Aghatte Aghatte komentáře u knih

Zelná dieta: mnoho rozmanitých receptů - sedmidenní redukční plán Zelná dieta: mnoho rozmanitých receptů - sedmidenní redukční plán Marjorie Daniels

Vůbec neztrácejte čas touto knihou.... nedozvíte se nic. Brak.

24.05.2020 odpad!

Jezte chytře aneb Eat.Q. - Odhalte moc emoční inteligence při hubnutí Jezte chytře aneb Eat.Q. - Odhalte moc emoční inteligence při hubnutí Susan Albers

Podnětná zajímavá příručka, kde máte pocit, že vám autorka skutečně vidí až do hlavy, žaludku, kuchyně, ložnice, života... Lze aplikovat na všechny emoční záležitosti, nejen na problémy s emočním přejídáním. Mně se to velmi pěkně četlo, kupodivu mi ani moc nevadily ty příklady ze života, byly stručné a věcné.
Zajímavá kapitola o posttraumatické poruše.
Je vidět, že autorka je psycholožka z lidu, není jen chytrá od stolu, ale chápe skutečné problémy obyčejných lidí, kteří se snaží obstát. Cítím zde pochopení, není zde nic zlehčováno ani zesměšňováno.A navíc neslibuje zázraky, přečtěte tuto knihu a stane se z vás jiný člověk. Např. jeden příběh končí "no, a za pět let dostala svou závislost pod kontrolu"....
Doporučuji, já ji koupila za 50 kaček ve výprodeji, a nelituji.

03.05.2020 5 z 5

Supergeny Supergeny Deepak Chopra

Nesmírně zajímavé, dozvídám se množství informací o genech jako takových a o evoluci. Mám jen "školní" znalosti, ale není to nic, co jsem schopna delší dobu v hlavě udržet. Je to pro mě příliš abstraktní a neuchopitelné. Knihu jsem si koupila za pár kaček a jsem ráda. Mám ji na stolku u postele a vracím se k ní. Kdybych dokázala "přeprogramovat" své geny, tak jak radí, tak co by bylo? Nebyla bych to už já. Ale zároveň já jsem pouze teď a tady, nelze být v minulosti ani v budoucnosti. Důležité je jen to, co je.
Těžké, co?
Můj mozek to stále nedokáže zpracovat. Ale neustávám ve snažení. Jednou to pochopím.
Já doporučuji.

01.05.2020 5 z 5

Pouštní dívka Pouštní dívka Jonathan Lethem

Čekala jsem opět mnoho, a nic z toho se nekonalo.
Protivná zakomplexovaná hlavní hrdinka, sympaticky negativní hlavní hrdina to odpískal při první sexuální scéně, no děs. K tomu krkolomná souvětí, kdy člověk musí přemýšlet, co tím ta kráva chtěla říct, nepovedené rádoby postněco vylíčené prostředí, klany a rituály,...., nakonec trapný závěr v lázních.
Potenciál a myšlenka dobré, ale bohužel by to chtělo někoho jiného, kdo by to napsal.

11.03.2020 1 z 5

Tři patra Tři patra Eškol Nevo

Moderní, čtivé, překvapivé. Autora neznám, o Izraeli toho mnoho nevím, proto jsem příjemně překvapena. Jednu hvězdu ubírám za Druhé patro, První bylo top, Třetí super, to Druhé nejslabší. Dozvěděla jsem se, že zde ženy po dosažení plnoletosti rukují na vojnu stejně jako muži. Jinak všude žijí lidé a jsou velmi slabí a zranitelní, prostě lidští.

08.03.2020 4 z 5

V temnotě V temnotě Cara Hunter

Za mě vůbec. Nestravitelný jazyk, rušivé střídání vyprávění a ich formy, přepisy rozhovorů, překombinovaná zápletka. Nesympatické postavy detektivů. Příliš sprostých slov. Příliš koncentrovaného hnusu, lží a chladnokrevných výpočtů. Nečte se to pěkně

