzmanů nebyly zrovna téma pro mě... Na další díl se ale těším!

24.04.2019 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Dokonalosti Zmizelé to sice nedosahuje, ale i tak si užijete sledování rodinné soutěže o titul největšího psychopata z okolí.

24.04.2019 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Lepší průměr. Dobře napsaný příběh přesně podle diktátu romantické šablony. Žádná překvapení.

12.03.2019 4 z 5

Anglické listy Anglické listy Karel Čapek

Kdyby Čapek napsal návod na pračku, zhltla bych ho. Lehce chaotické, vysoce subjektivní, ale kouzelné!

11.03.2019 5 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Logicky už není tolik napětí a očekávání, když víme, co bude dál, ale i tak toho druhý turnus v Sile nabízí víc než dost. Sledovat zrod Howeyho postapo společenství je minimálně stejně fascinující jako pozorovat jeho rozklad. Těším se na turnus č. 3!

11.03.2019 4 z 5

Ostrov Ostrov Sigríður Hagalín Björnsdóttir

Krátké kapitoly, různé úhly pohledu a ani slovo navíc. A podobně jako styl je úsporný i děj. O důvodu izolace se nic nedozvíte. O tom všem, co se na ostrově stane, někdo vypráví. Dramatické události tušíte mezi kapitolami a naživo prožíváte „jen“ emocionální důsledky návratu civilizované společnosti do středověku. Ale stejně jako u Příběhu služebnice je to plus. Knihu neodložíte a nekončí to ani po poslední tečce, budete chtít víc!

11.03.2019 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Autorský tandem LK mám ráda, s každou další knížkou seznámení s novým deviantem, stránky se obrací samy a husí kůže zaručena. Tohle ovšem nevyšlo... Stejné ingredience jako vždycky, ale zpracování pokulhává. Napětí minimální, příběh pána s králičíma ouškama vykonstruovaný a celkově nějak bez života. Snad příště.

07.02.2019 3 z 5