Aggie. Aggie. komentáře u knih

Svět bez princů Svět bez princů Soman Chainani

Stejně jako jednička se mi i tenhle díl hrozně moc líbil, jen jsem mezi nimi měla dát asi větší pauzu. Jednička mě ohromila, to byla prostě pecka a u dvojky jsem to čekala, tak asi proto nejsem tak ohromená. Ale je to super, rychle se to čte. Vždycky si řeknu končím... a pak čtu další kapitolu a další, až prostě dočtu celou knížku. A tak to má být :D Zase super konec a rozuzlení. U tohohle autora prostě nikdy nevíte, co udělá :D Jen mě štve Agáta. Jako jo.... Sofie se občas chová zle a podle (v tomhle díle mnohem míň, budiž jí to k dobru), ale ta Agáta... Ona prostě neví, jesti chce být s Tedrosem nebo se Sofií. Pak si konečně jednoho vybere, pak toho lituje. Ať si vybere! Sice minule byla hrozně naivní, jak Sofii furt důvěřovala, ale teď to byla zas pitomá princezna, co touží po svým princi. Já tu princeznu v ní prostě nemám ráda :D

15.12.2016 5 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Prostě... páni. Začala jsem tuhle knížku číst proto, abych si odpočinula. Chtěla jsem jednoduchý příběh pro děti, o ktrém budu vědět, jak skončí. Nic víc jsem nečekala. Taky jsem se bála, že už mě knížky pro děti nikdy nebudou bavit, že už jsem z nich vyrostla. Ale jakmile jsem se začetla, příběh mě začal hrozně moc bavit a nemohla jsem se odtrhnout. Po strašně dlouhé době jsem se celý den těšila, až si budu moct číst a trávila jsem tak hodiny. Za to jsem hrozně moc ráda. Ale tahle knížka moje představy strašně moc předčila. Pořád se něco dělo a vůbec jsem netušila, co přijde dál, natož pak, jak to celé skončí. A i když jsem si myslela, že Agáta je dobrá a Sofie zlá, často jsem pochybovala... A upřímně, pořád si nejsem jistá, jak to doopravdy je :D No a ten konec.... Takový jsem opravdu nečekala. Ale strašně moc se mi líbil, i když byl tak dobrý. Nebo nebyl? Nemůžu se dočkat, až se začtu do dalšího dílu.

18.11.2016 5 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

Nejdřív jsem myslela, že to bude trochu o něčem jiném, ale byla jsem příjemně překvapená. Tím, že tam bylo několik příběhů různých postav, které se navzajem proplétaly, to bylo zajímavější a četlo se svižněji. Kniha mě hrozně bavila, a i když se dalo spousta událostí očekávat, přijde mi, že to byl trochu záměr, tak tam bylo i několik překvapení. A pak mě vážně ohromilo, jak se změnila a dospěla hlavní hrdinka Toňa. Jestli bude druhý díl, mám velkou radost. Několikrát jsem se snažila přemýšlet nad paradoxy, ale pak jsem se smířila s tím, že to autor asi bral tak, že prostě žádné nejsou.

11.09.2016 5 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Moc jsem toho od téhle knihy nečekala, tím víc mě příjemně překvapila. A nakonec mě docela chytla a moc bavila. SPOILER!!! Sice bylo skoro hned jasné, že Karou je Marigold, ale byly tam jiný překvápka. Třeba na co jsou ty zuby. Ale nikde tam nebylo, jak vlastně vyrábí ty přání, jen že to je z bolesti. Ale to neva. Je to dobrý příběh. A taky mě fakt bavilo, jak autorka hezky popisuje Prahu. Jsem na ní hrdá. Zajímalo by mě, proč se rozhodla zrovna pro Prahu, ale jsem za to ráda. Rozhodně to je jeden z důvodů, proč se mi knížka tak líbila.

30.08.2016 4 z 5

Interview s upírem Interview s upírem Anne Rice (p)

Musím se přiznat, že nejdřív jsem ani nevěděla, že filmu předcházela knižní předloha, když jsem to zjistila, byla jsem zvědavá. A kniha je úžasná! Naprosto mě pohltila, sice jsem postavy a místa viděla tak, jak byly ve filmu, ale nevadilo mi to. Přijde mi, že to je jedinečný, nádherný, originální příběh. Například díky Claudii, která mě neustále fascinovala. Tím, jak stále zůstávala dítětem, ale přitom už dávno byla dospělou ženou. Také mě fascinoval vztah mezi ní a Louisem. A film knihu pěkně dotváří.