29.02.2020 1 z 5

Voda mrtvá a živá Voda mrtvá a živá Sophie Mackintosh

Byla jsem velmi zklamaná. Přirovnání k Příběhu služebnice mě navnadilo, ale bylo to úplně mimo.
Četla jsem to jen s velkým sebezapřením a se zvědavostí, jak to tedy dopadne. Myšlenka fajn, ale podání už velmi slabé, překvapily mě ty nadšené reference... Asi jsem nepochopila tu hloubku.
Myslím, že sama autorka se toho zalekla, bylo vidět, že nezvládá mysl dětí, které vyrůstaly v naprosté izolaci. Na můj vkus byly příliš civilní, vzdělané a moderní. Hlavně jejich myšlenky byly pokrokové. Když člověk uváží, že i číst mohly pouze kuchařky...
I to erotické dusno se vypařilo, člověk málem nepochopil, že už to je ono.
A ten závěr. Ještě bych snesla, kdyby děvčata odešla vstříc vlnám ruku v ruce, byl by to logický závěr jejich mizérie, ale jen tak do lesa... Zklamání a nedoporučuji.

25.02.2020 1 z 5

Výrostek Výrostek Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Velmi "moderní", čtivé, psychologická sonda do života ruské smetánky. Vytříbený jazyk a přesné charakteristiky. Otevřená a intimní zpověď hl.hrdiny. Není co vytknout.

29.01.2020 5 z 5

Kéž je nám odpuštěno Kéž je nám odpuštěno A. M. Homes

kniha tak vtipná, že budete slzet smíchy... Vyprávění o svobodě, úspěchu a druhé šanci...

Proboha, tak to jsem asi měla jinou knihu ve zmíněných deskách. Neusmála jsem se ani jednou, a za jediný úspěch považuji, že hrdina i já jsme neskončili pod vlakem.
Přečetla jsem všechna hodnocení, i odkaz na recenzi, ve snaze nalézt něco, co já na těch 540 str.neviděla. Bohužel.
Pořád jen vidím chudáka, kt. se ne vlastní vinou stal obětí divného světa, plného úchylných a divných lidí, kteří ale za divného považují jeho.
Pokud právě on nebo pes, kočka či dítě nezvrací, chtějí to "udělat", případně se ptají kdo to komu udělal, pojídají nestravitelná jídla, vraždí druhé na potkání a ještě je soud osvobodí, mávají kreditkama, nakupují, cestují... ale vůbec nic tam není lidského.
Smrt na začátku mi přijde jako ohromná zbytečnost, jelikož se to na nikom vlastně vůbec nepodepsalo. Děti se jen zeptají, to udělal tatínek? Tatínek si žije v nějakém nobl santoriu, strýček zdědí všechny statky, a pak už to jen dělá s každým, kdo mu přijde do cesty. Děti jsou smutné, ale mají program na celý rok předplacen, jede se dál.
Já pořád doufala v hloubku, pak už jen v lidskost, ale nic. Dalo se to přečíst, od půlky prolistovat, ale nejsem asi ten správný konzument.
Naštěstí nemám nikoho ve svém životě, kdo by se jen trochu podobal osobám z tohoto románu. Díkybohu ne.

25.01.2020 2 z 5

Nezavírej oči Nezavírej oči Holly Seddon

Z předchozí knihy jsem byla nadšená, teď to bylo slabší. Ubrala bych několik kapitol, trochu to zhustila, něco nebylo potřeba tak polopaticky rozepisovat.

Špatné to ale není, a je šokující, jak se na dětech podepíše toxické rodinné prostředí. Dělit dvojčata, sourozence obecně, na to by měl být zákon, kt. to zakazuje. Sobectví rodičů bylo neskutečné. Co nechci vidět, nevidím, tedy to neexistuje. Nahlas opakované lži se stávají pravdou. Co taky z těch holek mohlo být? A Kal, ten to chudák odskákal za všechny.
Výborná psychosonda do nitra jedinců i rodin.

14.10.2019 3 z 5

Výjimečná láska Výjimečná láska Johanna Adorján

Neobyčejná, strohá, přímočará, strhující, složitá... láska ve všech podobách, mně se to líbilo velmi, doporučuji.

27.09.2019 5 z 5

Tajná večeře Tajná večeře Raphael Montes

Fuj, hnus, proč to čtu?! Nedoporučuji...