14.07.2016 5 z 5

Proroctví Proroctví Josephine Angelini

Není to hrozný, není to úžasný... Přijde mi, že v téhle době je asi dost těžké napsat něco originálního, zvlášť fantasy pro teenagery, takže je jasný, že to má spoustu prvků z jiných knížek. Zalíbil se mi ten nápad a mytologii mám celkově ráda. Když se nenáviděli a šli si po krku, tak mě to bavilo. Pak tam bylo až moc lásky na mě :D Hlavní postavy mi sice moc nesedly, ale na to jsem zvyklá, takže jsem to zkousla. Jinak mi celý ten děj přišel předvídatelný, ale i tak to bylo docela fajn. A jestli budou jen další dva díly, tak si je přečtu.

25.04.2016 3 z 5

Dvířka do neznáma Dvířka do neznáma Jan Cimický

Nevěděla jsem, co mám od téhle knížky čekat. Tak jsem se prostě pustila do čtení a smířila se s tím, že nějaké zápletky, které se tam začaly rozvíjet zase rychle skončily nebo zůstaly otevřené a i s tím, že je příběh neskutečný a s velmi šťastným a idylickým koncem nebo spíš celé to bylo šťastné. Bylo to tak absurdní, až to bylo vtipný. A vlastně to bylo docela hezký a taky jsem konečně přečetla něco českého.

15.04.2016 3 z 5

Královská hrdost Královská hrdost Philippa Gregory

Zase další knížka od P. Gregory, kerá se mi moc líbila a zase mi ukázala kus historie. Je mi jasné, že to nemůže být úplně přesné a počítám s tím. Rozhodně jsem si nejvíc oblíbila Bess, i když je úplně jiná než já. Chápala jsem jí a fandila jsem jí, a tak jsem byla ráda, že to s ní nedopadlo až tak špatně. George mi bylo líto kvůli jeho naivitě a neschopnosti vymanit se z vlivu Marie Stuartovny.

06.04.2016 5 z 5

Napůl divoký Napůl divoký Sally Green

Kniha se mi líbila, bavila mě a dobře se četla. Navíc zmínka o Praze a Slovensku je vždycky plus :D někdo si našeho malého města všimnul! :D

31.03.2016 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Obdivuju, jak mě zase D. Brown dokázal dostat přesně tam kam chtěl, díky napětí jsem musela číst stále dál, zamýšlet se a nakonec být vždycky dokonale překvapená nad vysvětlením, odhalením a koncem.

26.01.2016 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Přesně jsem nevěděla, co mám čekat, ale nemohla jsem odolat a musela jsem si ji přečíst. Kniha mě nadchla, hlavní hrdinku jsem měla ráda, i přesto, že v životě udělala pár hodně špatných rozhodnutí. Děj mě naprosto pohltil a já všechno prožívala s ní. Říkala jsem si: Sakra, musím jít taky do hor. Když jsem nečetla, tak jsem o knize přemýšlela, zvlášť proto, že kniha popisuje skutečné osudy autorky.

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

První tři díly jsem asi jako kažký vnímala Levanu jako zloducha. A i když mě fascinovala, tak jsem jí prostě nefandila. Líbilo se mi, jak mě autorka ovlivnila vydáním této knihy před závěrečnou Winter. Teď už to fandění není tak jednoznačný. Nebo spíš mám pro Levanu větší pochopení a skutečně mi jí bylo líto, i když to jí neopravňuje k věcem, které udělala.

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Je to dokonale propracovaná kniha. V tom D. Browna a i jeho tým hodně obdivuju. Jak dokáží získat zajímavé informace a fakta a poskládat z nich neuvěřitelný, napínavý a poutavý příběh. Hrozně mě to bavilo a čtení Šifry jsem si maximálně užívala.

Čtyři roční období: Rok v Římě Čtyři roční období: Rok v Římě Stefan Ulrich

Je to fajn čtení o tom, jak se žije v Itálii.

10.01.2016 4 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Nádherné pokračovaní, které se mi zase hodně líbilo a poučilo mě. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

Cress Cress Marissa Meyer

Nádherně čtivý, miluju snad všechny postavy. Celá série je má oblíbená.

Enjoy Enjoy Solange Bied-Charreton

Kniha mě zaujala svým námětem, ale čím dál víc mě to nudilo a posledních několik stránek jsem jen přelétla.

10.01.2016 1 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Nejdřív jsem četla druhý díl a tak mi tu chyběly kapitoly Scarlet a vlka, ale i tak jsem byla z knihy a jejího zpracování nadšená.

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Naprostá bomba, uchvátil mě příběh a pak celá atmosféra knihy. Začetla jsem se do ní a nemohla se odtrhnout. Zajímavý příběh, celou dobu napínavý a poutavý... A pak i to vyřešení! Fakt super.

Dračí dar Dračí dar Anne McCaffrey

Super poutavá knížka. Výdycky mi bylo líto, že krátká povídka končí, hlavní postavy jsem si totiž hned oblíbila. Prostě hezká dětská kniha.