04.09.2019 1 z 5

Smrt a odpuštění Smrt a odpuštění Jindra Tichá

Moje první kniha této autorky, neznala jsem ji, určitě má silný potenciál. Velmi mě bavily pasáže z lodi, ta bezstarostnost mládí a svobody, v kontrastu s vážností smrti a emigrace. Půjčím si další dílka, líbí se mi jazyk, a některé myšlenky jsem si i zapsala.

28.08.2019 4 z 5

Inkognito Inkognito Sue Townsend

Fenomenální kniha! Moje oblíbená.

24.08.2019 5 z 5

Prostor pro duši Prostor pro duši Vlastina Svátková

Já jsem tedy zklamaná, naprosto zbytečná knížečka, kdybych chtěla něco podobného napsat já, stěží bych našla vydavatele. Autorku neznám (herečka?), zaujal mě ten rozruch okolo. Dlouho jsem na knihu čekala v pořadníku v knihovně. Plácání matky od dětí, jako tolik jiných, každá považuje za originální se zesměšňovat, a nebo naopak "konečně vidět" ty krásy kolem nás... nuda.
Známe to všechny, někdo o tom dokáže psát laskavě a s grácií, v tomto případě cítím jen potřebu schvalovat vinu na ostatní, a přání líbit se.
Odloženo, s chutí vrátím, žádná "myšlenka" mě nezasáhla.

24.08.2019 1 z 5

Ostrov s vůní čerstvého chleba Ostrov s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Po předchozí knížce s krámkem s čokoládou a bonbony toto hodnotím jako slabší odvar. Méně sympatická hrdinka, ještě méně sympatická nejlepší kamarádka, jediná záporná postava k politování, milostné zápletky amatérské, "temná" minulost milovaného po odhalení skoro trapná, nesnesitelný milionář...., od půlky už jsem jen listovala.
Stále zdůrazňovaný protiklady - město/vesnice, práce/podnikání, umělá krása/prostá krása... Domácí mazlíček byl naopak k pomilování, úplně jsem ho viděla cákat se v tom dřezu.
A navíc, musím pořád něco jíst, když to čtu, jak tam líčí vůni chleba a ty "svačinky" v podobě dřevorubeckých obložených chlebů :-))
Oddechovka do práce na noční. Není to zlé, lepší než ty samé mrtvoly, co jsem četla v posl.době.
Jdu na pojízdný krámek s knihami, ale víc sladkobolu už asi nesnesu. Čekám stejný scénář.

17.07.2019 2 z 5

Dej tělu šanci k přirozené rovnováze, štíhlosti a zdraví Dej tělu šanci k přirozené rovnováze, štíhlosti a zdraví Ivana Stenzlová

Nic přelomového jsem se nedozvěděla, ale obdivuji paní autorku za angažovanost v problematice, celoživotní studium různých oborů. Vážím si vzdělaných lidí. Pět elementů je zajímavý směr, má svou logiku. Recepty jsou zajímavé, škoda, že to není rozděleno zvlášť do teorie a následné kuchařky, jiný formát knihy (tento velký, téměř čtverec, nepraktický pro opakované listování), 2.části, lépe 2.knihy by byly lepší volba, proto jen 3 hvězdy.

14.06.2019 2 z 5

Deset přání …nikdy není pozdě na to, vydat se za nesplněnými sny… Deset přání …nikdy není pozdě na to, vydat se za nesplněnými sny… Katy Yaksha (p)

Nuda, nic zajímavého, odloženo, nepřečtené

10.06.2019 odpad!

Zhubni díky tukům: Tuky jako klíč k ideální tělesné hmotnosti a plnému zdraví Zhubni díky tukům: Tuky jako klíč k ideální tělesné hmotnosti a plnému zdraví Mark Hyman

Souhlasím, statistiky bych vynechala, stejně tak děkovné a oslavné písně, jinak zajímavé, ale žádný boom...

28.05.2019 3 z 5

Co pijeme a jíme? Co pijeme a jíme? Irina Vladimirovna Jermakovа

Téma zajímavé, mrkvová organická voda už našla místo v mojí kuchyni, všude je všechno od mrkve:-)) Nicméně, malinko mi vadí zpracování, jazyk, autor není spisovatel, ale léčitel. Kapitola o jídle mě až tak nezaujala, nic, co bych již neznala.

28.05.2019 2 z 5